Aktuálně: 4 659 inzerátů177 149 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Kvalita peří

Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 19.04.2011, 10:54:26 xxx.xxx.4.134
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, čím zvýšit kvalitu peří - jaké ovoce nebo zelenina je nejlepší, vitamíny, doplňky stravy apod. Když jsem si přivezla moji druhou aymarku od chovatele, tak jsem si myslela, že má tak roztřepené ocasní peří z voliéry a po přepéření se to spraví...ale zatím se tak neděje. Po celém těle má peříčka pěkné, krásné barvy, jenom ocásek se třepí a třepí. Pomohlo by třeba i rošení??
sunflowersman (neregistrovaný) 19.04.2011, 11:15:06 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Ten roztřepený ocas je problém u mnoha jedinců, kteří rádi šplhají po pletivu. Rošení spíše pozvedne kvalitu opeření celkově,ale roztřepený ocas to určitě nespraví.
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 19.04.2011, 15:27:23 xxx.xxx.253.43
U pletiva se nedivím, jenomže teď je mám v kleci a ono nic, po koupání se to o dost zlepší, ale potom se pírka zase třepí. Při létání ani jiných aktivitách to nevadí, jen jsem byla zvědavá, jestli se to dá nějak napravit ;) Uvidíme po dalším přepéření a časem :)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 23.04.2011, 17:46:43 xxx.xxx.250.26
Nechci zakládat další téma, tak snad si toho všimnete zde :) Potřebovala bych poradit ohledně zobáčku mojí aymarky. Když jsem si ji pořídila, všimla jsem si, že má na zobáčku mezi nosníma dírkama malinký stroupek, asi 2-3 mm. Moc jsem tomu nepřikládala pozornost, po čase se stroupek ztratil a kůžička se zahojila. Jenomže po nějaké době jsem si všimla, že tam má zase malou odřeninu, pak stroupek a opět se to zahojilo. Bohužel to vydrželo až do včerejška...místo je to stejné, jako by se znovu odřela. Poslední dobou se častěji otírá o bidýlka a větvičky, takže ji to svědí. Napadají mě tři varianty, čím by to mohlo být. První je z hašteření se s druhou aymarkou, občas se chytnou a poťukají zobáčkama. Za druhé mě napadl suchý vzduch a za třetí nějací paraziti, roztoči apod. Nevíte prosím, čím by to mohlo být? Jestli to nechat tak, odčervit ji, namazat mastičkou to místo? Děkuji za rady!!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.