Aktuálně: 4 849 inzerátů175 184 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

co mám dát jako doplněk stravy

kada159
kada159 (7 příspěvků) 18.06.2011, 18:41:41 xxx.xxx.172.6
ahoj chtěl bych se zeptat co mám dávat korelám a zpěvákům jako doplněk stravy, aby mi víc hnízdily, korely mám asi 1 a půl roku a měli jen 2x mladé a zpěváky mám asi 1rok a žádné mladé(jen 3 vajíčka, ale jsou uz studená=nic z nich nebude)
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 18.06.2011, 18:55:33 xxx.xxx.193.236
kolikrát nízdily korely letos? Pochopila jsem správně, že dvakrát? To naprosto stačí, víckrát korely ani hnízdit nenechávám, aby se nevysílily. Pokud hnízdily letos jen jednou, určitě ještě zahnízdí - mě loni hnízdily duben, červenec. Letos začaly dřív, už v březnu a teď se líhne druhé hnízdo. Zpěváci, pokud jsou teprve ročáci, určitě ještě zahnízdí, když se první snůška nezdařila,jsou ještě mladí, dejte jim čas. Kam spěcháte? Já dávám Aquakar, pro podporu hnízdění.
kada159
kada159 (7 příspěvků) 18.06.2011, 19:17:24 xxx.xxx.172.6
aha diky za radu a korely hnízdily tento rok 1 a nechces mi poradit pls co je dobré jim dávat kromě toho co jsi už zmínil?(něrajá míchanice nebo něco takového)
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 18.06.2011, 19:32:32 xxx.xxx.193.236
než začnou snášet, dávám vaječnou míchanici, čili vejce,strouhanka nebo piškot, mrkev, dávám mrkev i do pletiva, na okus, stejně tak jablka a ovoce,které zrovna je, korely mi po ovoci a zelenině moc nejdou :-( senegal v klasech, kromě směsky pro korely, listy pampelišky, salát, ptačinec, prostě co najdu. Dokud nesečou tak i vykvetlou trávu - semena,větvičky na okus je také moc neberou. Z chemie dávám ještě do vody acidomid a optimin, občas česnek mačkám na zrní, na účinnost je spousta rozdílných názorů, škodit ale neškodí, tak proč ne, mám i knoblamin - to je česnekový extrakt do vody. Před hnízděním dávám směsky Deli nature na klíčení, pán mi poradil, že mám zrní tak 10 minut povařit, dobře propláchnout a nemusím ani máčet. A samozřejmě mám i vaječnou směsku, když zrovna dojdou vajíčka :-) Možná něco ve výčtu chybí, ale teď už mě nic víc nenapadá. Ať se daří, Vojto.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.