Aktuálně: 4 945 inzerátů174 073 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

kdy přestat podávat naklíčené

anonymní (neregistrovaný) 31.03.2011, 11:21:23 xxx.xxx.143.54
Dobrý den . Zajímalo by mně kdy přestáváte podávat pestrou stravu a přecházíte pouze na suchou směs zrní . A to po prvním sneseném vajíčku , nebo až samice pevně zasedne ? Děkuji za vaše názory a kušenosti .
cone (neregistrovaný) 31.03.2011, 11:58:46 xxx.xxx.67.3
Já omezuji pestrost stravy po ukončení snůšky, silější a pestřejší krmivo podávám opět s předpokládaným termínem líhnutí. Setkal jsem se i s názorem podávat pestrou stravu i během sezení na vejcích, ale může to vyvolat u samce opětovnou touhu po páření a tím docházet k rušení samice na snůšce či dokonce k opuštění snůšky.
anonymní (neregistrovaný) 31.03.2011, 12:12:06 xxx.xxx.143.54
Děkuji za odpověd . Dnes jsem zjistil po jednom vajíčku u alexandrů malých a u zpěváků a klíčené jsem jim ještě dal . Budu tedy krmit ještě chvíli .
anonymní (neregistrovaný) 31.03.2011, 13:07:07 xxx.xxx.195.101
zkrmuje te vzdy klicene jen v jednom dnu,nebo nespotrebovane muze te dat do lednicky na druhy den dekuji
cone (neregistrovaný) 31.03.2011, 15:01:30 xxx.xxx.67.3
Klíčené se dá do druhého dne uchovat v chladu, v ledničce. 4 lukáš - jistě je těch názorů a ověřených postupů na podávání máčeného či klíčeného krmiva více. Např. agap. canám a mutačním agap. etiopským jsem nepodával klíčené vůbec,nebyl to žáden přínos, spíše jsem zaznamenával úhyny, u normálních, míň choulostivých papoušků předpokládám, že podáváním klíčeného a různě obohaceného krmiva ještě během snůšky či den - dva po ukončení snůšky pomáhám především samičce dostat po oslabení snůškou dřive do kondice, snad podáváním i během snůšky velmi kvalitního krmiva můžeme docílit většího počtu snesených vajec ?? U párů, které snášejí jen dvě vejce je posun třeba na tři snesená vejce větší nadějí na uspěšný odchov.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.