Aktuálně: 4 593 inzerátů178 152 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Andulky nechtějí hnízdit

Venda (neregistrovaný) 15.06.2011, 16:05:47 xxx.xxx.139.188
Mám lonské páry andulek,krmím zrním,namočenou a naklíčenou pšenicí,vaječinu,trávu,větve na okus tvrdý rohlík,stále mi nechtějí andulky zahnízdit,dva samci se k sobě dost mají a samic se nevšímají,jedem pár se celkem k sobě má,ozobává se,občas zaleze samička do budky,ale víc nic.Mám větší voliéru a andulky pohromadě.Co mám dělat,aby zahnízdili?
anonymní (neregistrovaný) 15.06.2011, 18:54:34 xxx.xxx.193.236
Děláte všechno správně, možná ještě nejsou andulky dostatečně "zralé", třeba jsou pozdní podzimní a musí pořádně dospět, že se cukrují samci bývá běžné, moji dva to taky dělají, i když mají samičky i mladé v hnízdě. Já mám taky loňské - ročáky, pět párů ve dvou voliérách, všechny samice sedí na vajíčkách nebo už mají mláďata, jedna už sedí na druhé snůšce. Andulky nejsou náročné na podmínky hnízdění, stačí vyvěsit budky, ale jak říkám, musí k hnízdění dospět. Uvádí se sice,že jsou schopny zahnízdit už ve věku 3 měsíců, ale proč tak spěchat? Jejich čas přijde, nebojte. Dejte pak vědět, jak se daří. Zdraví Dáša
Pavel (neregistrovaný) 23.07.2011, 02:28:19 xxx.xxx.242.110
Jak pisete tak andulkam je minimalne 7 mesicu kdyz lonske... To si myslim ze v tom veku nebude problem ano casto se stava ze samci se maji k sobe ale u me je to tak kdyz maji samicky v budce ale jakmile vyletnou tak se opet venuji samicim ja bych ty samce vzal a sup do vykupu a sehnal jine mlade samce
Jarda64
Jarda64 (2 příspěvků) 23.07.2011, 14:43:10 xxx.xxx.225.240
To přijde,je to pár od páru,já mám 3 loňské páry je pravda,že podzimním samicím to trošku trvalo a májí jen po jednom vylíhlém ze 6-ti vajec...,letní samice 7 a6 a všechny ok,tak to chce jen čas...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.