Aktuálně: 4 626 inzerátů177 864 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Rosela úraz

anonymní (neregistrovaný) 12.04.2011, 21:06:23 xxx.xxx.51.73
Střetly se mi 2 samci na pletivu.Jeden je nyní invalida.Nedokážu odhadnout závažnost a chytat jej nechci.Je fakt,že se drží jen jednou nohou na bidle,pletivu a podobně.Snad to nebude,úplně nejhorší a není zcela bez nohy.Dotaz zní,kdyby ano,je schopen mít mladé?!Jak píšu,snad nebude tak zle,myslím,že jinak bych pozoroval,že je hodně od krve a možná by to ani nepřežil ne?
Lenka (neregistrovaný) 12.04.2011, 21:18:09 xxx.xxx.174.89
Nezlobte se na mě, ale vaše myšlení nechápu. Přece pokud se něco podobného přihodí, je prvořadé ptáka chytit, zjistit rozsah poranění, poranění řádně ošetřit a to nejlépe odborně. Po zhojení se teprve mohu zajímat zda daný jedinec bude schopen plodit mladé. Z vašeho dotazu mi přijde, že vám vůbec nejde o ptáka, ale o kšeft :-(
anonymní (neregistrovaný) 12.04.2011, 21:35:59 xxx.xxx.51.73
No to je mýlka!Spíš jde o to,jestli vrtat či nevrtat.Jednak ve vedlejších voliérách sedí na vejcích a mají mladé a pak jak už jsem psal,tak nevidím podle stop nikde krev.Navíc to byla docela klika,že jsem si všiml v době,kdy jsou věčně v záletech u budky.Ale jinak O.K.Odsoudit mě je snadné.
Lenka (neregistrovaný) 13.04.2011, 08:20:02 xxx.xxx.174.89
Pokud jsem vás obvinila neprávem, tak se omlouvám...Ale prosím přečtěte si po sobě váš první příspěvek a zkuste se na něj podívat nezávisle. Opravdu to nezní dobře. Vím, že je každý zásah v době hnízdění riziko, ale já bych opravdu volila kontrolu a případné ošetření poranění.
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2011, 16:06:00 xxx.xxx.51.73
Dobrý den!Tak není úplně zle,ale asi pomůže jen dvojité pletivo!Teď ještě,jak to udělat,když ten jeden pár sedí na vejcích?!To by byla skvělá rada,ale pochybuju,že nějaká je!
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2011, 16:28:20 xxx.xxx.193.236
nemáte možnost je dát "od sebe"? Nemyslím voliéry :-), ale případně prostřídat rozely s jinými druhy. Nebo máte jen dvě voliéry vedle sebe? Pak opravdu jedině to dvojité pletivo. My máme voliér 7 a protože rozely máme také - pestré přírodní, červené,penanty a žlutobřiché, mám je vždycky ob jednu voliéru,ať se neruší.
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2011, 19:14:16 xxx.xxx.109.90
Keďže píšete, že majú zálety, tak ich zatvorte a veselo sa môžete pustiť do práce.
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2011, 22:23:45 xxx.xxx.51.73
Venek je malý problém,Dnes už to skoro mám.Horší je ten vnitřek,tam jsou i ty budky.Nemocného samce jsem i se samicí a budkou přestěhoval do nové voliéry.Zůstala první klec penanti,druhá prázdná,třetí pestré agresor.Ve druhé to přibít myslím půjde dobře,když jsem ji vyklidil a penanti zatím nesedí.Ale přibíjení z třetí bude potíž.Tam už samice sedí.Nevíte někdo,co by se stalo,kdybych na dobu přibití pletiva budku uzavřel,aby mi samice leknutím nevyletěla?Napřed bych to opatrně naměřil a nastříhal a pak na co nejkratší čas uzavřel?
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2011, 23:06:17 xxx.xxx.103.48
To bych nedělala, samice by se nejspíš snažila z boudy dostat a přitom by mohla vajíčka poškodit. Nebylo by tedy lepší, když jste pennanty přemístil do jiné voliéry nechat to zatím být a druhé pletivo přibít až po odchovu? Jestli dobře čtu tak mezi nimi je prázdný box, tím pádem by si nemohli ublížit.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 14.04.2011, 09:09:55 xxx.xxx.38.103
Dobrý den, už podle názvu fora bych čekala, že se bude řešit zraněný pták, nikoliv situaovanost volier. Dovolím se zeptat, jaké je tedy zranění Vašeho rozelího samce, jak jste ho ošetřil, a jak to vypadá s léčbou a s odhadem případných následků. Díky předem za odpověď. S pozdravem Petra
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 14.04.2011, 15:10:56 xxx.xxx.193.236
když už máte mezi voliérami prázdný prostor, teď bych je nechala v klidu,a další úpravy až po hnízdění.Dejte pak vědět,jak se zadařilo. Zdraví Dáša
anonymní (neregistrovaný) 14.04.2011, 17:43:19 xxx.xxx.51.73
Hm,vyřešil jsem to tak,jak se tu píše.Nechal jsem to tak.Až budou odchovy odrostené,tak to tam přibiju.A co se týká rozely,tak to je lepší a lepší.Měl od toho druhého servaný dráp,což ho určitě bolelo.Když jsme mu to čistily a dávaly mu prsty od sebe,protože je měl slepené zaschlou krví.Teď je na tom tak,že opět používá obě nohy bez nějakých potíží.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.