Aktuálně: 4 658 inzerátů177 146 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

dokrmovani andulek

anonymní (neregistrovaný) 31.03.2011, 20:56:15 xxx.xxx.174.89
Tomáši a můžu se zeptat co vás k tomu vede? Dokrmování není vůbec žádná legrace, a dle vašeho dotazu soudím, že vaše zkušenosti se rovnají nule/bez urážky/. Ještě jednou to prosím zvažte. Pokud by jste se do toho přece jen chtěl pustit, je potřeba koupit speciální dokrmovací směs /např.Nutribird,ZuPreem/nastudovat předem postup a uvědomit si, že pokud chodíte do školy či práce budete potřebovat někoho kdo vás v krmení zastoupí. Dále je potřeba zajistit holátkům správnou a stálou teplotu a to je také celkem problém pokud nemáte odchovnu.
Smíšek (neregistrovaný) 01.04.2011, 22:07:23 xxx.xxx.26.38
Souhlasím s 174.89 jen bych dodal pokud to nezkusíte, tak se to nenaučíte. V první řadě si musíte uvědomit, že život toho holátka je ve vašich rukou. Dále si uvědomit, že je potřeba krmit přibližně po třech hodinách. Pokud budete mít úplná holátka je potřeba krmení ohřívat a krmit i v noci. Což napoprvé nedoporučuji. Andulky jsou mazlíci i když je vezmete těsně po vylétnutí a tak bych doporučil vzít si mládě přibližně týden před opuštěním budky a v létě, kdy je již tepleji. Zakoupit dokrmovací směs a zajistit si injekční stříkačku. Po několika dnech ji ale musíte začít zvykat na to, aby se snažila přijímat potravu sama, nebo budete mít problém ji přeorientovat na pevnou stravu. Snad je to dostačující, případně jestli jsem na něco zapomněl, tak se zeptejte, nebo někdo ještě něco přidá... Dám sem fotku, omlouvám se, už tu jednou byla.
Obrázek
sunflowersman (neregistrovaný) 01.04.2011, 23:01:51 xxx.xxx.175.196
Smíšku popsal jste to pěkně. Opět mě to přinutilo přemýšlet o chovu papouška vlnkovaného. Nejspíše bych to však završil postojem, že raději nechejte mladé u matky a prozatím netvořte experimenty.
sunflowersman (neregistrovaný) 01.04.2011, 23:04:17 xxx.xxx.175.196
Poslední rady jsou pro zadvatele, omlouvám se, trošku text splývá.Mirek
anonymní (neregistrovaný) 02.04.2011, 00:38:27 xxx.xxx.70.70
Krokodyl dobrou radu: pokud napíšeš ten samý dotaz na ifaunu tak věz, že lidi lozijó z webu na web, takže dostaneš odpověď kolikrát od toho samého chovatele. Jinak dokrmovat mládě od vylíhnutí nedoporučuju. Na to musíš mít čas, odchovnu, pevné nervy a vědomosti, když se nedaří tak proč, aby ti to všechno nepochcípalo. Beze srandy není to jen o tom nacpat andulku několikrát denně kaší.
jirka (neregistrovaný) 01.05.2011, 20:18:40 xxx.xxx.118.224
ahoj chtěl jsem se zeptat co mam dělat,když mi dnes zemřel sameček a zanechal po sobě samičku čtyři holátka a dvě vajíčka.mam mladé dokrmovat nebo to nechat na samičce? jinak samečka někdo ukloval.tak nevím co dělat v kleci byl ještě jeden sameček a 5 samiček. Dík za radu
anonymní (neregistrovaný) 01.05.2011, 20:25:42 xxx.xxx.16.80
to Jirka: jestli dobre ctu, tak jste mel 6 samicek a jen dva samce ? To teda nevim, jak vam to muze fungovat. Jinak bych to nechal na samicku. Ona si poradi.
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 01.05.2011, 20:30:39 xxx.xxx.193.236
Proč takový nepoměr? Samička NESMÍ být nikdy lichá navíc, sameček navíc nevadí. Vy to máte přesně obráceně a pak se divíte, ach jo. Máte zkušenosti s dokrmováním? Pracovní dobu, abyste to zvládal? To je třeba si dobře rozmyslet, a podle toho se rozhodnout. Samička by to MOHLA zvládnout, ale jisté to není, pokud jsou v budce ještě vajíčka, je třeba, aby ji sameček krmil. Jinak mláďata krmí jenom samička, pokud sama bude mít prostor se dostatečně najíst, mohla by to zvládnout. Spíš bych odstavila ty liché samičky, ať jí nevyplení hnízdo. Přeji, ať to vyjde, ať se rozhodnete jakkoliv. Dejte vědět. Držím palce.
Hanie (neregistrovaný) 08.06.2012, 18:08:09 xxx.xxx.254.180
dobrý den jen sem se chtěla zeptat mám 1mládě andulky a chci se zeptat jak připravit vaječinku mám ji míchat s vodou nebo jen tak přisypávat k prosu?
anonymní (neregistrovaný) 08.06.2012, 22:06:21 xxx.xxx.53.178
Co to je za dotaz vaječinku míchat s vodou nebo přisypávat k prosu? Jestli se vám jedná o vaječnou míchanici tak ta se s vodou nemíchá a proso se nepřisypává vůbec. Ta se dělá z vejce na tvrdo a strouhánky+ mrkev, to je základ.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.