Aktuálně: 4 660 inzerátů177 656 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

Osiřelá samička andulky

Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 02.07.2011, 17:13:49 xxx.xxx.179.112
Dobrý den ,cci poprosit o radu od zkušených chovatelů. Sama mnoho zkušeností nemám.Chovám andulky ve voliéře,měli jsme jich 6,3 samičky a 3 samečky,z toho byl jeden pár. Dali jsme asi před dvěma týdny budku,samička v ní trávila dos času a sameček sedával na bidýlku u vstupu..nevím jestli došlo k oplodnění samičky. Sameček před třemi dny nedopatřením ulétl a teď nastala situace,kdy zbylé dvě samičky se začaly s tou osamělou třetí prát o budku až tekla krev,tak jsem ty dvě samičky oddělila,mám ještě jednu menší voliéru.Teď zase zbylí dva samečci jako o závod "balí" tu osamělou,nedají jí cvíli pokoj a ona pořád do té budky,nevím jestli čeká na svého samečka..nevím teď co dělat-jestli dát budku pryč,ale co když čeká mladé ? Nebo oddělit papoušky a nechat ve voliéře třeba jen tu samičku s jedním samečkem zda to nedají dohromady a nebo mě napadlo dát ještě další dvě budky a nechat hejno ať si poradí ? Mohl by mi k tomu prosím někdo napsat svůj názor ? Nemám zkušenosti,samička co osaměla je teď smutná,tak bych to ctěla nějak dobře vyřešit. Prosím o radu. Hezký den. Petra
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 02.07.2011, 18:44:20 xxx.xxx.193.236
pokud samička bude chtít snášet, samečka si určitě vybere, je to pud :-) podrobněji jsem svůj názor na situaci vypsala na druhém vlákně -)
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 05.07.2011, 09:08:34 xxx.xxx.179.112
Dobrý den,děkuji za radu. Opravdu samička se po oddělení ostatních žárlicích žen :) začala krmit s jedním ze dvou samců.Včera jsem koupila ještě jednoho nového samečka aby byl počet vyrovnaný,a v druhé voliéře tedy jsou teď 2 samci a dvě samice. Jakmile nový pár zůstal ve voliéře s budkami sám,do 10 minut došlo mezi nimi k "aktu" :).Koukala jsem že ve druhé voliéře teď jeden sameček se živě zajímá o jednu ze samiček,námluvy v plném proudu:).Tak je chci nechat ještě třeba dva dny takhle oddělené,aby si nový pár co čeká mladé na sebe zvykl a pak je postupně asi po dvou vracet do voliéry. Myslíte že je to dobrý nápad ? Představuju si že nejprve vrátím ten potencionální pár,kde se sameček začal zajímat o samičku,pak třeba den počkám,aby si zase zvykli,třeba se inspirují od těch hnízdících a dají to taky do kupy (budky mám celkem tři;) ) no a nakonec bych tam přidala tu třetí samičku se samcem ale ten nový samec je hodně mladý,tak nevím jestli se ta třetí stejně s těma druhýma nezačne prát ? Ale tam už by si to snad mohli nějak mezi sebou urovnat , ne ? Když už jich je do počtu. Děkuji za radu,opravdu mi pomohla. Ve voliérác je to teď zase veselejší. Pěkný sváteční den.Petra
Michal (neregistrovaný) 05.07.2011, 10:08:53 xxx.xxx.106.46
Dobrý den Petro já mám ve voliéře pět párů andulek které mi letos už podruhé vyseděly mladé. Když jsem voliéru zařizoval tak jsem koupil pět párů a jednoho samečka navíc, aby si i poslední smička mohla vybrat. Postupem času se páry daly dohromady a samečka co neměl zájem o žadno samičku jsem dal pryč. Pěti párům jsem dal šest budek aby i ten poslední pár si mohl vybrat ze dvou budek. Já jsem dostal radu že počet budek by měl být vždy o jednu navíc než je počet párů ve voliéře. Já bych tam pustil oba páry najednou at se protřídi a dají dohromady jak potřebují. Přidal bych jednu budku a nechal to na přírodě. Také vám přeji krásný sváteční den a at se v chovu daří.
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 05.07.2011, 10:24:52 xxx.xxx.193.236
přeji vám Petro, ať to dopadne :-) Nevím, co znamená to vaše "jestli dát budku pryč,ale co když čeká mladé ?" - snáší vajíčka? Pokud ano, nepřidávala byc tam zbývající páry - pokud na ně máte jinde místo, aby zbylé samičky nezačaly hnízdo likvidovat. Ideální stav je, když všechny páry ve voliéře zasednou současně. Pokud už jedna samice hnízdí, nechte ji v klidu vyvést mladé a pak tam šoupněte zbývající páry. Pokud je to ve fázi namlouvání a páření a hledání té správné budky, dala bych je dohromady, ať se spáří jak chtějí a stanoví si v hejnu hierarchii, pokud je nechcete odchovávat po párech v bednových klecích. Jak "mladý" je ten třetí samec? A tu jednu budku bych určitě přidala :-)
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 29.07.2011, 15:15:21 xxx.xxx.214.126
Dobrý den, děkuji za rady,nakonec to dopadlo tak,že jsem ve voliéře s budkami nechala jen ten hnízdící pár a zbytek hejna putoval do druhé voliéry. Mezitím jsme dostali samečka nalezence,který se dal do kupy se zvývající samičkou,tak teď máme tři páry :). Hnízdící pár mám 7 vajíček. Dnes je to 17 nebo 18 dnů od té doby co samička snesla první bajíčko,tak jsem zvědavá jestli se nám něco vylíhne. Hezký den všem.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.