Aktuálně: 4 884 inzerátů174 978 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Venkovní přenosná proletovačka

Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 27.03.2011, 20:52:14 xxx.xxx.226.3
Ráda bych znala vaše nápady.Potřebuji udělat volierku "proletovačku" pro odstav mladých, s tím, že by měla odolávat povětrnostním podmínkám, mít zálet a přitom být ve dvou lidech přenosná.Tudíž žádné základy, ale být natolik stabilní, aby mi ji vítr nepřevrátil.Dvířka taková aby jimi prošli větší větve a přitom ,aby se dobře bez možnosti úletu mladí chytali při prodeji....Máte někdo doma resp. venku něco podobného? pro inspiraci.Stále řeším zda z roxoru nebo dřeva......hoďte nápad
anonymní (neregistrovaný) 28.03.2011, 07:03:00 xxx.xxx.230.164
Udělat proletovačku se záletem přenosnou ve dvou lidech? Jedině nafukovací.Petr
Peťula (neregistrovaný) 28.03.2011, 09:35:12 xxx.xxx.38.103
Ahojky, nevidím v tom problém, teda jestli tomu dobře rozumím, stačí přeci jakákoliv voliera, která projde dveřmi a není spojená základy se zemí. Třeba tuhle třímetrovku jsme na podzim vzali a odnesli do chodby. Snad jen pokud bys chtěla stěhovat i s ptáky, tak je dobré dno, klidně i pletivové, které z trávy vytrhneš, očistíš při nadzvednutí a můžeš stěhovat.
Obrázek
Petr K (neregistrovaný) 28.03.2011, 10:41:17 xxx.xxx.124.238
možnost je udělat to jako to mají na výstavách, každá strana je rozebiratelná ( sešroubovaná) zálety bych udělal tak ,že na část boku dát plast ne bo překližku, něco lehkého. (černy makrolon).na zimu rozebrat uklidit a na jaro zase postavit.A odneseš to pak i sám v rozebraném stavu.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 28.03.2011, 11:08:28 xxx.xxx.226.3
4Peťula: jj, to je přesně to podobné o čem přemýšlím.Vzít , na zimu uklidit do seníku, na jaře, když budou mladí, tak dát ven.Hlavně sháním inspiraci, protože bych ji ráda zakomponovala do zahrádky,což se mi zatím jeví jako nadlidský úkol...ale nic není nemožné:-)) Viz.foto-někam tam dozadu k břečťanu..holt uvidím
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 28.03.2011, 18:33:30 xxx.xxx.249.60
A musí být voliéra v celku? nešlo by třeba udělat rámy s pletivem a jednoduše je vruty spojit? Pak bude voliérka i dobře skladovatelná a nezabere tolik místa. Může být klidně z dřevěných hranolů, ideální by byl hliník, ale ten je přece jen dražší.
cone (neregistrovaný) 29.03.2011, 13:05:48 xxx.xxx.67.3
Verze skládací mají jednu dost značnou nevýhodu - mnohem větší spotřeba materiálu na rám - což v případě použití Al není zanedbatelné. pokud bys Růžo chtěla něco jako uvádí Peťula - mimochodem to považuji za velmi dobré řešení -tak z roxoru by to při té délce trochu chodililo, bylo by to málo tuhé. Já měl svého času větší klece, které jsem ze zimoviště vynášel koncem dubna ven mezii stromy , zastřešil jsem to částečně lexanem u místil na stojany. Konstrukce byla z "vinklů" 20mm, délka 160 cm. Ale odchytávaní bez uzavřeného obslužného prostoru je vždy tak trochu loterie.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.