Aktuálně: 4 886 inzerátů174 999 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Rozbíjení vajec - penant

bartrand
bartrand (45 příspěvků) 15.05.2011, 22:51:54 xxx.xxx.203.180
Mám chovný pár modrých penantů, vloni dvě mladé, pak jsem je přestěhoval a už nezahnízdili. Letos rozbíjí vejce. Hledám na internetu ale tam jsou rady že to dělá samec apod.. Samce jsem od samice oddělil a stále se to stává. Už jí dávám jen suché zrní a vodu, stále rozbíjí. Budka 30x30x60, voliéra 3x2x1m
anonymní (neregistrovaný) 16.05.2011, 06:45:52 xxx.xxx.193.236
asi jí zachutnaly a to je vždycky problém :-( Mě se ho vyřešit nepodařilo, museli jsme vejce uhlídat a odebrat a podložit jinému páru :-(
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.05.2011, 15:00:30 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Taky mám perfektní chovný pár. Letos měli čtyři vajíčka, ale když přišly znovu takové mrazy, tak je samice taky všechny rozbila. Během mrazu snesla ještě jedno další, to zmizlo taky, ale když se zase oteplilo, stále ještě nebyly snesené všechny vajíčka a snesla ještě tři, které teď zahřívá, tak uvidím, jestli z toho něco bude.
anonymní (neregistrovaný) 16.05.2011, 19:49:08 xxx.xxx.51.73
Ten problém s těmi penanty měl já!Nezoufejte,nemusí být nic ztraceno.Samička se umoudřila a snesla 6vajec na kterých teď sedí.Nevím co bylo impulzem této změny.Někde jsem slyšel,že samice penanta pozná jestli jsou vejce oplozená a když ne,tak je prý rozbíjí.Hoídně zdaru v chovu!
Marec (neregistrovaný) 17.05.2011, 20:36:45 xxx.xxx.58.107
mě neco podobného dělal v loni mladý pár rosel pestrých. Měly budku na hodně frekfentovaném místě kde byly rušeni při hnízdění a voliéra byla krytá jenom z jedné strany takže si myslím že byly ve stresu a to taky mohlo zapříčinit rozbíjení vajec. tento rok jsem dal budku do záletu kde mají klid a zakril voliéru ze tří stran. Naposledy když sem se díval v budce bylo 8 vajec a včera už sem slišel z budky pípání tipuju to tak minimálně na dvě mláďata ale samice mě ještě do budky nepustila tak nevím jistě. chovu zdar
Mira (neregistrovaný) 18.05.2011, 09:58:52 xxx.xxx.222.147
Rozbíjí je samice, jelikož je předrážděná a hrabe důlek, i když už začala snášet. Krmte leda suchou pšenicí a do vody dejte D3. Až přestane s tím rozbíjením a zasedne, překontrolujte snůšku, jelikož značná část posledních vajec nebude asi oplozená. Proto bych doporučil několik vajec (tak 3 - 4) nyní vždy zavčas odebrat, abyste je pak podložil místo těch neoplozených. Občas mi to dělají i žlutohlavé a Stanley. Penanti snad každoročně, letos dokonce všechny 4 páry, ale 2 páry už konečně pevně zasedly. Ať se daří.
anonymní (neregistrovaný) 18.05.2011, 10:29:31 xxx.xxx.195.103
...for Mira-prosim Vas mohl bych Vas poprosit o Vas email,muj je: MATLAKJIRI@SEZNAM.CZ dekuji.
bartrand
bartrand (45 příspěvků) 18.05.2011, 16:02:53 xxx.xxx.203.180
Mira: Samice nehrabe, celej den je venku, navečer vleze do boudy a ráno najdu buď rozbité skořápky nebo jen špinavé hobliny. Podařilo s emi, před 3 dny, najít půl skořápky, snažil sem se to chytit, kolem doby kdy snášela, sedím tak aby mě neviděla a do boudy stejně nevleze a stejně nic nesnese.. Asi půjde do výkupu

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.