Aktuálně: 4 858 inzerátů175 040 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Může cizí samec zabít mladé

lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 19.06.2011, 19:46:46 xxx.xxx.12.42
Ahoj prosím poraďte mám korely ve společné voliéře mám dostatek budek i párů...jeden pár mi zahnízdil a už mají v budce cca měsíční mladé....teď jsem objevila cizího samce v jejich budce u mladých...rodiče nijak budku nebránili samce tam pustili,odevřela jsem budku a on mladé bránil (houpavím "tancem) a syčel jako rodič,ale jedno mladě mělo na křídle krev,nevím zda od něj či od sourozence přeci je jich tam 5 tak nevím místa málo atd....otázka je zda může samec mladým ublížit nebo je dokonce zabít??!!!!!nikidy jsem tento problém neměla vždy odchovali jak měli nikdo cizí budky nenavštěvoavl...Cizí samec je u nás nováčkem je u mne cca 3 týdny a samičky si začal teprv ted všímat a navštěvovat i budku...ale teď najednou přesídlil.rodiče se do budky po vyhnání smamce ihned vrátili...proč takové chování děkuji za rychlou odpověď Mirča
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 20.06.2011, 08:09:04 xxx.xxx.12.42
Tak jsem si ještě včera všimla že je i krmá a rodiče odhání...no tady mi asi nikdo neodpoví tak ho radši přemístím s jeho samičkou a budkou do klece...ať mám klud jinak díky všem.....
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 20.06.2011, 09:28:58 xxx.xxx.38.103
Ahoj, proč hned lamentovat, že nikdo neodpoví? Noc z neděle na pondělí je dost lidmi věnovaná spíš spánku než chatování a foru. U chovu ve více párech se vždy můžete dočkat zvláštních reakcí jedinců, obzvlášť těch nově přidaných. Pokud jste samečka přidala k liché samičce rovnou do hejna, chvíli trvá než vůbec volnou samici objeví, příčin může být mnoho a všechno jsou jen dohady. Pokud to prostor dovoluje, je vždy dobré nejprve nechat nově skládaný pár o samotě, aby navázal kontakt a vy zjistila včas, zda harmonizuje. A pak teprve ho vpustit do hejna. Pokud už v něm probíhá hnízdění, může nastat spousta problémů i tak, nový pár hledá volnou budku, když se mu zalíbí plná mladých a rodičovský pár si ji neubrání, klidně si ji nový pár "vyčistí" :-(, mladé vyhází, pozabíjí. Nebo je to výborný rodič, který chce za každou cenu pečovat o mláďata, i cizí. Také mohl být sameček prodáván z důvodu takového problému v chování ....... příčin může být moc. V každém případě jste udělala dobře, že jste zasáhla. Pozorný chovatel v hejnu objeví díky pozorování problémy včas, ale někdy je to i tak katastrofa.
anonymní (neregistrovaný) 20.06.2011, 11:02:55 xxx.xxx.12.42
Petro moc děkuji :-) už jsou spolu oddělený a rodiče mají klid :-) doufám že s ese samičkou padnou do oka už chodí do budky a láká samočku tak snad to dopře dopadne :-) Mirča

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.