Aktuálně: 4 589 inzerátů178 050 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Papoušek mazel

Martina (neregistrovaný) 03.05.2011, 23:35:29 xxx.xxx.128.2
Dobrý den, poraďte prosím - jsem absolutni amater, ale nedavno jsem videla kakadu mazliciho se se svou osetrovatelkou a natolik me to nadchlo, ze zvazujeme porizeni nejakeho papouska. Jsme milovnici vsech zvirat a vim, ze po porade s odborniky mu venujeme tu nejlepsi peci. Jen se mi jedna o to, abych nevybrala spatny druh. Jaky papousek je vhodny pro zacatecnika a zaroven je kontaktni a hodny k lidem a detem, popripade se nauci mluvit? Prosim poradte, popripade nabidnete. Chceme ho mit v byte (v obyvaku - snad nesmrdi?), ale mame i zahradu, takze v lete by mohl byt i venku. Nejedna se mi o chov, pouze o mazlicka, kamarada na ktereho bude hezka podivana. Dekuji M.S.
bellina (neregistrovaný) 04.05.2011, 08:00:30 xxx.xxx.174.89
Dobrý den, je to tady pořád dokolečka-dokola. Zkuste zahledat v diskusi, třeba najdete i další typy. Jinak vašim požadavkům by mohla Vyhovovat třeba andulka, korela, mníšek, pyrura a jistě i další. Určitě kamaráda nekupujte ve zverimexu, ale sežeňte si kontakt na chovatele, který se zabývá chovem vámi vybraného druhu. Vyberte si co nejčerstvěji vylítlé mládě. Pokud nemáte moc trpělivosti, doporučuji mládě ručně dokrmené. K vaší další otázce: pták při dobré péči nesmrdí. Musí se ovšem pečlivě a často uklízet jeho klec či voliera. Je jasné, že vrstva trusu a zbytků krmení na dně klece nijak zvlášť nevoní... :-)
Milan (neregistrovaný) 04.05.2011, 09:06:55 xxx.xxx.57.74
Pročítání diskusí vzhledem k jejich kvalitě nepovažuji za idealní pro zjištění jakého papouška pořídit. Nejlepší je navštívit nějakého sdílného chovatele,ne pouhého dokrmovatele a podívat se,co chov obnáší.
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2011, 09:23:19 xxx.xxx.128.2
Děkuji za reakce, i kdyz je to stále dokolečka - dokola :), proc bych nemela kupovat ve zverimexu? Videla jsem kakadu v olomouci ve zverokruhu a vypadal spokojene - maji ho tam prej uz rok... Take by me zajimalo, (jestli jeste nekdo bude ochoten poradit, protoze to bude take jiste dotaz "dokolecka dokola"), co znamenaji skratky uvadene v inzeratech jako 0,1 1.1 apod.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 04.05.2011, 10:09:11 xxx.xxx.38.103
Dobrý den, Martino. 1,0 je sameček 0,1 samička označení třeba 3,2 znamená 3 samečci, 2 samičky Určitě chápu, že se Vám líbí právě velcí papoušci jako žako a kakadu. Asi těžko Vás jako začátečníka přesvědčíme o kvalitách andulky, ale takový žako nebo kakadu vyžaduje z Vašeho času několik hodin pozornosti denně, a jakmile ji nedostane, dá Vám to pěkně vyžrat a je po jakékoliv mazlící idylce. Takže zkuste zvážit kompromis, u papoušků obecně platí, čím větší papoušek, tím náročnější péče. Kakadu je psychicky velmi složitá osobnost, žako je jednodušší, ale je třeba také na základě Vašeho dotazu upozornit na prach, který se z velkého papouška šíří po bytě. Je šance, že by se Vám líbil jako mazlík menší druh papouška? Třeba senegalec nebo mníšek či pyrura?
Orina (neregistrovaný) 04.05.2011, 10:47:28 xxx.xxx.98.23
Proč ne papouška ze zwerimexu? Kdyby to byl takový kauf, tak už by tam rok nebyl. Nebyl by tam ani půl hodiny, protože zájem chovatelů o ptáky je velký. Ale jak vidíte jak se říká v pohádce *něco smrdí ve státě dánském*, proto o takového papouška nikdo nestojí a koupí ho jen ten kdo neví *která bije* Prostě ho koupí nezkušený začátečník a doma potom nevychází z údivu. Místo aby měl doma radost, přinesl si domu starost a krom ceny za ptáka platí ještě peníze u veterináře. Nechci to dál rozebírat, ale snad jsem vám napsala dost. Jinak pokud máte veký zájem, přečtěte si úvodník z tohoto měsíce v časopise Nová exota od p.Žohy snad vám i tohle napoví.
Martina (neregistrovaný) 04.05.2011, 23:55:21 xxx.xxx.128.2
Moc dekuji vsem. Asi si nekoupim nic...
Bessy102
Bessy102 (34 příspěvků) 05.05.2011, 16:09:51 xxx.xxx.176.218
Já sem dostala k vánocům korelu ze zverimexu. A je úžasnej. Vůbec není vybíravej, je vděčnej za všechno. Za měsíc byl ochočenej, prostě supr. Doporučuju :)
bellina (neregistrovaný) 05.05.2011, 16:49:33 xxx.xxx.174.89
Karolíno, tak to jste měla štěstí. Vůbec neříkám, že všichni papoušci ze zverimexu jsou špatní a neochočitelní, ale je to sázka do loterie. Záleží taky na tom jakou cestou se do zverimexu dostali. Nejpravděpodobnější jsou dvě cesty. První a lepší možnost je, že je přinesl přímo chovatel. Druhá a horší vede přes klícky výkupčíků. Myslím, že z takové cesty se papoušek jen tak nevzpamatuje a jeho důvěra k lidem, tolik potřebná pro ochočování je nadlouho neřkuli navždycky poznamenaná....
Orina (neregistrovaný) 05.05.2011, 17:28:16 xxx.xxx.98.23
Já jsem měla andulku ze zwerimexu taky. S ochočením to je pak sázka do loterie. Druhou andulku jsem ochočovala rok. Vůbec mě nevadilo, že se dlouho ochočit nedá. Po roce sedala i na prst. Ovšem málokdo má tolik trpělivosti, aby večer co večer seděl u klece, hučel do papouška a papoušek zděšeně poletovala po kleci nebo se krčil v rohu . To potom každého otráví a celé snažení vzdá. Každý chce mít servis do domu. Tedy andulku ručně dokrmenou. Což já považuju taky za blbost, zvlášť u andulky, která se dá jako mladá ochočit velice brzo i když je odchována rodiči. Prostě žádný extrém se nemá přehánět.
anonymní (neregistrovaný) 06.05.2011, 10:12:30 xxx.xxx.168.4
Já mám andulky ze zverimexu, od chovatele a jednu svoji odchovanou. Není mezi nimi rozdíl. Jsou ochočený všechny stejně.
Bessy102
Bessy102 (34 příspěvků) 06.05.2011, 19:35:04 xxx.xxx.176.218
Ale taky je trochu poznamenaný, protože nemá rád rukavice (jak ho chytali) a vůbec nejí ovoce a zeleninu. Jsem fakt ráda že neklove, protože sousedův žako hrozně klove a pak je to vo ničem. Přidávám fotku té korelky s mojí sestrou :D
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.