Aktuálně: 4 835 inzerátů175 471 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

neoplodněná vejce andulek

Jaroslava (neregistrovaný) 13.12.2006, 13:43:16 xxx.xxx.7.198
Již mnoho let chovám andulky a každý rok jsem pravidelně odchovala mláďata. Letos mi ale uhynula samice a tak jsem si pořídila pro samečka jinou, mladší. Již třikrát během roku snesla vajíčka. Poprvé 4, za dva měsíce na to šest. Pak jsem ji nechala půl roku odpočinout a teď mi snesla opět 6 vajíček. Pokaždé však byla vyjíčka neoplodněná a při tom sameček s původní samičkou odchoval více naž 30 mláďat. Je možné. že je již neplodný? Je mu přes 10 let, ale vůbec na to nevypadá.Ptáci nejsou ani obézní, protože dostávají krmení tak, jak mají. Navíc v době páření i sezení samičky na vejcích dostávají do klecí větvičky a naklíčené zrní, ovoce a zeleninu a do vody Acidomid E .Dozvěděla jsem se však, že samička se před tím, než jsem ji koupila dostala do styku s andulkou, která byla postižena francouzským pelicháním. Mohlo by i tot mít vliv na její plodnost?Předem děkuji za odpovědi.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 13.12.2006, 23:54:29 xxx.xxx.64.118
Nebudu psát rady, ale napíši vlastní zkušenost ze které určitě pochopíte, kde by u vás mohl být problém. Měl jsem žlutou andulku se zeleným břichem a sameček Albino s modrým nádechem na břiše. Ptáci byli starší jednoho roku. Samce jsem viděl pářit samičku. Ptáci dostávali pestrou stravu i vitamíny a přesto samička ve 3 hnízdění měla čisté vajíčka. samičku jsem nakonec prodal a koupil na burze výstavní modrou samičku, která byla starší jednoho roku. Sameček se ze samičkou intenzivně pářil a přesto v prvním hnízdě 5 čistých vajec po odebrání ptáci přikročili k dalšímu hnízdění a opět jsem často viděl, jak se sameček páří ze samičkou. Ptáci se páří i když jsem metr od klece. Samice snesla 4 čisté vajíčka. Hodně mě to rozčílilo, protože jsem na odchov u tohoto samečka čekal hodně dlouho. Samičku jsem dal do proletové klece k mladým andulkám, vajíčka jsem odebral a dal jsem do klece samičku, kterou jsem odchoval od jiného páru. Samička je modré barvy a zvláštní je, že je ze všech mladých co jsem odchoval od obyčejných andulek největší. První den samička samce odháněla, ale navštěvovala budku. Během týdne se začali krmit a pářili se opět i přede mnou. Samička nikdy nehnízdila je rok stará a proto jsem si myslel, že nastanou problémy a taky, že ano. První vejce sneseno na bidle. Hned jak jsem ho našel jsem ho dal do budky, další vajíčko sneseno z bidla a opět jsem ho umístil do budky. Teď sedí samička na 7 vajíčkách a z toho 5 jich je oplozených. Z toho vyplívá, že v samcovi snad ani nebyla chyba, ale zase by bylo divné, kdyby byla chyba ve dvou samičkách. Podobnou zkušenost mám z jednou párou kakariki ptáci byli odmalička spolu. nechal jsem je zahnízdit po dosažení jednoho roku. Ptáci se intenzivně krmili a pářili se i delší dobu. Samice snesla 6 čistých vajíček. Potom měli dlouho pauzu až teď zahnízdili a opět mají 7 čistých vajíček. Ptáci se krmili i pářili. Stravu, vitamíny, osvětlení mají dobré. Teď uvažuji jestli dám kakarikům ještě jednu šanci. Doufám, že jsem tímto, alespoň trochu napomohl k vyřešení vašeho problému. Na této fotce je první popisovaná samička
Obrázek
Hana Tylová (neregistrovaný) 06.03.2009, 08:00:09 xxx.xxx.25.226
Ahojky
moje andulka mi snesla vejce mimo budku a když jsem ji pustila ven ona nevylétla a stále se držela poblíž svého vejce.Vajíčko jsem dala do budky ,ale andulka mi na něm nechce sedět a vejce je skoro studené.nevím co s tím mám dělat .
Předem děkuji za odpověd
Orina
Orina (227 příspěvků) 06.03.2009, 10:47:23 xxx.xxx.93.177
Tak si nemyslete, že máte problém s andulkami jen vy. Jsem ráda, že se zde tento problém dostal k diskusi.Mám krásný pár andulek, ale taky neodchovávají, samička ani nevleze do budky, budu je muset rozdělit i když bych barevně i co se týká předků, měla ráda potomstvo od tohoto páru.Ale nedaří se. Prostě nám příroda někdy přinese překvapení i otázky se kterými si neumíme poradit.
Co se týká otázky od Hanky, předpokládám že je samička v páru se samečkem. Dejte vajíčko do budky a počkejte jestli snese další vajíčko, možná, že to už snese do budky. Některé andulky chtějí mít více soukromí, tak se nesmí okolo klece nedočkavě kroužit a hrabat tam. Sledujte jestli se samička bude vracet do budky a kromě úklidu a krmení ji nevyrušujte a nechte jí v klidu v kleci. Pokud se při tomto hnízdění nezadaří, budete muset doufat v hnízdění druhé.
kristýna.p (neregistrovaný) 25.01.2011, 13:54:07 xxx.xxx.25.2
dobrý den... když mi samička snese neoplodněné vejce,jelikož ji chváme samotnou,tak mám jí ho tam nechat nebo vzít?...děkuji
anonymní (neregistrovaný) 26.01.2011, 19:10:29 xxx.xxx.212.118
Dobrý den, zkusil bych dát více andulek pohromadě a oni se s párují, pak se i zlepší oplodnění a odchov.
Hana (neregistrovaný) 08.03.2011, 13:21:52 xxx.xxx.128.59
Dobrý den, naše roční andulka poprvé hnízdí, včera snesla do budky první vajíčko. Vůbec na něm ale nesedí, v noci spala mimo budku na svém oblíbeném místě. Sameček ji neustále krmí (i když se v budce zdržuje minimálně), takže pokud by v budce zůstala, nijak by nestrádala hladem. Do budky jsme nenahlíželi, pokud tam andulka byla, takže jsme ji nevyrušovali a nemohla se tedy cítit ohrožená. Je vůbec nějaká šance, že se z vejce mládě vylíhne?
anonymní (neregistrovaný) 08.03.2011, 13:44:26 xxx.xxx.68.194
Samička pevně zasedne na vejce později (cca 3tí vejce), tak se nebojte .
tereza (neregistrovaný) 04.02.2015, 09:53:10 xxx.xxx.13.123

Andulka nám snesla vajíčka... nemáme k ní samečka a tak jsou neoplodnená, furt na nich sedí a zahřívá je... co s tím ?? mám jí je tam nechat nebo je vzít ??? bojím se že když jí je vezmu tak z toho bude nešťastná .

zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
04.02.2015, 10:18:01 xxx.xxx.40.76
Odpověď na příspěvek uživatele tereza z 04.02.2015, 09:53:10

Vejce odeberte, aby nedošlo ke zbytečnému vysílení samičky. Snesla je do budky? Pokud ano, odendejte i budku, aby nedošlo k další snůšce. Nejlepší by ale bylo, kdybyste k ní pořídila samečka.

tereza (neregistrovaný) 04.02.2015, 13:26:59 xxx.xxx.13.123
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 04.02.2015, 10:18:01

Budku bohužel nemáme do nedávna jsme mysleli že je to sameček :D chovatel se tím zaručil... Ano už jsme uvažovali, že k ní pořídíme samečka, ale nevíme jak je náročný starat se o mláďátka. Jeslti bude schopná se o ně postarat sama a nebo pomoc z naší strany. nevíme co to obnáší. A další co potom s nima, zase nechceme mít doma 30 ptáčků. :) . 

zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
05.02.2015, 08:33:56 xxx.xxx.40.76
Odpověď na příspěvek uživatele tereza z 04.02.2015, 13:26:59

Odchov andulky není náročný a rodiče jej zvládnou sami. Z vaší strany bude potřeba jenom zpestřit krmivo - přidat vaječnou míchanici (vejce natvrdo rozmačkané se strouhankou). Mladé andulky, až se osamostatní, můžete nabídnout na inzerci nebo obdarovat známé.

tereza (neregistrovaný) 05.02.2015, 10:10:17 xxx.xxx.13.123
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 05.02.2015, 08:33:56

Děkuji za informace, kdybych něco potřebovala vědět tak se ozvu :) 

Dušan (neregistrovaný) 11.04.2015, 08:56:01 xxx.xxx.166.190

Mám osm párů andulek a ted mě dvě samyčky vynáší z budky vajíčka jsou nazobnuté některé zmizí úplně(asi je požírají)prosím poradte.

laj (neregistrovaný) 15.04.2016, 12:03:01 xxx.xxx.207.251
Odpověď na příspěvek uživatele Hicks z 13.12.2006, 23:56:12

volam sa dr.katarina pochdzam o stredne amerui

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.