Aktuálně: 4 851 inzerátů175 002 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Křik amazoňana

Hani
Hani (51 příspěvků) 31.03.2011, 19:47:21 xxx.xxx.18.225
Dobrý večer všem, potřebuji, prosím, radu. Náš amazoňan oranžovokřídlý se začal dnes dost hlasitě projevovat. (Je starý asi 10 měsíců, z voliéry, doma ho máme měsíc a půl.) Předtím o sobě skoro nedal ani vědět, až na výjimky. To, že se si každý papoušek občas zakřičet musí (a některý druh holt víc..) anebo křičí, když je sám a nelíbí se mu to, bych pochopila. Ale jak si vysvětlit křik, když jsme s ním byli zrovna v místnosti a prakticky celou dobu jsem se mu věnovala..? Ikdyž jsem na něj začala mluvit a uklidňovat ho, vůbec nepřestával. Přestal teprve až sám chtěl. A to se pak opakovalo asi 4krát. Neumím si to nijak vysvětlit. Bojím se, aby se z toho nestal zlozvyk. Na uklidnění jsem mu nic nedala, aby se pak nenaučil, že křikem si bude vynucovat žrádlo. Navíc když křičel, byl zrovna na bidle na kleci, takže nebylo možné ho ani zakrýt. Ikdyž ani to se mi nezdá jako dobré řešení, dočasné možná, ale ne na delší dobu, navíc by se mu mohlo pod dekou hůř dýchat.. Děkuji za rady.
cone (neregistrovaný) 31.03.2011, 21:40:57 xxx.xxx.67.3
Všichni papoušci jsou hlučnější po uvyknutí na nové prostředí, cítí se více doma a zakřičí si. Kamarád si koupil pár araraun a pár arů zelenokřídlých a celý první rok si pochvaloval, jak to jsou málo hluční ptáci. Po dalším roce šly z domu pro hluk ararauny a do dalšího roku se zbavil i zelenokřídlých ar.
Hani (neregistrovaný) 31.03.2011, 21:55:41 xxx.xxx.18.225
Já to na jednu stranu úplně chápu, na druhou stranu by to byl obrovský problém, kdyby si takhle navykl křičet často, nedejbože stále.. No, uvidíme, dneska se možná "jen předváděl", tak nebudu předbíhat. Jinak musím říct, že je to zlato. (ťuk ťuk .)))
salamounek (neregistrovaný) 31.03.2011, 22:08:03 xxx.xxx.81.125
Zdravím Hani, nevím jak ve voliérách, ale doma v tomhle věku začínají papoušci zkoušet své hlasivky. Můj alex je stejně starý a také právě začíná. Mně stačí po chvilce ostřejším hlasem říct jeho jméno a NE, protože už ví co je to za tón, že se zlobím. Takže skoro hned přestane, ale za chvíli to zase zkusí. V téhle době se mu jak se říká "usazují" hlasivky, takže tímhle křikem si "čistí" hlas. Chvíli ho nechávám, protože to prostě musí mít. Ale může tě potěšit, že po těchto projevech za pár dnů či týdnů nastává čas kdy může začít zkoušet opakovat první slova, která slyší. Pokud ještě nezná tón kdy se zlobíš, můžeš po chvilce zkusit odvrátit něčím jeho pozornost, třeba vzít hračku a jít s ní k němu, aby si s ní hrál nebo něco podobného. Jídlo jak jsi správně usoudila ne, to by bral jako odměnu a křičel by pak pořád.
Hani (neregistrovaný) 31.03.2011, 22:30:22 xxx.xxx.18.225
Ahoj Evi, Pepča zatím tón, kdy se zlobím, právě nezná, neměl vlastně ani příležitost, aby ho poznal :) Další problém je, že ho hračky vůbec nezajímají. Doufám, že s čerstvýma větvičkama to dopadne líp. Kdyby křik vyměnil za slova, určitě bych se nezlobila :) .. Ale dnes nám tady kromě křiku taky něco "vykládal", všimla jsem si, že umí stále víc nových zvuků. Když ho škrabkám na hlavičce, někdy přitom zvláštně "kňučí" (nevím jak jinak to popsat .).. Asi se to naučil ode mě, když sem na něj přitom mluvila jiným hlasem než normálně. Chystala jsem se ti odepsat na mail, ale dnes jsem měla spoustu práce, tak jsem to nestihla. Ale mám nové zprávy, co se nám doma přihodilo, budeš koukat .)
salamounek (neregistrovaný) 31.03.2011, 23:00:43 xxx.xxx.81.125
Hani, větvička je také dobrá, prostě to chce jen odvést jeho pozornost jinam.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.