Aktuálně: 4 824 inzerátů175 268 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů

nález holuba

anonymní (neregistrovaný) 16.06.2011, 20:23:02 xxx.xxx.172.95
našel jsem na cestě mládě holuba hřivnáče,odhaduji tak týden až dva po vylíhnutí,už trochu opeřeného,ale netuším čím ho krmit. nic nejí,normální ani namočené obilí...prostě nic. prosím poraďte čím ho krmit
Michal (neregistrovaný) 16.06.2011, 20:30:59 xxx.xxx.4.166
je normální že mládata po utrpeni soku nejí...zkuste třeba mačený rohlík v mléce, nebo vodě...žižaly, cojá vím co jí holuby...pokud máte zájem na internetu určo najdete smes na dokrmovaní...ze zacatku pokud nebude chtit tak mu trochu "pomozte" ale zas ho neudavte :) a neudelejte mu z toho neprijemny zazitek...musi dojit na to ze to s nim myslite dobre...pokud vam teda neumre na šok, dal bych ho nekam do klidu,tepla,hlavně ho furt nežmoulejte a netahejte ven .....Gl a dejte vedet co a jak :)
jarda (neregistrovaný) 16.06.2011, 20:34:57 xxx.xxx.57.182
To by mohl poradit holubář.Mám pocit, že se to dělá sondou do volátka.Zobat sám nebude.Nevím odkud jste, nemáte poblíž zoo nebo stanici pro poraněná a opuštěná zvířata.Holub je zrnožravec a tak bych udělal kaši z různých zrnin, možná trochu ovoce a dopravit to do něj.Nesmíte se trefit do plic, to ho utopíte.Na netu něco bude-na stránkách holubářů.Držím pěsti.J
Mira (neregistrovaný) 17.06.2011, 11:05:36 xxx.xxx.222.147
Trochu opeřený hřivnáč už bude přijímat běžně kukuřici a pšenici, kterou mu musíte násilím podat do zobáku. A na zapití používám malou injekční stříkačku, jež mu vrazím hloupěji do jícnu. Toho zrní vždy leda tolik, aby měl velmi měkké vole - tak max. do 15 zrnek kukuřice a zbytek volete dolejte vodou. Možná se i sám napije ponořením zobáku hluboko do vody. Když budete cítit pohmatem, že tam ještě má nestrávená zrnka, tak musíte zase dolét vodu. Nikdy mu nesmíte nacpat vole obilím - ukrmil byste ho. Trus musí mít vodnatý. Ideální by bylo, kdybyste ho mohl nechat podsadit pod pošťáky. Já to tak dělávám a ušetřím si plno práce. Ať se daří.
Marťan
Marťan (669 příspěvků) 17.06.2011, 11:25:32 xxx.xxx.165.45
Dobre je zrni nejaky cas macet, ze zacatku mozna bude radsi prijimat proso nebo jine drobne zrno, jak psal pan Mirek- neprecpete ho, jinak je tatky dobry hrach, ale hlavne mu nedavejte ozimej jecmen, holubi jsou zrnozravci ale hrivnac obcas vezme i nejakeho maleho plze.
anonymní (neregistrovaný) 17.06.2011, 23:25:31 xxx.xxx.64.253
zdravím,dejte máčet hrách a kukuřici,alespon 12h.pak propláchněte vlažnou vodou a kuličku po kuličce podávejte přímo do zobáku.počkejte až polkne,zobák mu přidržte.opakujte několikrát denně.voda zatím není potřeba.odchoval jsem takto hrdličku i hřivnáče

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.