Aktuálně: 4 927 inzerátů174 535 diskuzních příspěvků17 754 uživatelů

Pyrura- nekvalitní skořápka

bellina (neregistrovaný) 24.04.2011, 07:34:18 xxx.xxx.174.89
Dobrý den, prosím o radu. Pár pyrur snáší vejce s nekvalitní skořápkou. Vejce je již po snesení jakoby lehce popraskané. Již loni jsme měli tento problém. Měli 7 vajec. Vejce byla oplozená, zárodek se vyvíjel, ale těsně před líhnutím skořápka úplně změkla a zárodek uhynul :-(( Podotýkám, že líhnutí loni vyšlo na ta největší vedra. Krmím pestře /ovoce, zelenina, míchanice, zelené z louky, větve na okus, převařené slepičí skořápky, grit i písek/ Sépiovku dávám občas, neboť mi jí během půl hodiny zlikvidují. Máte s tímto někdo zkušenost? Co ještě bych pro ně mohla udělat? Byly by vhodné nějaké vitamíny/ minerály? Za Vaše rady a postřehy děkuji předem.
anonymní (neregistrovaný) 24.04.2011, 08:28:18 xxx.xxx.109.90
Ešte skúste dávať do vody Optimin, obsahuje veľa vápnika a do vaječnej miešanky Biomín.
cone (neregistrovaný) 24.04.2011, 08:33:56 xxx.xxx.67.3
Zdravím Bell., popraskanou skořápku jsem po snesení vajec neměl / jednalo se malé trhlinky?/, ale u jednoho páru pap. konžských při druhém hnízdění skořápka měkčí byla, u jedněch mých seneg. poslední vejce z druhé snůšky je také vždy nepoužitelné-velmi tenká skořápka. Po konzultaci s vetem mi bylo doporučeno podávat během plánované snůšky a před ní sirup Calcium chloratum a Brilant AV + Promotor L. Je fakt, že při podávání těchtodoporučených příparavků se zminěné obtíže přestaly vyskytovat. Snad v tom najdeš něco, co bys mohla vyzkoušet i ty u svých pyrurek.
Smíšek (neregistrovaný) 24.04.2011, 09:09:44 xxx.xxx.26.38
Souhlasím s cone jen malý detil. Já když jsem tento přípravek sháněl a nevěděl přesný název tak v lékárnách tvrdili že žádný sirup s vápníkem nemají. Až v jedné lékárně byla paní velice ochotná a doporučila mi toto, ale že to není sirup. Cena je kolem 30,-kč. Zkuste také slepičí převařené skořápky rozdrcené a přidané do míchanice. Používám na drcení starý el mlýnek na kafe.
bellina (neregistrovaný) 24.04.2011, 10:48:15 xxx.xxx.174.89
Děkuji všem za rady :-) 4 Cone: ano, při snesení jsou to pouze drobné prasklinky, ale loni vždy tak 1-2 dny před líhnutím skořápka úplně změkla. Když jsme vejce rozbili, byl tam normálně plně vyvynutý zárodek. Dnes mají první vejce. Nerada bych aby se to letos opakovalo.... A ještě jsem se chtěla zeptat to Calcium a Brilant AV kupujete v normální-lidské lékárně??
cone (neregistrovaný) 24.04.2011, 14:40:04 xxx.xxx.67.3
Ten sirup se jmenuje Calcium chloratum IVAX,/120ml/ je to sirup pro děti, volně k dostání v lékárnách, u nás na ostravsku vychází do 40kč baleni. Sangrim Briliant AV je jen u vetrináře a cena je trochu vyšší ,balení malé - 20 ml- a vychází cenově tak kolem dvou stovek. Promotor L koupíš spíše na burzách, rozlévaný 1dcl asi za 100kč, nebo velké litrové balení v lékárnách - nutno objednat - asi 550kč.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.