Aktuálně: 4 531 inzerátů178 513 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Nechce do klece

Marie (neregistrovaný) 27.04.2011, 17:48:38 xxx.xxx.138.170
Poraďte, prosím. Máme dvouletého samečka papouška senegalského. Je krotký, sedává na ruce. Poslední půlrok však po prolétnutí není možné ho dostat zpátky do klece. Pozná, že ho chceme chytit a nastane hon. Někde jsme udělai chybu. Lze ji napravit? Moc nás to mrzí. Děkuju.
anonymní (neregistrovaný) 27.04.2011, 18:07:19 xxx.xxx.139.188
SNAD NA JÍDLO,DEJTE MU DO KLECE PAMLSKY A NEKRMTE HO MIMO KLEC,AŽ BUDE MÍT HLAD,MĚL BY SE DO KLECE JÍT NAJÍST.
Marie (neregistrovaný) 27.04.2011, 18:22:31 xxx.xxx.138.170
A jak dlouho vydrží přibližně hlady? Děkuju.
anonymní (neregistrovaný) 27.04.2011, 19:58:58 xxx.xxx.139.188
Asi tak,možná mu to bude trvat i půl dne,ale určitě dobrotám neodolá.
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 28.04.2011, 16:34:03 xxx.xxx.3.141
Dobrý den, tohle mi dělala moje krotká samička amazonka modrohlavého. Mně pomohla důslednost - došla jsem si pro ni třeba stokrát, a dokud se nenechala odnést až do klece, otravovala jsem ji s tím i půl hodiny v kuse. A to víte, že ze začátku mi ulétala před nosem (a přísahám, že se u toho škodolibě pohihňávala) nebo mi frnkla těsně před klecí, potvora... :-)) Nakonec to ale vzdala, počet "zdrhnutí" z prstu nebo před klecí se postupně snižoval, až k dnešnímu stavu, kdy se prostě odevzdaně nechá odnést a zavřít, protože ví, že bych jí stejně nedala pokoj. Samozřejmě jí prolet není vzácný, jinak by to asi nešlo. Hodně štěstí, Lucie D.
Orina (neregistrovaný) 28.04.2011, 18:06:35 xxx.xxx.65.57
Pouštějte papouška ven z klece pouze tehdy, když máte čas se mu věnovat. To znamená, že pokud si sedne na ruku a vy ho přinesete ke kleci, tak ho do ní nezavřete, ale jenom klec obejdete a papoušek bude puštěný dál. Nejvíce času mají lidi večer. Nechte papouška lítat do té doby než půjdete spát a budete zhasínat. Pak řeknete papouškovi dobrou noc, zhasnete a protože po tmě papoušek nevidí vezmete ho buď do utěrky nebo do silné rukavice a po tmě odnesete do klece. Jestliže byste chtěli papouška chytit do ruky, tak vás ošklivě kousne. Když budete papouška pouštět dopoledne, nemáte šanci ho odchytit, aby se do klece naučil vracet. Proto musíte papouška pouštět pouze večer, abyste mohli zhasnout a byla tma. Chybu jste udělali v tom, že jakmile jste papouška měli v ruce, putoval do klece a to se mu nelíbilo. Tak se naučil, že jestliže je chytán, bude zavřen. Taky nesmíte zapomínat na silný šestý smysl ptáků. Kdyby ho neměli, tak by je mohl sežrat každý predátor. Proto umí dobře předvídat, pro ně, nebezpečnou situaci. Ve vašem případě tedy nahánění do klece.
Orina (neregistrovaný) 28.04.2011, 18:14:49 xxx.xxx.65.57
Ještě dovětek. Tohle je častá chyba majitelů psů, kteří když pustí psa z vodítka, tak ho neumí přivolat a pes kolem nich krouží a běhá, majitel křičí k pobavení kolemjdoucích. U papoušků je to ten samý nácvik přivolání jako u psa. Jestliže za vámi přilétne nesmíte ho ihned šoupnout do klece, musí si zvyknout, že bude mít dál volnost. Jestliže ho hned po odchytnutí do klece strčíte, je to první krok k neúspěchu. Jestliže bydlíte někde poblíž Prahy můžete se se přijet podívat na mé dva páry senegalců a ne jenom na senegalce, jak na povel *domů* všichni zalítnou střemhlav do klece jako vlaštovky.
Majka-Kubík (neregistrovaný) 30.04.2011, 21:16:05 xxx.xxx.149.45
Ahoj, mám mníška sedého (9měs) a také jsem si myslela, že ho nenaučím chodit do klece a prošla jsem si naháněním. Ale časem, když byl dlouho puštěný, tak měl klec otevřenou a občas do ní zalétnul - nezavírala jsem ho tam hned, takže měl možnost jít zase ven. Postupně jsem ho naučila říkat - jdi domů a přitom mu tam dávala krmení, ale zase nezavírala hned když tam vlezl. Ale až za chvíli. Teď kdykoliv mu řeknu - Kubíčku jdi domů, budeš papat, tak hned letí na klec a dovnitř - bez problému. A taky jsem ho naučila dělat "bobek" na jeho stromě (padá to na lino, ušetřím úklid na koberci...) - řeknu Kubíčku na stromeček a udělej bobek a udělá (dostane 1/8hrozna - i menší). Trvalo mi to tak 2měs. než se to naučil.
Obrázek
Majka-Kubík (neregistrovaný) 02.05.2011, 23:00:13 xxx.xxx.149.45
Kubíček chodí do klece
Majka-Kubík (neregistrovaný) 02.05.2011, 23:03:38 xxx.xxx.149.45
Tak to se omlouvám, mělo to být video, ale asi to sem neumím vložit
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 03.05.2011, 12:00:37 xxx.xxx.38.103
Souhlasím s Orinou. Je třeba papouškovi nedat jasný signál "chytím tě a zavřu". Je dobré ho při hraní dávat do otevřené klece, nazavírat za ním, ať si zase vyletí, nebo mu dát v kleci dobrotku za odměnu a zas mu nabídnout ruku a vyndat ho. Jinak při čtení zadání mě napadlo, že mám taky problém u senegalky, pojmenovala bych ho" nechce ze mě slézt :-)". Vždycky, když ji ze sebe sundám třeba na ptačí strom, dám jí na zabavení oříšek, a potřebuji odejít z místnosti (je to zimovací pokoj pro papoušky), ale dělá to i v obýváku, když ji nechci mít u vaření nebo žehlení, rozletí se za mnou a je schopná se nechat skřípnout do zavíraných dveří.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.