Aktuálně: 4 979 inzerátů174 019 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

jak staré mládě kakariky ?

anonymní (neregistrovaný) 20.03.2011, 15:06:30 xxx.xxx.180.205
Dobrý den,chci se zeptát jak staré mládě kakariky na ochočení ?S chovatelem kakarik mám domluveno mládě tak ,že bych jej chtěl buď těsně před vylétnutím z budky nebo pár dní po vylétnutí nejsem si jist jestli to není moc brzy?Měl jsem kakariky 13 let.Když jsem ji kupoval byla už mimo budku a létala se svými sourozenci ve voliéře.Nikdy nebyla uplně krotká měla stále odstup nejistotu.Chtěl bych, aby to to mladě mě více důvěřovalo tak jej chci co nejdříve odstavit od své rodiny a přijalo mou rodinu:-).Jenže jak čtu o tomto papouškovi, že bývá krmen ještě pár týdnu mimo budku tak mám strach, že jej nenaučím jíst krmivo, ktéré mu budu připravovat já.Může te mě poradit nebo odkazat někde na stránky kde se dočtu jak a čím ho bez větších problémů naučím jíst zrno nebo ono samo ,když bude hladné se přinutí jíst to co najde v kleci?Mám zkušenosti s chovem andulek ,ale ne s ochočováním mladěte.Ten první Kakarik už byl samostatný od prvního dne co jsem ho přinesl domů.Díky za odpovědi Martin
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 20.03.2011, 17:37:25 xxx.xxx.92.50
já osobně si myslí že stačí až po plném osamostatnění například moji kakarici když je krmím lítají až kemě a vůbec se nebojí že mám i někdy strach aby nefrnkli dvířky ven, ale je to samozřejmě individuální papoušek od papouška se liší.
anonymní (neregistrovaný) 20.03.2011, 21:52:15 xxx.xxx.73.222
Dobrý den také si myslím, že u kakariků stačí ochočovat po osamostatnění. Dle mé zkušenosti jsou to jedni z nejlépe ochočitelných papoušků. Co jsem dávala známým mladé krásně se ochočili, naučili se sedat na ruku, vracet do klece. Mám dokrmeného samce a nedokrmenou samičku ve společné voliéře s nádhernými a andulkami, sedá mi sama na záda a ochočila by se více, ale samec žárlí a víc jí nedovolí. Kakarici jsou hodně zvědaví a proto dobře ochočitelní. Zimuji je ve sklepní voliéře a jedna samička z loňska mi pokaždé ulítne a sama se vrátí do voliéry aniž bych ji to učila. Taktéž samec. Ochočovat nabízením senegalského klasu z ruky, piškoty atd. až si trochu zvykne dávat mu to tak,aby si na ruku musel stoupnout. Doporučuji nekrmit mimo klec a po vypouštění mu dát do klece nějakou dobrotu naučí se snadno vracet. Můj když sem je ještě měla doma, vracel se na zavolání.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.