Aktuálně: 4 676 inzerátů176 916 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů

alexandr uz si nevim rady

alena (neregistrovaný) 15.06.2011, 22:37:09 xxx.xxx.112.110
tak nevim jak zacnu,ale chtela bych poprosit o radu.Minuly rok jsem koupila alexandra maleho byvaly chovatel mu pri chytani vytrhl letky.tak jsem ho pri prijezdu domu dala do vetsi klece protoze neumel litat.jenze jak je plachy tak vlastne sebou vzdycky placnul o dno klece a nebo jak maval kridly tak si ponicil vsechny letky a peri na tom kridle.je to rok a nelita dal.letky mu rostou ale proste o bych nesmela cistit klec aby se nebal.pri krmeni si ¨zvyknul krmim z venku ale kdyz cistim tak proste zuchne zase na dno.a pak ma to misto krvave.je mi ho lito.myslite ze mu to nekdy doroste.jako klec bych mela udelat abych snim neprisla vubec pri cisteni do kontaktu a byl v klidu.dekuji moc dostava vitaminy,ovoce,zelene,je venku na slunicku,strikam ho vodou ma i misku na koupani.vetve na okus,koupila jsem mu i vitaminy na preperovani,dekuji moc za rady.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 15.06.2011, 22:40:03 xxx.xxx.112.110
kdyz to pujde muzu udelat detail kridla ale pro nej zase stresujici a zase se mi bude placat v kleci a bude mit misto krvave
Orina (neregistrovaný) 15.06.2011, 23:46:22 xxx.xxx.116.223
Podle mě se stráte dobře, jen to všechno bude chtít delší čas, aby si zvykl a neplašil se. Máte na čištění vytahovací šuple a nebo musíte rukou do klece? Jestli si bere nějaké krmení z ruky, tak před i při čištění se mu to snažte nabídnou, aby věděl že součást číštění je i nějaký pamlsek.
alena (neregistrovaný) 16.06.2011, 06:15:46 xxx.xxx.112.110
pani orino klec musim zvednou a vyndat spodek.nene pamlasek si nebere neni ochoceni protoze mel slouzit na chov.klec ma velikou vyska 80 sirka 50 a delka 70.mam moznost mu dat mensi ale pri krmeni bych musela rukou dovnitr.tady u te krmim z venku.taky mam klec vision II L01.mam mu tu vetsi klec nejak prispusobit?nejake hracky tam mam ale mela jsem na mysli jeste vic vetvi
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 16.06.2011, 21:44:17 xxx.xxx.81.125
Zdravím Aleno, podle kroužku na krku je to již dospělý kluk, ti se ochočují hůře. Píšete, že ho máte už rok a chová se stejně plaše jako když jste si ho přinesla? Kolik času mu věnujete? Tu vision klec bych rozhodně nedávala, jsou hrozně úzké do hloubky. Klec se šuplíkem by mohla možná pomoci, ale není to pravidlo. Já mám alexandra jednoho ochočeného, druhěho na cestě k ochočení a šuplíku se bojí oba stejně. Dokonce se plašejí oba i když jsou puštěni a já šuplík nebo mřížku vyndavám. Navíc když jim vyčistím klec (pokojová voliéra) a dám novou podestýlku, tak tam nechtějí jít, musím je vždy nalákat na piškotek. Asi se jim víc líbí bordýlek :-). Co dělá Váš papoušek když mu dáváte zvenčí jídlo do misek?
Mira (neregistrovaný) 17.06.2011, 10:48:37 xxx.xxx.222.147
Vážená, při chytání můžete tak maximálně při obrovské neopatrnosti vytrhnout peří z rýdováku. Ale nikdy ne letky! Ptáka dejte někam do větší voliéry a to akutně rychle, jelikož nyní právě pelichají. A tam ho nechejte až do úplného přepelichání. Tím, že mu ty nové letky krvácí, nikdy mu nemohou dorůsti. Vždy je zaškrtí a rostou mu nové. Je docela možné, že vytržením letek došlo k poškození lůžek, a pak mu porostou pera deformovaná. A samozřejmostí je pestrá přirozená strava s množstvím bílkovin a větví k okusu.
alena (neregistrovaný) 17.06.2011, 18:10:57 xxx.xxx.112.110
on je ve velke kleci vyska 80 a delka 70 a sirka 50.ovoce dostava i vetvicky na okus,vitaminy,nejaky preparat na lepsi opereni,i zeleninu dostava,.kdyz jdu kolem klece tak se neboji kdyz vymenuji krmeni tak jen kouka horsi kdyz musim sahnout do klece to uz se plasi.je to uz 3 lety kluk koupila jsem si ho na chov(udajne jako samicku)loni udelal krouzek)zkusim ho vyfotit ted jak kridlo vypada,to mu nevadi kdyz koukam z blizka pres klec
Jájina (neregistrovaný) 17.06.2011, 20:23:40 xxx.xxx.48.123
Dobrý den,já se do toho nechci moc plést,nejsem žádný odborník,jen se mi zdá,že klec ve které ho máte je malá. Mě se alexandři hodně líbí,ale počkám s jejich pořízením až do příštího roku,kdy se vystaví voliéra. Pořídila jsem si domácí voliérku 167 x 80 x 70 (V x D x Š) a i do té si troufnu dát max. dva páry agaporňáku(bez odchovu).
anonymní (neregistrovaný) 17.06.2011, 20:47:34 xxx.xxx.112.110
ja mam venku volieru ale tam by ho plasily kocky a jiny ptaci tak je doma v teto kleci.kdyz neumi litat tak mu staci leze si po kleci po vetvich ale uz bych si moc prala aby byl jako ostatni venku ve voliere.pres den ho davam ven na slunicko a je tam az do vecera(kdyz jedem pryc uklizim kvuly kockam nase mu nic neudelaji ale cizi by mohly)
Jájina (neregistrovaný) 17.06.2011, 20:52:25 xxx.xxx.48.123
Aha,tak to samozřejmě ano,já si myslela,že by to mohl mít kvůli tomu malému prostoru. A nevyškubává si pírka sám? Někteří papoušci to ve stresových situacích dělají.....Jinak těžko radit,když si nezvyknul ani po roce. Já se s tím u svých ptáků ještě nesetkala. Snad se to brzy spraví.
anonymní (neregistrovaný) 17.06.2011, 21:02:55 xxx.xxx.112.110
tak nevim zda to bude trochu videt
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 17.06.2011, 21:09:13 xxx.xxx.112.110
tady je videt jak mu rostou nove pericka.a davam mu acidomid e a kapky pro care na preperovani.a pak to co jsem psala.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 17.06.2011, 21:11:30 xxx.xxx.112.110
nene neskube protoze pericka nejsou na zemy.no ja doufam a pevne verim ze to spolu zvladnem a treba pristi rok vyleti do voliery jako ostatni,jinak dekuji vsem

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.