Aktuálně: 4 645 inzerátů177 453 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Drápek

Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 04.05.2011, 19:08:27 xxx.xxx.253.43
Dobrý den, prosím o radu. Před několika dny jsem si všimla, že má moje aymarka na pravé noze zadní drápek stočený místo kolmo na bidýlko, aby se "zapichovalo", rovnoběžně s ním. Prstík je kvůli tomu trošku vytočený a tímpádem se ním vlastně nemůže přidržovat. Je to zvláštní, dřív jsem si toho vůbec nevšimla, naschvál jsem jim v poslední době víckrát měnila bidla, aby se drápky obrousily, což se povedlo, až na tento jeden prstík. Pomohlo by drápek zastřihnout? Narovnal by se prstík do původní polohy? Nebo bude lepší poradit se rovnou s veterinářem? Nemáte někdo s tímto zkušenost? Děkuji za odpovědi!
sunflowersman (neregistrovaný) 04.05.2011, 19:46:22 xxx.xxx.175.196
Ahoj. Popravdě přesně nevím co máš na mysli. Nedávno jsem si pořídil tři páry aymarů pruhovaných a zdá se mi, že nohy mají trošku gumové, obzvláště prsty. Katko, je dobré sledovat své chovance zda jim něco nechybí, ovšem nic se nemá přehánět. Osobně znám několik mých přátel, kteří sledovali až tak, že nakonec si ymsleli, že mají chov naprosto zdegenerovaný a nemocný, přitom mají poměrně pěkné a zdravé papoušky. Získat objektivitu v chovu živých tvorů je velká vzácnost.
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 04.05.2011, 20:01:44 xxx.xxx.253.43
Chápu, co jste chtěl říct a vidím to na sobě, že se o ně hrozně bojím a kde co se stane, hned to pozoruju, ptám se na všechno a nejhorší je, že nevím, jestli to tak má být nebo ne. Chce to zkušenosti, za pár let budu určitě chytřejší a ptáčci mě sami naučí, co je pro ně nejlepší :) Drápek zkusím vyfotit ;)
sunflowersman (neregistrovaný) 04.05.2011, 20:49:47 xxx.xxx.175.196
Katko já to nemyslel zle :), každý si prošel tímto obdobím a je to zcela přirozené. Pokud to nevadí, klidně si tykejme, myslím, že věkový rozdíl mezi námi nebude až tak velký. Mirek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.05.2011, 09:23:03 xxx.xxx.38.103
Ahoj, myslím, že k tomuhle mám úplně čerstvě co říct. Při zimování v boxu mi aymarkovi také přerostly drápky, až jsem se zhrozila, když jsem ho viděla, jak není schopný pustit se pletiva. Nikdy jsem drápky nestříhala, celkem jsem z toho měla obavu, takže jsem to taky řešila drsnými větvemi na šplhání, teď už by to rozhodně nepomohlo. Vybavení žádné, tak jsem vzala kleštičky z manikůry a zastřihla pár milimetrů z každého drápku, šlo to překvapivě lehce, drápky nebyly nijak tvrdé. Takže žádný strah, klidně mu drápek zastřihněte, než si zdeformuje prstík. Ale bylo by fajn sem nejdřív vložit fotku, a´t víte jistě, že je to potřeba.
Obrázek
sunflowersman (neregistrovaný) 05.05.2011, 12:10:27 xxx.xxx.175.196
Zdravím. Pokud je drápek velmi přerostený, tak je to potřeba samozřejmě zastřihnout. Děkuji tímto Petře za postřeh. Já to z původního příspěvku neodvodil. reagoval jsem pouze na anatomii nohou aymarek.
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 07.05.2011, 09:27:06 xxx.xxx.253.43
Děkuju moc za rady!! Drápek se malinko obrušuje, ale stejně ho trošičku uštípnu, aby byl dlouhý zhruba jako ostatní. Mám na vás takovou malou prosbičku, nevíte prosím co je to za papouška?? Sbírám fotky různých druhů papoušků, ale tohoto vůbec neznám :D
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.