Aktuálně: 4 850 inzerátů175 241 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

CO JI JE?

anonymní (neregistrovaný) 25.06.2011, 12:31:15 xxx.xxx.99.26
dobrý den,chtela bych se vas zeptat na pár vecí .mam doma andulku starou asi 1 rok od té doba co jsem si ji přivezla domů léta po pokoji a po garnyzich a je velice dobrý letec od začatkujenže jsme ji chytali po pokoji jako v kocourkově.nedala se chytit, ale vzdy jsme to nejak zvladli . po nejaky cas se mi zdálo ze si na nas nejak az moc zvykla sice nevím jak je to mozne klec jsme sice meli v obyvaku kde se moc chodilo, ale i tak mysleli jsme si ze na s bude nenavidet z toho jak ji porad (třeba 3-4 za tyden)vytahujem z te klece ,ale ona si na nas zvykla. po case se nam to prestavalo libit protože mi kdysy pristála do polévky to me nastvalo.nekdy jsme meli odejit do chodby a pristavala nam na rameni , kdyz jsme ji chteli z ramena oddelat hrozne kousala do prstu.byla to hruza.od te doby jsme ji asi 2 tydny nevitahovali. po te DoBe nevitahovani nemuzeleta chce letet na garniž spadne na stul,kdy chce doletet nam na rameno padne na zem kridl zlomene nema divala jsem se .CO JI JE?
anonymní (neregistrovaný) 25.06.2011, 13:40:25 xxx.xxx.69.137
Každý pták prožívá odloučení jinak.Jestliže vyloučíme pelichání a nemoc, tak jí mohl způsobit tento stav šok ze změny, který jste jí připravili.Jestliže je papoušek denně zvyklý na určitý program, tedy pouštění z klece, létání, hraní si ve volném prostoru, tak náhlá změna může působit šokem, tedy selháním organismu, který se projeví určitým způsobem. Nemocí, trhání peří nebo postižením vnitřních orgánů. Je to jako u člověka, když brečíte, začnete vzlykat a nemůžete popadnout dech. U andulky je to něco podobného. Nemůže pořádně vzlétnout. Je to ale jedna z hypotéz. Vaše andulka může být i vážně nemocná proto nelétá. Těžko posoudit stav, když se dá přes internet hádat pouze z křišťálové koule.
Milan (neregistrovaný) 25.06.2011, 18:25:07 xxx.xxx.116.72
Co je andulce netuším,ale Vám bych doporučil koupit si něco,co můžete strčit do šuplíku,nebo něco co se dá vypnout,ale rozhodně ne živé zvíře.
anonymní (neregistrovaný) 25.06.2011, 19:03:06 xxx.xxx.109.90
Pán Milan prehovorili ste mi z duše.
anonymní (neregistrovaný) 25.06.2011, 21:11:07 xxx.xxx.96.134
Bohužel takhle dopadá hodně držitelů papoušků. Napřed tady na dsikuzi shánějí informace, pak si koupí papouška a neuvědomí si, že žije 10 i více let. Po pár letech je to začne s papouškem otravovat, protože péče o živé zvíře je náročná a náročnější čím je papoušek větší. Najednou to není kamarád, ale přítěž do domácnosti Protivnej pták, který přistává tam kde nemá a vlastně otravuje, když chce mít člověk klid. Lidičky až budete chtít papouška malého nebo velkého, přečtěte si jak můžete dopadnout vy i váš papoušek, když vás péče o něj přestane bavit.
anonymní (neregistrovaný) 29.06.2011, 22:08:10 xxx.xxx.72.208
Jsem v chovu papoušků začátečník, ale nedá mi to se k tomuto tématu nevyjádřit. Prošlo mi domovem mnoho zvířátek, hlodavci rozmanitých druhů, ryby, žáby, želvy, kočka, psy - dva stále vlastním, nicméně s ptáčkem jsme váhali velmi dlouho. Přesto, že mám s péčí o zvířata nasbírané nějaké zkušenosti ať již od vlastních mazlíčků, ze školy, kterou jsem studovala či z následujícího zaměstnání v Zoo na papouška jsem si dlouho netroufala. Pořízení zvířátka které může žít i dvacet let by si měl každý opravdu zvážit. Jsem schopná ještě rozumět lidem, kteří řeší vážný problém jako např. alergii svých dětí a jsou nuceni z takovýchto důvodů papouškovi třeba omezit prostor ve kterém se pohybuje, ale milá paní/slečno, jak jste ho mohla uvěznit na 14 dní do klece za to, že Vám přistál do polévky? Mně psi zničili jako štěňata celý byt a to doslova, oškrábané zdi až na cihlu, nábytek máme kompletně nový, to samé dveře, roztrhané oblečení a bílá místa na koberci od dezinfikování po nespočtu loužiček jsem dávno přestala počítat, ale rozhodně jsem je za to nezavřela na 14 dní do jednoho pokoje!!! Věřím, že spousta chovatelů se pokouší své papoušky přemluvit aby jim sami přistáli na rameni a vy za to svého papouška trestáte. On Vám projevu náklonnost a vy jej od sebe odháníte. Promiňte, nechci být přecitlivělá, ale zatím co vy děláte tyrana ze svého papouška, myslím, že on za něj musí po tom jak se k němu chováte považovat Vás a je obdivuhodné, že Vás má natolik rád, že se za Vámi i přesto stále snaží přiletět a chudáček ani pořádně nemůže.. Je mi ho velmi líto.
anonymní (neregistrovaný) 02.07.2011, 21:22:21 xxx.xxx.99.26
zjistila jsem ze je papousek nemocni:( takze to tim ze jsem ho dala do,klece nebylo tím,ale balo to nemocí .dekuji za všechny diskuze.
anonymní (neregistrovaný) 02.07.2011, 21:39:43 xxx.xxx.125.30
Můžete nám napsat diagnosu nemoci? Asi by to zajímalo všechny andulkáře. A který veterinář vám diagnosu určil?
Jájina
Jájina (10 příspěvků) 03.07.2011, 08:43:09 xxx.xxx.48.123
Až se andulka uzdraví,tak jí hlavně nezačněte opět takhle stresovat,nebo vám z toho zase onemocní. Doporučuju pročíst nějakou odbornou literaturu,nebo pročíst nějaké články třeba tady. Andulku nechte v kleci a tam ji pomalu přivykejte na nějaký klacík a potom na prst,třeba za pomocí pamlsků co má ráda,nebude to hned,mě to trvalo třeba měsíc(zkoušela jsem to několikrát denně),ale pak jsem ptáčka mohla bez obav pustit,ze začátku si při odchytu nasedl na klacík,později na prst a nebyl žádný stre,v klidu jsem ho přenesla ke kleci kam si sám hupnul. A zajímalo by mě,co známená pojem "oddělat z ramene",zřejmě jí to nebylo příjemné,tak se pouze bráníla štípáním,ale to by při takovém jednání udělal kterýkoliv zdravý pták!
anonymní (neregistrovaný) 03.07.2011, 09:05:56 xxx.xxx.174.89
Paní Pizurová, myslím si že zadavatelka bohužel andulku nic učit,ani ochočovat nechce ani nebude :-( Vždyť podle jejích slov *si na ně až nějak moc zvykla...a to se jim už přestalo líbit...přistávala v polívce a to jí naštvalo....sedala na rameno....A za trest šla do klece :-((( Mě vždy při čtení těchto a podobných příspěvků napadá, že by snad bylo lepší nic neodchovávat, aby se snad náhodou naši chovanci nedostali do rukou k takovýmto majitelům-tyranům.
Jájina
Jájina (10 příspěvků) 03.07.2011, 12:30:07 xxx.xxx.48.123
174.89: Souhlasím,jen jsem se pokusila o vysvětlení jak se s papoušky zachází,i když vím,že pisatelka se nejspíš bude dál řídit svým "rozumem". Takových lidí je spousta a ne jen v případě ptactva. Ale co s tím kdo nadělá,vždyť zvířata jsou přeci jenom věci...............

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.