Aktuálně: 4 825 inzerátů175 269 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů

Křepelčata...

Augina
Augina (83 příspěvků) 04.06.2011, 17:15:07 xxx.xxx.102.45
Dobrý den, po prvé jsme odchovali v líhni křepelky čínské. A ted je v pondělí budeme mít 1.týden pod umělou kvočnou. A já bych se chtěla zeptat kdy je mohu dát do voliery k rodičům. Děkuji
Augina
Augina (83 příspěvků) 05.06.2011, 19:14:26 xxx.xxx.97.192
Takže už nemusí bejt pod kvočnou? Když je mam dát do jiné voliery. A nebo jim jí tam mam dát? Ted je mam pod kvočnou v bedínce doma. Děkuji
Augina
Augina (83 příspěvků) 05.06.2011, 23:15:50 xxx.xxx.97.192
JJ pod žárovkou. Ven je tedy dám až celý opeří, nerada bych o ně přišla. A myslíte že už by nemusela bejt žárovka zaplá, když pokojová teplota ted je 24C. Děkuji
Mira (neregistrovaný) 06.06.2011, 11:02:03 xxx.xxx.222.147
Těm kuřatům musíte svítit minimálně 5 neděl. Lepší horko, než chladno - nemusela by vydržet ani pár hodin. Mně kdysi uhynulo asi 300 ks japonek starších měsíc leda proto, že jsem se, trouba, usnesl, že už je teplo a nemusím jim svítit ani přes noc. A to už jsem měl několikaleté zkušenosti z výchovy několika tisíc kuřat. Šetřil jsem nesmyslně světlo a ráno sbíral celkem velké křepelky uhynuté.A to leda proto, že jsem to chtěl vyzkoušet a prosadil jsem si nakonec sám názor, že už teplo nepotřebují, i když jsem pochybnosti tehdy měl ...
astrild (neregistrovaný) 06.06.2011, 13:21:35 xxx.xxx.136.183
Hezký den Ono je to trochu jiné když je chováte v teple pod žárovkou a jiné když jsou od mala pod kvočnou ,(křepelkou).Oni se pomalu otužují a když mají narostlá křidélka tak se sami odstavují neboť ,křepelka začíná s novou snáškou a sezením.Já bych je pomalu začal otužovat ,tím že bych jim přes den vypnul žárovku a kdyby se schlukovaly což znamená že je jim zima tak bych ji zase zapnul a tak bych je pomalu zvykal na odstav.V noci bych jim zase svítil ale slabší žárovkou a tak je pomalu navykl na normální život v našich podmínkách. Jinak oni jsou dost otužilé ale nesmí zmoknout ,,když jsou mokré velmi rychle prochladnou a hynou.Myslím že 5 týdnů je držet pod žárovkou je zbytečné oni v 6týdnech mají opeření jako dospělí.Přeji vám aby se odchov zdařil
Augina
Augina (83 příspěvků) 09.06.2011, 13:48:02 xxx.xxx.87.26
Dobrý den, tak křepelčata rostou jako z vody :-) Jsou jim už 2týdny, ale jeden je pořád poloviční než ty ostatní a přitom žere, ale moc nechodí. Ani letky ještě nemá. Ostatní už začínají moužívat křidílka a jen ten mrnousek pořád nic jen na něj pořád šlapou :-( Dávám fotku, aby byl vydět ten rozdíl ( mrnousek leží )
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.