Aktuálně: 4 032 inzerátů199 813 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Kakadu žlutolící

Blanka Zajíčková (neregistrovaný) 15.12.2007, 12:45:09 xxx.xxx.154.221
Můžete prosím poradit a sdělit své poznatky o chovu tohoto mazlíka? Přivezla jsem si domů 4letého samce, kterého měl původní majitel(muž)od malička, který na něj neměl kvůli práci moc času. Pak se přestěhoval, nechal ho asi měsíc u hodné sousedky a nyní jsme si ho před týdnem přivezli. Je ochočený, trošku mluví, ale občas nás klovne. Více si oblíbil manžela, mě a dospělé dceři občas uštědří klovanec, ale když je na kleci, tak se nechá pohladit. už tušíme, kdy je ve střehu a kdy je v pohodě. Máme velký byt a on občas najde odvahu a rozletí se, pak je ale nervózní a někdy klovne. Není ale vysloveně útočný. Jak dlouho tento stav může trvat? Bude nás mít všechny rád a nebo jen muže? Vytvořili jsme mu strom a větve, ale zatím se toho bojí. No máme ho jen týden. Snad se to podá.Má velmi nevyhovující klec, kde se nemůže moc pohybovat. Koupili jsme velkou voliéru, ale zatím jsme mu jí neukázali, aby si nejdříve zvykl na nový domov a pak teprve na novou klec. Ještě něco, když vezmu smeták, nebo klacek, strašně se bojí, jako kdyby ho s tím někdo trestal. Je to možné? I malého klacíku se bojí, když jsme mu ho chtěli dát k ozobávání.
Děkuji za všechny rady a pomocná doporučení.Blanka
sunflowersman (neregistrovaný) 15.12.2007, 17:16:00 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Papoušci mají docela slušně vyvinutou psychiku a tedy i proces podmiňování.Podle mého názoru má rád vašeho muže, protože byl dlouhou dobu závislý na původním majiteli. Papoušek dobře věděl kdo mu dává vodu jídlo a pamlsky.nejlepší bude když mu začnete pamlsky nabízet všichni,hlavně hezky pomalu a nenásilně.On za nějakou dobu pochopí že má z vás prospěch. S tím klacíkem, jednou jsem měl mazlíka alexandra malého, neublížil ani mouše, jeho chování se změnilo v agresivní vždycky když si někdo nasadil brýle. Posléze jsem se dozvěděl, že původní majitekl měl syna který nosí brýle a trápil ho. Papoušek si spojil, tedy podmínil Brýle= nebezpečí. Tudíž v podobné korelaci může reagovat i váš papoušek. Třeba u něj někdo pořád šermoval setákem.přeju hodně štěstí.....ale hlavně pěkně pomalu:)
anonymní (neregistrovaný) 16.12.2007, 17:46:33 xxx.xxx.154.221
Děkuju moc za povzbuzení. Dnes už ke mě sám přiletěl, problém je, že ještě neznáme jeho pohyby těla, co nám vše chce říci, ale evidentně se snaží s námi navázat kontakt. když ho má manžel, tak jsem na druhé koleji, když jsem sama, sám ke mě přiletěl a nechal se nést. Je ale stále ve střehu. Možná i cítí, že jsem partnerka a tak na mne žárlí. Děkuji za vaše slova, moc ho miluji a budu šťstná, až nastane chvíle, kdy se navzájem budeme znát a nebudeme se bát. Díky

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.