Aktuálně: 4 558 inzerátů178 361 diskuzních příspěvků17 808 uživatelů

Jack russel teriér

Michaela Čebišová (neregistrovaný) 07.04.2011, 21:57:27 xxx.xxx.90.216
Dobrý večer, máme doma jacka starého 5 měsíců a nemůžeme ho naučit chodit na vdoítku. Dokud půjde na volno poslechne na zavolání, vše je v pořádku, ale jakmile ho připneme na vodítko, tak začne hrozně tahat až nemůže dýchat. Nevíme co s tím. Děkuji za odpověď
Jája (neregistrovaný) 11.04.2011, 09:53:48 xxx.xxx.189.97
Dobrý den, v první řadě je třeba, aby si váš pejsek spojil chození na vodítku s příjemnými věcmi. Tedy, pokud na něm bude, odměňujte ho, luvte na něj konejšivým hlasem a občas si ho pohlaďte. Pokud se na něm dusí, zkuste mu koupit kšíry. Jetš mě napadá, že by si na vodítko mohl zvykat i způsobem, kdy mu ho zapnete na obojek a necháte ho s ním volně chodit, třeba i delší dobu, po bytě. I toto odměňujte. Napište, jak se daří! Jája.
Katarina_007
Katarina_007 (1 příspěvků) 01.06.2011, 19:58:50 xxx.xxx.147.59
Dobrý večer! Chtěla bych si pořídit fenku tohoto plemene, ale trochu váhám, protože jsem mluvila s jednou paní, která Jacka měla a vykreslila mi ho v takových barvách, že mě znepokojila. Mluvila o velkém temperamentu( o němž vím )....a o alespoň 3 hodinách denně jeho pozornosti, jinak že strašně vyvádí. My ho budeme mít venku na zahradě-výběhu- velkém6x10 m2, kde si může dělat co chce(bez kytek a okrasných stromů), mimo dům(v práci) budu 8 hodin, víkendy mák volné a věnovat se mu můžu (podle okolností a domácích prací) tak 2 hod denně v pracovním týdnu intenzivně(někdy více, někdy méně + - ). S manželem jsme sami bez dětí, ale plánujeme děti (zatím se nám nedaří), ale počítám s tím, že si denně od miminka v budoucnu ráda odpočinu výcvikem, aportováním a procházkami s tímto pejskem. Jaké jsou Vaše zkušenosti s touto rasou?Je tento pes tak problémový, jak mi popisovala paní z obchodu se psími potřebami? Chci být zodpovědná panička. Moooc děkuji za každou zkušenost a radu.
Eva (neregistrovaný) 01.06.2011, 22:05:20 xxx.xxx.81.125
Dobrý večer paní Kateřino, toto plemeno je opravdu dost náročné na pozornost majitele, je to velmi společenský pes a potřebuje jako štěně výcvik, jinak právě proto, že je velmi chytrý, si najde možnosti jak Vám "oplácet" to, že nemůže být s Vámi. Jestli jste ještě neměli žádného pejska, pak bych ho rozhodně nedoporučovala. Pokud ano, tak jestli mohu radit, raději si ho pořiďte až budete mít miminko a budete s ním doma.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.