Aktuálně: 5 137 inzerátů172 282 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Serval nebo savanova kocka

Sephyra
Sephyra (1 příspěvků) 08.07.2011, 10:19:18 xxx.xxx.97.42
Dobry den, je mi 24 a momentalne bydlim u rodicu...chtela bych si poridit servala ci savanovou kocku F1. bohuzel momentalne bydlim v byte a do baraku stehovani az za par let. Znazila jsem se najit informace o chovu servalu, podminkach, krmivu ci zda je mozne je kastrovat a met je v byte jako domaci mazlicky..neco malo jsem nasla a neuspokojilo me to. Vim ze serval je exoticke divoke zvire zijici volne v prirode a ze podleha registraci...ale nikde jsem se nedocetla zda je mozne ho chovat v tom byte ( kdyz je velky asi jako ovcacky pes). Kdyz by nebylo mozne tak aspon savanovou cicu z prvni generace kde je podil servala 50% a jsou tam krasne videt ty znaky...a zase popripade info o savanovych..timto vas tedy zadam zda tu neni nekdo kdo ma informace a popripade chova servali ci ty savanove :) predem dekuji za informace, odpovedi a nazory
Andrej (neregistrovaný) 05.08.2011, 23:04:35 xxx.xxx.218.234
Zdravim Katka, Ja servalov chovam no a asi by som ti ho do bytu neodporucil. Mam parik servalov , samicku mam odchovanu na flaske(doniesol som hu super ochocenu z nemecka a znameho chlapika menom patrik ma stranku africanspirit.de alebo tak neak , znami chvoatel v nemecku). Prve 3 mesiace som hu mal vo vnutri v dome ale je to riadny demolator. Zober si taku macku je hodne zvedava a sem tam si lubi niekde vyskocit , sem tam sa pohra zo zaclonou alebo nahana muchu za zaluziami... a teraz si to predstav vo velkom vydani a s 5 krat takou energiou. Mal som hu na jednom poschodi kde som sa snazil mat vsetko schovane upratane avsak neako vyznacne mi to nepomohlo. Vsetko riadne nicila , demolovala predsav si ze ti desat kilova macka vyskoci na okno a zacne sa hrat zo zaluziami ... ked dovrsila vek cca dva mesiace uz sme ziadne nemali. V noci sme sa malo kedy vyspali vzhladom nato ze mala strasnu potrebu stale nieco riesit. Taktiez sem tam mala problemi s veckom ale to bola vec riesitelna. Celkovo vzate radsej si kup neaku bengasku macku , ta nema take velke rozmery a v byte nieje taka demolicna cata. Co sa tyka savanah F1 , ak mas hodne penez tak sa nad tym oplati uvazovat ale pocitaj s ciastkou nad 5000 euro. V nemecku sa sem tam daju zohnat ale tam cena moze dosiahnut aj 7-8 000 euro. Co sa este tyka servalou Musis pocitat s tym ze to nieje domestikovana macka aj ked ako domaci maznacik moze fungovat v pohode pokial je od prveho dna zobrana od rodicou. Musis taktiez pocitat s tym ze servala nemozes krmit granulami ale pestrou starvou ( kurence , prepelice, potkany sem tam ryby atd) Serval v premere za den dokaze skonzumovat cca 1 kg masa takze ked to chces kombinovat aby mal vyvazenu stravu tak rataj cca 40-70 euro/mesacne. Jo este viem ze v amerike ich davaju kastrovat a chirurgicky im davaju odstranit pazure (neviem podla mna je to neludske s tymi pazurmi ... ako keby tebe niekdo odsekne konce prstou .. nic moc proste) Robia to preto ze serval sa hlavne zo zaciatku hra velmi rad s pazurikmi prve mesaice som sa s nou hraval v rukavicach :) Potom casom sa naucila ze ked pouzije pazure hned sa snou prestanem hrat :)
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 15.08.2011, 19:05:42 xxx.xxx.38.222
Zdravím Andrej. Docela jste mě pobavil a nelze než s Vámi souhlasit. Vzpoměla jsem si při čtení Vašeho příspěvku na svého ocelota. Demoliční četa je přesný název. Měl volnost po celém domě. Každé ráno byly u nás všechny květináče z parapetů na zemi, okolo akvária potopa, rozkousané šňůry od TV, roztrhané oblečení atd. Byly to pro něho zkrátka skvělé hračky. Postupně jsem všechno odstranila a rozhodla, že v noci bude pod dohledem, tedy se mnou v posteli :-)) To jsem si ale naběhla. Odmítal chápat, že já chci spát a ne s ním blbnout. Vydržela jsem to půl roku, pak už ze mě byl jen chodící stín. Dostal tedy svou vlastní "ložnici", ale hraní se dožadoval i přes den. Výsledek byl, že jsem na veřejnosti musela schovávat ruce do kapes, jak jsem je měla poškrábané a okousané. Rukavice byly k ničemu, jak zjistil, že to není moje vlastní kůže, kousal o to víc. Odnaučila jsem ho to celkem snadno, ale pár týdnů to trvalo. Byl odchovaný pod mámou a stal se z něho jediný ochočený ocelot v republice, později jsem totéž absolvovala s jeho samičkou. Ochočit ocelota není tak snadné jako ochočit servala, měla jsem možnost to posoudit, ocelot je dravější a temperamentnější. Ničeho ale nelituji, byly to krásné chvíle a oceloti se stali miláčky celé rodiny, zvlášť se synem měl samec přímo bratrský vztah. No já jsem zůstala tou mámou, co ho vychovala z dětských lumpáren až do dospělosti. Ale to už je jiný příběh. Přeji Vám se servaly hodně radosti a budu ráda, když se mi ozvete na mail(v kontaktech ho najdete).
|Šárka Bajerová (neregistrovaný) 05.10.2011, 12:03:57 xxx.xxx.53.116
Jsem majitelkou jak servalů, tak savannah. Servalové opravdu nejsou šelmou do bytu. Ostatně žádná divoká šelma není nikdy na 100% šťastná v bytě, musí se více omezovat, mohou jí vadit návštěvy,... Serval je velmi příjemné zvíře a je vhodné i pro začínající chovatele šelem, ale opravdu by měl mít důstojně vybudovanou voliéru. Naši servalové milují vodu. V letním období jsou denně v jezírku a loví ryby. Savannah kočky jsou hybridní kočky. Bývá tedy mezi nimi značný rozdíl. F1 v ČR není. Jsou to kočky velmi drahé a v ČR prakticky neprodejné. Samci F1 až F5 jsou neplodní. Importovali jsme z Německa jedinou F3 Savannah kočku v ČR, je to velmi specifická kočka, je velká egoistka a také hodně silně značkuje. Pro pobyt v bytě je nevhodná. Máme dvě F4 Savannah a ty jsou obě úplný opak F3- Jsou neskutečně společenské, mazlivé, tolerantní, absolutně čistotné. V letošním roce jsme měli F5 vrh (po 3 letech) a zde fotografie jedné z kočiček ve věku 10 týdnů. Ideální kočka do bytu, velikostně jen nepatrně větší než běžná plemena koček, servala stále připomíná, ale chová se jako obyčejná kočka.
Obrázek
Šárka Bajerová (neregistrovaný) 05.10.2011, 12:05:31 xxx.xxx.53.116
Krásný divoký profil
Obrázek
Šárka Bajerová (neregistrovaný) 05.10.2011, 12:07:02 xxx.xxx.53.116
čumák má jako skutečný serval
Obrázek
ferno (neregistrovaný) 05.10.2011, 19:14:28 xxx.xxx.34.124
zdravim sarka. F1 savannah v CR je.poznam jednu pani,co ma kocura F1 z nemecka. kocuri F5 uz su plodny a vynimocne aj F4. ja mam macku F4 z anglicka a kocura F5 z nemecka.neviem ako moc znackuju F3,ale bezne ju ludia chovaju doma.a aj vyssie generacie.
ferno (neregistrovaný) 08.10.2011, 11:29:47 xxx.xxx.34.124
a este taky maly dotaz pani sarka.pozeral som vasu stranku...a dedukujem ze kocura na krytie mate F5-6.pri tychto generaciach je absolutne neziaduce a takmer bezcenne mat kocura s oznacenim A.a to vas je.kedze jeho matka nebola savannah ale serengeti.pri generaciach F5 a vyssie by mali byt SBT(3 x parene savannah x savannah),max F5C.
Šárka Bajerová (neregistrovaný) 08.10.2011, 13:24:57 xxx.xxx.25.164
Těším mě Váš zájem o náš chov, ale bohužel Vás zklamu. Webové stránky jsou staré cca 5 let a neaktualizované. Náš USA import kocour je F5 SBT, ale děkuji za cenné rady:)) Manažera chovu savannah u nás však dělá naše dcera, domnívám se, že si vystačí dostatečně a tak se můžete naplno věnovat chovu svému a nemusíte ztrácet čas s naším, který je ve fundovaných rukou. Ad značkování v bytě- ano mnoho lidí má v bytě kočky F1 , F2, F3, je to jejich rozhodnutí, já bych v tom puchu ale žít rozhodně nechtěla. Jen pouhé návštěvy takových domovů mi dávají dost zabrat. Ale ať si každý bydlí po svém.
anonymní (neregistrovaný) 08.10.2011, 15:38:31 xxx.xxx.34.124
do vasho chovu sa nemienim starat.len mi prislo divne,ze niekto zaklada profi chov s kocurom F6A.ak mate F5 SBT,vse je tak ako ma byt.pozdravujem dceru a nech sa vam v chove dari. s F3 a vyssie skusenosti nemam,zistim.chcel som najskor F3,ale situacia sa vyvinula tak ze mam F4 macku.ta vobec neznackuje a ani nesmrdi.uvidim ako to bude vyzerat ked kocur dospejea zacne znackovat,co by malo byt v par mesiacoch...
Šárka Bajerová (neregistrovaný) 08.10.2011, 18:29:45 xxx.xxx.32.120
Nevím, co je dle Vás profi chov, dcera miluje hybridní kočky a má cca 1 vrh za dva až 3 roky. Kromě Savannah se zajímá i o bengálské hybridní kočky a má F2, F3 a nyní dokonce i F1 vlastní odchov. Osobně si chovatele v USA objela a já jí v jejím koníčkovi podporuji, jelikož vím, po kom asi vášeň pro chov podědila.... Více než chovu se však věnuje "držení" koček.
Ivana Čákorová (neregistrovaný) 19.06.2012, 14:04:34 xxx.xxx.138.226
Dobrý den, přečetla sem si váš zajímavý rozhovor. Musím sícr,že sem měla jeden rok Savannah kocourka F1 Chinelka,bohužel umřel na lymfom(nádor u srdíčka). Konstatování,že F1 není vhodná do bytu nebo domu je totální nemysl! Žiju v Praze v domě,mám 2 perské činčily,2 briťáky,2 bengály a 2 orientálky-všechno vykastrovaní kocouři. Pokud se o zvířata dobře staráte,v domě není cítit absolutně nic! Samozřejmě sem byla v domech kde Savany chovají ( mají CHS) od F1 po F5 kde měli i holky i kluky a bsolutně nebylo vůbec nic cítit! Když ještě žil Chinelko byl to nejúžasnější kocour s nejlepší povahou kterou si od kočky můžete přát! Byl myzlivý,poslušný,hravý,aktivní,upovídaný a milující celou rodinu včetně ostatních kocourů! Je pravda,že byl trošku plašší k návštěvám,alr to sou ostatní kocouři taky! Pokud jsem ho vzala do náruče a návštěvě předváděla nechal se hladit,dokonce byl schopen před návštěvou ,,diváky v těsné blízkosti'' jíst jednodenní žlutá kuřátka! Chinelka sem nechala v 8 mi měsících vykastrovat (doporučila mi to chovatelka),protože F1-F3 jsou neplodní jak všichni víte,takže nebyl důvod riskovat,že by chtěl utíkat za kočkama a nebo jinak lumpačit :)! Prostě Savannah F1 z mých zkušeností jsou úžasný a pokud se jim věnujete,jsou to ty nejlepší kočky na celém světě :)! Neumím si představit držet je v kleci nebo je separovat od rodiny! Pak jistě můžou být zlý! Chinelko mi opravdu velmi chybí a i když vím,že není možné sehnat náhradu,v červenci si jedu pro dvě nová koťata Savanek a to F1 kocourka Daktariho a F2 kocourka Nabíska. Sama jsem moc zvědavá,jaký bude rozdíl mezi F1 a F2. Takže kdo bude mít zájem,ozvěte se,všechno vám po pravdě řeknu!
Obrázek
Ivana Čákorová (neregistrovaný) 19.06.2012, 14:08:52 xxx.xxx.138.226
jo a ještě jsem chtěla říct,že všem kteří můžou chovat oceloty,pumy,servyly strašně závidím,musí to být úžasný mít za mazlíčka a miláčka takový skvělý zvířata :)! Slyšela jsem,že samci těchto koček hodně páchnou a já bydlím v Praze,takže bymě sousedi asi vykostili :)))
anonymní (neregistrovaný) 03.07.2012, 12:55:11 xxx.xxx.47.92
Jezdim si hrat s pumou a doma mam ,,splachovaciho" rysa, mate pravdu, ten pocit je opravdu neco uzasneho. jsem na tom stejne, tem co si mohou hrat s levhartem nebo jaguarem, taky zavidim. rz
Obrázek
Šárka Bajerová (neregistrovaný) 07.02.2013, 16:53:04 xxx.xxx.54.254
Kastráti obecně neznačkují.... Pokud si však chce někdo pořídt kočku Savannah na chov, sama vím, že do F4 silně značkují! Máme doma od F1 hybridů po F5- každý je jiný a to i mezi stejnými generacemi. Přesto stále tvrdím, že hybridní kočky nejsou nejvhodnější parťáci pro pobyt v bytě! Důkazem je i jeden z našich odchovů F3 kocour, který už více než rok je zoět u nás ve 4 letech začal být silně teritoriální a nově příchozí miminko majitele nepřijal za člena své rodiny a malého neustále napadal. U nás první týdny byl také velmi prchlivý, po cca čtvrt roce se zlepšil a nyní už je relativně v pohodě, ale někdy má "náladičku" pod psa a raději ho nepřemlouváme, aby se nechal pochovat..

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.