Aktuálně: 4 623 inzerátů177 820 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

andulky v harému

huf (neregistrovaný) 08.05.2011, 15:33:30 xxx.xxx.178.231
dobrý den, mám dotaz chovám andulky ve volieře v párech. Jednomu samci samička sedí na vajíčkách. Jedné andulce samec skapal a ta se začala pářit se samečkem,který samici už má. Jak to dopadne? Muže jedna z nich mládata vychovat sama?
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 08.05.2011, 16:42:49 xxx.xxx.193.236
Tvrdí se,že samců by nikdy nemělo být méně než samiček. I když mám přesný počet 3 na 3, přesto mám podobný případ, samec má jednu samičku v hnízdě, kde se líhnou mladé, viděla jsem je prokazatelně se pářit, druhou páří teď a chystají se ke snůšce. Zvládá obě.
Michal (neregistrovaný) 08.05.2011, 16:49:59 xxx.xxx.55.131
Samec může mýt i více samiček ale vyčerpává ho to, a pokud krmí dvě hnízda, může uhynout na vyčerpání, ale to málokdy...
anonymní (neregistrovaný) 08.05.2011, 20:53:13 xxx.xxx.174.89
Stává se to. Podle mě ale spíš než smrt samečka vyčerpáním hrozí, že jedna samička vyvraždí hnízdo té druhé. :-(
anonymní (neregistrovaný) 08.05.2011, 21:00:02 xxx.xxx.113.236
Známému jeden samec a dvě samice odchovávaly loni celý rok. brno
anonymní (neregistrovaný) 08.05.2011, 22:16:38 xxx.xxx.123.245
No maucta. To bych doma mít nechtěla. To je jako kdyby měly dvě feny jednoho psa. Vždyť to není normální. Vždyť se takové věci nedějí v přírodě, tak proč držet násilím v kleci to, co není přirozené. Jen proto, že to měl Franta z Horní Dolní, tak to nemusím mít já. Až bude skákat z mostu, taky to neuděláte. Spíš napodobujte normálního chovatele a jeho chov a né známého a jeho hloupost.
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2011, 08:00:31 xxx.xxx.174.89
Dobrý den, přirovnání se psem považuji za nešťastné. Všichni víme, že jeden *vořech* klidně obskočí feny v půlce vesnice a to kde má potomky ho vůbec netíží :-))) S chovem andulek v harému nesouhlasím. U andulek má samec jinou zodpovědnost. Svou samičku krmí když sedí na hnízdě, pomáhá krmit mladé.... Jak to probíhá když má na hnízdě víc samic si tak nějak nedokážu představit. Krmí opravdu obě samičky a později i mladé???? Nebo si jenom odskočí a nechá to na samici?
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2011, 08:48:47 xxx.xxx.178.231
abychom si lépe rozumněli. Já nechovám v kleci dvě samice a jednoho samce. Máme velkou voliéru. A andulek pět párů tedy pět samic a pět samiček. Jenže ten poslední pár se s sobě nemá. Samička ani samec o sebe nejeví zájem. Samička však jeví zájem o samca již zadaného jemuž sedí samička už na vajíčkách. A samec se podlézání druhé samičky taky nebrání a páří se sní. Tomu druhému samci je to úplně jedno. Uvažovali jsme o koupi dalších samečků aby byl větší výběr. ale nevím jestli to pomůže.
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2011, 12:19:19 xxx.xxx.112.110
spis bych ten par co o sebe nejevy zajem dala do mensi voliery a nebo do vetsi klece.aby nedelal neplechu u hnizdicich paru
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 09.05.2011, 18:33:49 xxx.xxx.193.236
otázka pro zadavatele - píšete o páření samičky s cizím samcem - a kým se nechává krmit? Já mám - jak už jsem psala - stejný problém, jeden sameček páří dvě samičky, ale stará se a krmí jenom jednu, tu svoji, která teď začala snášet. O vylíhlá mládata, která jsou určitě jeho aspoň z části - se stará i o samičku původní sameček. I tak to může klapat. Pokud nedojde k nějakému napadání, já bych to tak nechala. Musíte ale hlídat, co na to ta druhá samička, zda nežárlí. A samozřejmě i samečka, jak se s tím vypořádal.
anonymní (neregistrovaný) 10.05.2011, 17:48:31 xxx.xxx.178.231
Sameček krmiobě dvě. Ta druhá zatím vajíčka nemá. Sedává u budky taky u obou ale dovnitř vleze zatím jen té své první. Dokonce se ozobával a krmil ještě třetí ale tu si svůj samec vydobil a dal jí pokoj. Samec té druhé je nějaký nouma a je mu jedno kdo mu krmí samici. Zatím to sledujeme nic dramatického se neděje. Jeho samici se za chvíli mají lihnou mladé tak uvidíme. Chceme pořídit ještě jednoho samce. Chovam andulky už léta ale takého samce čiperku jsme ještě neměli. vždy byli všichni spárovaní.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.