Aktuálně: 4 930 inzerátů174 576 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Uletěl senegalec

fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.04.2011, 12:25:39 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Dnes mi při čištění venkovních volier uletěla chovná samice papouška senegalského. Má otevřený kroužek. Okres Opava, konkrétně Kobeřice. Za jakékoliv informace o papouškovi, nebo za jeho samotného budu vděčný. Předem děkuju. 775961221
anonymní (neregistrovaný) 21.04.2011, 14:04:41 xxx.xxx.109.90
Ahoj Filip. Je mi to ľúto, čo sa stalo, ale hlavu hore, stávajú sa aj horšie veci. Samca daj do klietky, ktorú umiestniš vo voliére a nechaj otvorené dvierka. Vlani sa toto isté stalo kamarátovi s kráľovskými /jemu uletel 1,0/ a po desiatych dňoch sa mu vrátil.
cone (neregistrovaný) 21.04.2011, 14:25:35 xxx.xxx.67.3
Nazdar Fylipe, to je moc špatné a je mi to líto, asi nemáš venku nějakou ochrannou či krmnou chodbu, že ? Já před léty honil samičku mayeri - chytil a jednu samičku, velmi krotkou seneg. - ta se vrátila sama po několika hodinách. Divokou samici seneg. mi z voliérky vypusti kolega a létala poblíž snad týden, ale nechytil jsem ji.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.04.2011, 14:39:19 xxx.xxx.80.34
109:90: Díky. Do klece jsem ho dal hned jak se to stalo a dal do výletu. Venku bohužél žádnou chodbu nemám. Čistil jsem venkovní výlety a samice i samec byli vevnitř. Dokonce jsem asi o pět minut dřív kontroloval budku a samice seděla vevnitř. Lezl jsem venku do voliery a chctěl jsem zavřít výletové okno. Ještě jsem za sebou ani nestihl zavřít a samice byla jak torpedo venku. Blbé je, že se senegalci téměř neozívají. Naštěstí aspoň alexanři vedle křičí, tak snad jí to přivede zpátky. Už jsem obešel a obvolal chovatele ve vesnici, kdyby jí náhodou chytli, nebo viděli. Dal jsem to do rozhlasu a do ´´Kobeřické televize´´ - TV program pro naší vesnici.
sunflowersman (neregistrovaný) 21.04.2011, 16:46:28 xxx.xxx.175.196
Ahoj Filipe. Mě minulé léto uletěla samice pyrury perlového červenobřichého. Také letěla jak torpédo a jak schválně všechni ostatní pyrurové byli zticha a nevolali ji zpět. Už jsem myslel, že se nevrátí, což mě mrzelo, jelikož se dala dohromady přirozeným výběrem se samcem, se kterým se pravidelně pářila a harmonizovali.Nakonec se však vrátila a bylo vše ok. Budu držet palce ať se vrátí a nepřestávej věřit ve štastný konec :).
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 21.04.2011, 23:07:29 xxx.xxx.226.3
Fylipe, nejsi jediný.Také jsem stálým přispěvatelem :-(.Nedávno to samé co tobě: čistím venkovní výlet , ptáci uvnitř, dávám mulčovačku, ptáci stále uvnitř,než zavřu dvířka, frr a samice korely určená na prodej byla v trapu.Ještě druhý den někde po střechách hulákala, ale pak už bylo ticho...
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2011, 04:22:18 xxx.xxx.106.28
Jestlipak máte všichni co vám takhle lítají ptáci ještě jedny pojistné dveře před voliérama. Celkem to je každého věc, jak si co zařídí,ale divit se že kočky žerou ptáky přes pletivo, že ptáci ulítnou ven, když nejsou ještě jedny zajišťovací dveře před voliérama nebo že v zimě chcípou ptáci nebo mají omrzliny, když nemají pořádně připravené zálety je kupodivu věc známá a stále se opakující. Nevím jestli lidi nemají dostatek financí na prvotní zabezpečení a nebo jestli jim tahle skutečnost, že o ptáky příjdou, nedojde. Ale je to opravdu každého věc, kolik ptáků jim ulítne. Když je to i ztráta finanční, tak se dodatečně zabezpečení dělá.
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2011, 06:37:29 xxx.xxx.112.110
tak filipe jak to vypada?nenasel ji nekdo?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.04.2011, 07:05:13 xxx.xxx.80.34
Dobré ráno, Včera večer se vrátila a létala před domem, kde seděla většinou na vysokém smrku. Vzal jsem samce do malé klece a tu dal do malé přenosné voliery a postavil to pod smrk. Samice na samce poiřád pískala, ale jak psal Mirek, jak naschval byl samec potichu a jenom semtam vydal skřek. Večer jsem volieru přemístili na zahradu, protože jsem si myslel, že ráno až budou všichni papoušci pískat, tak by jí to mohlo přivolat. Dneska jsem vstával už v pět. Šel jsem k přenosné volierce a znovu do ní uméístil klec se samce. Na dvířka velké voliery jsem upevnil provázek a čekal. Asi za dvacet minut se obejvila samice, ale za chviličku znovu odletěla. Po pěti minutách se ale zase vrátila a po chvilce váhání přeletěla na volieru. Neuměla se ale ani přez dvířka, velké asi tak 60x40 cm dostat dovnitř, tak jen půl hodiny lezla po volieře a semtam si odletěla na vedlejší voliery. Potom přiletěla na volierku a přez obě klece se se samcem krmili. Za chvilku se znovu snažila dostat dovnitř, až trefila. Potom už jsem jenom škubl provázkem a držel. Teď už jsou oba zpátky ve volieře a samice už byla zkontrolovat i budku. Díky všem za povzbuzení. Fylip
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2011, 08:14:29 xxx.xxx.109.90
Filipe je to Super, že si ju chytil ! Gratulujem a nabudúce buď opatrnejší.
anonymní (neregistrovaný) 22.04.2011, 08:58:04 xxx.xxx.112.110
gratuluji to je dobre ze to tak dopadlo jeste ze jsi to nevzdal
sunflowersman (neregistrovaný) 22.04.2011, 09:14:10 xxx.xxx.175.196
Tak to je parádní zpráva :). Třeba ji ten výlet venku ještě povzbudí a letos sedne.
leef (neregistrovaný) 22.04.2011, 11:25:15 xxx.xxx.62.135
Filipe gratuluji k odchytu, dobře, že se podařil. :o))

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.