Aktuálně: 4 905 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Rosela,prosím o určení pohlaví

Maruška (neregistrovaný) 07.07.2011, 14:09:24 xxx.xxx.144.178
Dobrý den všem, obracím se na Vás na všechny o pomoc zda náše rozelka je opravdu sameček???Mám na Vás ještě jednu otázku prosím,kdo by nám poradil jak se nejlépe rozhodnout ve prospěch papouška. Dnes je to 6 den, co jsme si vzali od známích ,,samečka,, rozely červené má mu být necelý rok(chovaný v bytě).... jeho majitelé už ho nechtěli tak jsme si ho raději vzali aby neměl špatný osud, člověk totiž nikdy nemůže vědět co by mohli udělat:-(..sameček není ručně dokrmený a tak i divoký...Víme, že rozelky se mají chovat ve voliérách protože rádi lítají a šplhají, ale přijde mi že se rozelák už trochu rozkoukal, často si s ním povídám a začal si brát už i z ruky ptačinec,salát.Předchozí majitelka na něj neměla čas a nechtěla ho z důvodu že hodně křičel. Takže bych potřebovala poradit, jestli pro papouška nebude lepší když ho dáme nějakému chovateli do voliéry, nebo ho nechat, jak je už asi rok zvyklý v bytě???rádi bychom si ho nechali ale jak už jsem napsala jde nám jen o nejlepší řešení pro papouška...předem moc děkuji za odpovědi Maruška
Obrázek
Maruška (neregistrovaný) 07.07.2011, 14:15:02 xxx.xxx.144.178
Martin Havránek: děkuji:-) a mohl by jste mi prosím říct jestli je to opravdu sameček?
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 07.07.2011, 16:13:26 xxx.xxx.193.236
záleží,jak je rozelák starý - zda by ještě partnerku vůbec chtěl :-), u starých samotářsky chovaných papoušků s tím může být problém, kolik času mu chcete věnovat vy, aby nestrádal, je třeba hledat pro i proti, to je vaše rozhodnutí. Typického mazlíka z ní asi mít nebudete, ale pokud vám stačí, že nebude divoch, budete si ji moct pouštět po bytě, vezme si z ruky pamlsek, toho se při troše trpělivosti skutečně dočkáte, pokud vás vaše nadšení nepřejde. Držím palce, ať už se rozhodnete jakkoliv. Je to krásný červený opalín, máme podobného, ale ve voliéře. Zdraví Dáša

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.