Aktuálně: 4 886 inzerátů174 958 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Rosela Pennant

Kateřina Procházková (neregistrovaný) 21.03.2011, 20:13:45 xxx.xxx.16.87
Dobrý den, já tedy nemám žádný problém, jen menší otázku v chování našeho papouška. Máme roselu pennanta, samečka a asi rok a 4 měsíce starého. Takže trošku puberták. Velice často ho přistihneme, že na dně klece či na peřině dělá prostě kotrmence. Vydrží mu to i půl hodiny. Vždy se skloní k noze, zobákem projede peří a udělá kotrmelec. Občas to dělá i když sedí na bidle. Jednu nohu má na bidle, druhou na mříži a takle se celý otočí vzhůru nohama. Bohužel jej nikdy nestihneme natočit ani vyfotit, ale zajímalo by nás, zda to dělají i jiní papoušci. My ho to nikdy neučili, je už částěčně ochočený. Je z ručního odchovu, my si jej z obchodu brali v jeho 9 měsících. Ale v obchodě žil většinu svého života, takže od chovatele to také nemá a v obchodě byl v kleci sám. :-) Děkuji Vám za info. Procházková
Obrázek
Hani
Hani (51 příspěvků) 21.03.2011, 20:21:49 xxx.xxx.18.225
Já jsem tak strašně ráda, že to tady někdo zmínil ! :) Přesně tohle dělal i náš penant. Když jsem to viděla poprvé, nemohla věřit vlastním očím. Ale opravdu dělal kotrmelce. A byla to strašně srandovní podívaná :)
Hani
Hani (51 příspěvků) 21.03.2011, 20:22:57 xxx.xxx.18.225
A jestli to dělají i jiní papoušci netuším .)) Každopádně náš penant trávil dost času právě na dně kleci (hrozně ho to bavilo), zato amazoňan na dno klece nechodí vůbec.
Kateřina Procházková (neregistrovaný) 21.03.2011, 20:36:08 xxx.xxx.16.87
Tak to jsem ráda. Aspoň vím, že není odchovaný v cirkusu :-) Je to opravdu zábava ho sledovat. Zrovna ted ho to drží už asi hodinu. Náš Chiko si shodil pár větví na dno a po nich chodí. Takže když mu klec čistíme, tak mu pár větví na dno taky hodíme. :-) Je to naše zlatíčko...pokud se zrovna nevzteká a nekřečí :D
Hani
Hani (51 příspěvků) 21.03.2011, 22:24:11 xxx.xxx.18.225
To mi povídejte :) Náš roselák uměl pěkně ječet, když chtěl, aby s ním někdo byl. Naštěstí se to nedělo tak často.. Jinak by s náma asi sousedi vyběhli .) Ať Vám dělá radost :)
Kateřina Procházková (neregistrovaný) 22.03.2011, 10:34:41 xxx.xxx.16.87
Sousedi ho naštěstí neslyší. Alespon to říkají, když se ptáme :-) Každý den je u něj něco nového. Dnes jsme otevřeli okno a on poprvé slyšel ptáky venku, tak jim pořád odpovídá :-) Je to sranda :-) Tak at se daří i Vám a Vašim papouškům :-)
Hani
Hani (51 příspěvků) 22.03.2011, 16:02:35 xxx.xxx.18.225
Máme nyní "jen" jednoho .) Penant nám bohužel uhynul po poměrně krátké době. Pak zemřel i pes. A bez zvířecích společníků to není ono... Bohužel hafana si zatím nemůžeme pořídit, takže nakonec tu máme amazoňana Pepíka :)
Kateřina Procházková (neregistrovaný) 22.03.2011, 22:23:53 xxx.xxx.16.87
Krásnej papoušek :-) Moc mu to sluší, fešákovi. Moji rodiče mají asi 9 let starou korelku. Docela rozmazlenou :-) A my ted toho Penanta. Bohužel v pubertě a stojí to za to. Dnes dostal nová krmítka - kovová. Nejdřív se jich bál a když sem po 10 minutách přišla do pokoje, tak jsem zjistila, že se v krmítku na vodu koupe :D A to mu dáváme vaničku :-) Je to šmudla. Vy máte nějakou voliéru na Pepíka? My koupili zatím jen obyčejnou klec...velikost stačí, ale do budoucna bych chtěl nějakou lepší. Velká dvířka a i vršek na otevření :-) At má taky pohodlí :-)
Hani
Hani (51 příspěvků) 22.03.2011, 22:39:06 xxx.xxx.18.225
Voliéra to vyloženě není - aspoň já bych to tak nenazvala :) Je to poměrně velká klec. Snažili jsme se vybrat klec prostornou tak, aby jemu vyhovovala, a nám tu vyloženě nepřekážela. Ale teď už si začíná víc a víc zvykat - takže bude snad trávit více času mimo klec. Ale jinak to vypadá, že v kleci je spokojený, nejvíce a nejraději využívá dvě hornější bidla, spodní ho vůbec nezajímá. Když má náladu, leze po kleci jako netopýr :) Ještě když jsme měli penanta, mohl se zbláznit radost z koupání. Nejdřív měl vaničku, ale ta mu byla pak celkem malá, tak jsme zkusili vanu. Lituju, že to nemám natočené :) Vždycky jsem napustila trochu vody a on si tam skočil. Plácal křídly, rochnil se a všelijak si u toho hlasitě vykládal a švitořil. Takhle se mohl cachtat klidně denně :) Penanti jsou prostě milovníci vody :)
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 23.03.2011, 22:35:30 xxx.xxx.81.125
Dobrý večer, bude to asi jejich obvyklá zábava. Roselu jsem sice ještě neměla, ale korely mi rády lezly po kleci hlavou dolů a alexandři, které mám nyní, ti zase rádi visí ze stropu klece hlavou dolů. Kanáři, ti se zase nejraději houpají na houpačce, které si zase alexové skoro nevšímají. Ale co jsem vypozorovala, tak většinou když dělaly nějakou činnost stále dokola, značilo to, že se nudí. Tím ovšem nemyslím brebentění, u toho vydrží můj Robík někdy i půl hodiny a "mele" dokola pořád svoje 4 slova, která umí. Co se týká dna, tak alexandři na dno skoro vůbec nechodí, jen když si tam jdou pro krabičku nebo větvičku na hraní. Zato korely ty byly na dně v jednom kuse a přehrabovaly se tam ve slupkách od zrní a hledaly poklady. Andulky zase skákaly pořád nahoru a dolů, na dno a až na nejvyšší bidlo. Záleží asi na tom jakým způsobem se živí ve volné přírodě.
cone (neregistrovaný) 23.03.2011, 22:59:39 xxx.xxx.67.3
Hani, hezká fotka, všimla jste si, že někteří am. venez. nemají žlutou čepičku, tedy většina ji nemá. Nevím čím je to způsobeno, ale ti s čepicí jsou velmi zajímaví. Omlouvám se Kateřino, že jsem na tomto vláknu reagoval na jinou věc, příjemný večer.
Hani (neregistrovaný) 23.03.2011, 23:56:44 xxx.xxx.18.225
Evi, rosela byla taky pořád na dně a neustále tam něco přehrabovala :) Moc se mi to teda nelíbilo - přecejen mi to nepřišlo zrovna hygienické.. Tak jsem jí musela pořád čistit. Bohužel tenkrát mě vůbec nenapadlo, že se dá použít i jiný materiál než noviny (a ty ona hrooozně ráda cupovala). Například vím, že se někomu hodně osvědčilo kočičí stelivo. Pokud vím, Vy taky používáte něco speciálního :) Teď honem nevím název :) Oldo, dobrý večer, děkuji i za Pepču. Máte pravdu, u těch venezuelců se to celkem liší. Některý ji má, jiný ne. Některý má zase hlavu více do modra a další vůbec. Každopádně mně se líbí všichni. A nejvíc teď pochopitelně náš Pepča, myslím, že se moc vyvedl :) Jinak se chci pochlubit, že dneska už seděl na bidle na kleci. Nejdřív sem ho tam teda tak trochu nalákala na pomeranč, ale pak se tam usadil a koukal :) .. Neměl ani potřebu lítat, za což jsem teď ráda, protože ještě nemáme zabezpečený pořádně celý pokoj. Kde to bylo možné, tam jsem dala polštářek anebo jsem sundala vyčnívající dekorace, aby se na ně nepokusil přistát a celé se to s ním nepřevrhlo.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.