Aktuálně: 4 800 inzerátů175 489 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Zebřičky

astrild (neregistrovaný) 20.04.2011, 20:12:29 xxx.xxx.136.183
Pro 249 198 nenapsal jsem to hrdě, ale byl jsem tam zařazen panem 109 90 že se mám věnovat zebřičkám k dyž tomu ostatnímu nerozumím .Nebyla to hrdost ale ironie Tak jsem si naběhl a tak snažím se trochu pomoci začínajícím.Můžeš si toto vlákno klidně převzít a pokračovat a mne nemusíš přezkušovat ,to co znám mě docela stačí.Tak dík astrild ,
Adéla (neregistrovaný) 31.05.2011, 09:04:54 xxx.xxx.18.130
Já teda nevím, ale stejné zebřičky, jako jsou nahoře na obrázku mám doma a už mají druhý vrh vajíček (to nahoře je samice). Z prvního máme nejspíše dva samce - pokud má někdo zájem, tak je věnuji:-)
anonymní (neregistrovaný) 31.05.2011, 11:37:34 xxx.xxx.195.103
Prosim vložte foto Vašeho paru zebřiček,na horní fotce je taktéž sameček.Rad bych viděl stejně zbarvenou samičku.Dekuji
anonymní (neregistrovaný) 10.07.2011, 10:55:46 xxx.xxx.70.228
Ahoj,mám párek zebřiček,kteří už spolu úspěšně odchovali nějaké mladé. Teď opět snesli pět vajec a pěkně se o ně starali. Ale před dvěma dny najednou samec začal být agresivní a samici vyrval peří na zádech a rozkloval záda do krve. Nejdříve s nimi v kleci bylo jedno mládě z předchozího hnízdění ale pak ho začaly oba odhánět a tak jsem ho dala pryč aby měli klid na další hnízdění. Nechápu co se stalo že samec tak zaútočil na tu samici když spolu tvoří pár už tři roky. Díky za odpověď. Veronika
Milena Kuchařová (neregistrovaný) 11.07.2011, 18:57:13 xxx.xxx.60.28
Zdravím a děkuji za trpělivost i dobré rady. Hlídám sousedce Zebřičky a nemám s tím zkušenost. Za 13 dní snesla samička 8 vajec, z toho 2 velmi mněkká vejce jsem našla na dně klícky.Když jsem je chtěla přenést do hnízda, rozpadla se.13. den samička zasedla do hnízda a sameček doplňoval suchou trávou. 14.den zase trávu, která zčásti zakrývala otvor do hnízda, vytahahi ven. Snažím se jim nabízet jemný suchý mech, ale toho si nevšímají. K běžnému krmení jsem přidala nastrouhané vejce - na to se vrhli. Během dne poskakují, koupou se, zobou, toužebně vykukují z klícky oknem ven, ale do hnízda si spolu sedají až na noc. Je možné ještě mláďátka zachránit ? Dám je s klíckou na jiné místo, aby je nerozptyloval výhled. Díky za radu.
bellina (neregistrovaný) 11.07.2011, 20:41:11 xxx.xxx.174.89
Myslím si, že je nerozptyluje výhled, ale Vaše přehnaná snaha pomoci. Nemyslím to zle. 1)Příliš bohatá strava způsobí, že snáší nadpočet vajec, ale nejeví snahu o ně pečovat. Při sezení se naopak doporučuje krmnou dávku omezit. Bohatě postačí suchá krmná směs a třeba kousek jablka obden. Vaječnou míchanici rozhodně nedávejte. Podávat ji žačněte až v době líhnutí mladých /těch se ale v tomto případě se dle mého nedočkáte/ 2)Podávání stavebního materiálu v době snůšky je taky nesmysl. Při snesení prvního vejce přestávám stavební materiál dodávat, neboť zebřičky jsou schopné zastlat vejce a případně i již vylíhlé mladé.Opatrnosti je třeba i v případě podávání zeleného krmení-rovněž hrozí zastlání. 3)Měkká vejce snáší samička trpící nedostatkem vápníku. Je třeba vápník doplnit v krmné dávce. Samozřejmostí by měl být ptačí grit či písek+sépiová kost. Přidat můžete dobře převařené slepičí skořápky, či nějaký speciální doplněk stravy. 4)Pokud první vejce snesli před 13 dny už by se z těch prvních měli mladí líhnout každým dnem. Můžete zkusit vejce prosvítit. Oplodněné jsou při prosvícení žárovkou /baterkou tmavá, či jsou v něm vidět žilky-podle doby zahřívání. Neoplodněná jsou nažloutle průsvitná.
bellina (neregistrovaný) 13.07.2011, 08:30:26 xxx.xxx.174.89
Mohu se zeptat jak to se zebřičkami pokračuje?
Milena Kuchařová (neregistrovaný) 14.07.2011, 19:50:52 xxx.xxx.60.28
Vajíčka jsem prosvítila a ta,která byla nažloutle průsvitná jse vyhodila. zbyla 3 valíčka s červenou kresbou uvnitř. Ta jsem nechala v hnízdě, ale sedí na nich pouze v noci sameček.Krmím senegal. prosem,směsí Prestige premium,sepiovou kostí,listy salátu, přidávám ptačí písek a převařené drcené skořápky. Denně čerstvou vodu k pití i koupání.Zebřičky se chovají jako že jsou v pohodě, jen o hnízdo se nestarají. Aby znovu zatoužili po potomstvu, mám vajíčka v hnízdě odstranit, nebo co mám dělat ? Díky za pomoc.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.