Aktuálně: 4 870 inzerátů174 735 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Dovolená

Pepa (neregistrovaný) 26.06.2011, 12:41:50 xxx.xxx.96.99
Dobrý den, v září se po mnoha letech chystáme celá rodina na týden na dovolenou ale máme problém s papouškama. Vlastníme páreček Nobilisek, jsou krotcí, umí mluvit pár slov a každý den lítají tak půl dne bo bytě. Nevíme jak to máme zařídit. Aby je chodil krmit někdo cizí tak to nevidím moc dobře, natož aby otevíral klec, čistil ji a pouštěl je. Vždy když někdo cizí přijde tak hodně křičí... také mě napadlo dát je na týden k nějakému chovateli.... Prosím poraďte. Děkuji
Michal (neregistrovaný) 26.06.2011, 13:10:12 xxx.xxx.4.166
Tohle ste měli řešit před pořízením papoušků...Některým větším papouškům se například nasazují antidepresiva aby se neoškubali, ale nevím jak to řeší ostatní..u nás také nikdy nejezdí celá rodina...Gl
anonymní (neregistrovaný) 26.06.2011, 18:51:05 xxx.xxx.139.188
Tak ať kdo je bude opatrovat ve Vaší nepřítomnosti už chodí občas krmit s Váma,později i častěji.
anonymní (neregistrovaný) 26.06.2011, 19:05:14 xxx.xxx.74.101
Taky sedím doma. Buď dovolená nebo koníček. U papoušků je to problém. Neexistuje jiné řešení. Psa můžete svěřit na hlídání komukoliv. Papouška ne. Jenže na to každý příjde až když se chystá na dovolenou nebo žasne, když se z dovolené vrátí. Čím větší a rozumnější papoušek tím je věc složitější. Odjet můžete od andulky. Jestliže si někdo pořídí aru musí sedět nadosmrti doma. Tedy nemusí, ale po dovolené má s celkovým zdravotním stavem papouška vymalováno.
cone
cone (1412 příspěvků) 26.06.2011, 19:18:18 xxx.xxx.67.3
". Jestliže si někdo pořídí aru musí sedět nadosmrti doma. Tedy nemusí, ale po dovolené má s celkovým zdravotním stavem papouška vymalováno." Předpokládám, že při udílení rad tohoto typu máte sama i nějaké osobní zkušenosti. Prezentovat pořád dokola "něco" o velkých druzích papoušků, se kterýma nemáte nějaké osobni, své zkušenosti je dosti pochybné. Rady jejíchž základ je" to jsem slyšel/a" mají dost malou hodnotu. Určitě jezdí na dovolenou i chovatelé velkých papoušků, třeba i ar, jen to musí dopředu vyřešit s péči o své chovance. Jinak by i případná hospitalizace v nemocnici znamenala konec chovů papoušků, což je velmi málo pravděpodobné.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 26.06.2011, 19:47:07 xxx.xxx.38.103
Tak s velkými druhy zkušenost nemám, ale i menší druhy to hůře snáší. Není dobré papouška dát k jinému chovateli, protože tím, ještě zvětšíte jeho stres, bude nejen opuštěný, ale i v cizím prostředí. A že máte edět místo dovolené doma je taky rada za všechny ........ :-). Myslím, že nejlepší je ve své přítomnosti alespoň nějakou dobu nechat papoušky krmit někým z širší rodiny či kamarádem, který je ochotný se o ně postarat, tak jak radil již někdo anonymně nade mnou. Týden není tak dlouhá doba, že by nestačilo zůžit péči pouze na nezbytné krmení. Navíc je fajn, že vlastníte papoušky dva, nebudou Vás zas až tolik postrádat.
Orina (neregistrovaný) 26.06.2011, 21:39:38 xxx.xxx.99.34
Pokud má někdo chov jako takový, tak je dovolená vždycky bez problému. Pokud má někdo mazlíčky upnuté na rodinu nebo na jednoho člověka, tak ptáci určitě smutní. Taky je lepší mít mazlíčky dva, kteří se spíš upnou jeden na druhého víc než na člověka a když jsou sami tak si více rozumí, než když je jeden papoušek opuštěný. Proto si myslím, že je lépe i do bytu pořídit meší papoušky dva než jednoho velkého, kterému je pak smutno.
Pepa (neregistrovaný) 27.06.2011, 09:03:02 xxx.xxx.96.99
Děkuji všem za rady. Jinak se velmi přikláním k názoru pana Šišky-cone. Může přijít chvíle, např. hospitalizace nebo cokoliv jiného a o papoušky se musí postarat někdo jiný. Rady typu " To jste si měl rozmyslet dřív než jste si pořídil papoušky" absolutně odmítám. S papoušky mám mnohaleté zkušenosti, je o ně postaráno výborně a tak si myslím že jednou za několik let máme nárok být celá rodina pohromadě na dovolené. Papoušky bude chodit krmit můj kamarád. V příštích týdnech bude k nám docházet denně aby si na něho zvykli a myslím že ten týden to přežijem všichni ve zdraví.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.06.2011, 22:20:01 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, U mě je na štěstí Děda, který mi přes dovolené vždycky papoušky krmí. Napíšu mu co má dělat a přesně to udělá. Jinak mu dám číslo na známého, kdyby se něco stalo, aby se když tak přijel podívat a zatím to bylo bez problému.
salamounek (neregistrovaný) 27.06.2011, 23:35:43 xxx.xxx.81.125
Zdravím Pepo, hlídala jsem kamarádce o dovolené žaka. Vyřešily jsme to tak, že už měsíc před dovolenou ho zvykala, že je déle a déle zavřený, protože cizí osoba by ho těžko dostávala zpět do klece (i když je velmi hodný). Také jsem ho ten měsíc předem často chodila krmit s ní. Než odjela, tak mi na kazetu nahrála povídání pro něj, volání jeho jména, různé povídání, co mu říká když je s ním doma a pod. Asi třikrát ho vzala k nám. Pouštěly jsme tu kazetu a ona se při tom schovala, po chvíli se mu ukázala. Pak ho u nás nechala a odjeli na dovču na 14 dní. Pouštěla jsem mu každý den ty nahrávky a papoušek v klidu přežil dovolenou své paničky. Po návratu neměl žádné problémy. Ovšem každý papoušek je jiný, ale můžete to zkusit.
liaj
liaj (111 příspěvků) 28.06.2011, 14:46:05 xxx.xxx.88.218
pro pepu: a jak dlouho nobilisky máte? jak jsou staré? já myslím, že na dovolenou se odjet dá. jen je potřeba, aby papoušek věděl, že ikdyž budete pryč, tak že se vrátíte. a na to je potřeba je naučit. takže bych ve vašem případě ještě třeba dovolenou o rok odložila a během roku je postupně naučila, že ikdyž odjedete, tak se vrátíte. a hned nejela třeba na 14dní.... a hlavně máte páreček, tak to by nemělo být tak složité. myslím, že přístup ad salamounek je citlivý a správný. ale vždycky je potřeba vzít v úvahu indiviidualitu papouška = zaručený recept, že se vrátíte k (psychicky) zdravému papouškovi není. moji žakové dovolenou/služební cesty zatím vždycky (psychicky) přežili....a zvykala jsem je postupně..
Honza-jen (neregistrovaný) 26.07.2011, 20:04:41 xxx.xxx.117.29
Dobrý den. taky si myslím že jsde to měli řešit před pořízením papoušků-Ale k věci.Myslím si že by nebyl až takovy problé poprosit někdo z vzdálenější rodiný(babičku,strejdu atd.) aby se vám o ne postaral.Ale nikdy ta peče nebude taková nebou tolik puštěni z klece.
marsoun (neregistrovaný) 27.07.2011, 10:44:47 xxx.xxx.30.34
dá se to řešit tak že papouška postupně zvyknete na změnu místa a na osobu ,která se o něj bude starat. vozit jej sebou na návštěvu a postupně prodlužovat dobu po kterou je papoušek sám s náhradním chovatelem až do doby kdy je i přez noc u náhradníka je to odzkoušené takto jsem to řešil a fungovalo to v mém případě nebyl žádný problém se stresem nepříjmáním potravy steskem apod. Chce to však na tuto situaci čas aby přivykání bylo postupné a ne řešit až na poslední chvilku
anonymní (neregistrovaný) 27.07.2011, 10:50:30 xxx.xxx.30.34
jo a ještě vybavit náhradníka všemi důležitýmy tel. č. na vás je samozřejmost pak Veterinar případně další.
anonymní (neregistrovaný) 27.07.2011, 11:30:46 xxx.xxx.84.84
Má někdo zkušenost s tí, že si vezl papouška na dovolenou s sebou. Jedeme do Chorvatska, ceta cca 6 hodin.ˇˇSlo by ho vzít? Nebyl by více stresovaný? Jedná se o 12 denní dovolenou, je to mníšek a jsou mu 4 měsíce.
anonymní (neregistrovaný) 27.07.2011, 11:41:38 xxx.xxx.30.34
to je lepší jej nechat tady u někoho spolehlivého. Jak budete řešit pouštění z klece jak vaši nepřítomnost v době kdy budete mimo apartma co případný křik v neznámém prostředí a pod nehledě na to že papouch si tak týden bude zvykat na jiné prostředí změna místa klima
anonymní (neregistrovaný) 27.07.2011, 11:53:00 xxx.xxx.84.84
Asi (určitě) máte pravdu. Křik asi nehrozí, povídá jen přes den. Ale to ostatní by asi byl problém. Děkuji za názor.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.