Aktuálně: 4 878 inzerátů174 856 diskuzních příspěvků17 758 uživatelů

Penanti jakou zeleninu a ovoce

syslinecek
syslinecek (24 příspěvků) 11.07.2011, 18:24:17 xxx.xxx.124.50
Prosím o radu zkušenější chovatele jakou zeleninu a ovoce můžu dát bez problému penantům ? zatím dávám jen jablko a mrkev.. Předem děkuji za odpovědi
Obrázek
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 11.07.2011, 19:00:02 xxx.xxx.193.236
to, co dáváte, moji penanti preferují, jinak zkouším všechno, co dá zahrada - salát, třešně, meruňky, maliny, jahody, ostružiny, hrušky, ale jablko a mrkev mají nejraději :-)
anonymní (neregistrovaný) 11.07.2011, 19:47:01 xxx.xxx.124.50
z třešní mám trošku strach, aby se mi nenafoukli, nebo tak :) víte jak to je, když se třešně zapijí :D Nemáte ještě nějaký nápad jak jim spetřit stravu? jakýkoliv, dávám i mlíčí a ptačinec, po tom se můžou utlouct :) A čekám až bude kukuřice, tu vím, že taky zbožňují, to jsem vyzkoušela již minulý rok :) Děkuji předem za další rady a i za ty co jste mi již dali :)
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 11.07.2011, 19:57:19 xxx.xxx.193.236
to víte, že nic se nesmí přehánět, já dávám zásadně ovoce a zeleninu tak, aby ji snědli v co nejkratší době a nemusím tedy řešit plísně. Tedy tak jednu třešni na pár - v sezóně, kdy jsou na stromě, stejně tak jahodu.Maliny dávám 2 - ať má každý svou :-) Ale moji penanti jsou dost konzervy, opravdu stojí jen o jablko a mrkev - jak jsem už psala. Dávám dílky do pletiva, to mají nejradši. Zeleného dávám denně - ptačinec, pěťoury, salát a listy pampelišky na střídačku, ale zas tak, aby stíhali konzumovat.
sunflowersman (neregistrovaný) 11.07.2011, 20:43:32 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Určitě bych nesrovnával trávení člověka s trávením papoušků, kteří mají i celkově jiný metabolismus. Nyní jsem nějaký čas krmil poměrně hojně třešněmi a žádné následky to u mého ptactva nezanechalo. Jinak Dáša dobře radí, že vždy je lépe dát menší množství, aby jej ptáci zkonzumovali co nejdříve, to se může opakovat i několikrát denně (když je na to čas). Mirek
anonymní (neregistrovaný) 11.07.2011, 23:07:55 xxx.xxx.195.103
Pěkný večer,ja krom již napsaného dávám taky třeba šípky,ty lze i zamrazit a podávat v zimě,stejně tak zamražuji kukuřici v mléčném stavu,dále jsou vhodné jeřabiny,rybíz,angrešt,kedlubny,prostě vše, co je běžně k dostání,jen avokado ne(veškerá literatura co jsem četl,uvadí že je pro papoušky jedovaté),ale se vším ostatním co jsem napsal mám vlastní zkušenost,ale né všichni ptáci mi berou vše.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.07.2011, 00:15:23 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Ještě asi před půl rokem jsem krmil ovocem a zeleninou nakrájenýma na velké kusy a to většinou bylo hodně zbytků a něčeho se dokonce ani nedotkli. Zrovna penanty mám dost vybíravé. Asi před půl rokem jsem začal krmit úplně jinak a to odpoledne dávám ovoce a zeleninu nakrájenou na malé čtverečky, popřípadě nasekanou na malé kousky a všechno smixované. Co se týče druhů ovoce a zeleniny, tak dávám téměř vše, až na avokádo. Základ směsi je vždycky jabko a mrkev a dál přidávám např. hrušky, nektarinky, broskve, banán, kiwi, třešně, mirabelky, pomeranče, mandarinky, kedlubny, okurky, červenou řepu, rajčata, papriku atd.. Dále přidávám do směsi jeřabiny, jak zavařené, tak nasušené, ale ty mi penanti nepřijímají dokonce ani v této směsi, stejně tak jako hrášek. K večeru, když už je většinou ovoce a zelenina spotřebované, tak dávám zrní a zelené.
syslinecek
syslinecek (24 příspěvků) 12.07.2011, 17:00:51 xxx.xxx.124.50
to je paráda, že je to takto rozmanité.Jsem chovatelkou, teprve necelý rok a zatim jsem dávala jen to co dával penantům předchozí majitel, nebo co jsem vyčetla někde na netu. :) Ještě že existují fora a lidé kteří dokáží poradit, děkuji :)
sunflowersman (neregistrovaný) 12.07.2011, 17:23:08 xxx.xxx.175.196
Ovoce i zeleniny tu bylo zmíněno hodně. Pokud by jste chtěla ještě více experimentovat tak určitě nepohrdnou ani granátovým jablkem či mangem, také u mě jsou velmi dobře přijímány kanadské borůvky. Když už tu byly zmíněné šípky a jeřabiny, tak můžete později zkrmovat i plody hlohu. Nyní bych si určitě udělal výlet na heřmánek, začíná ho být všude hojně, velmi podceňovaná a ptáky velmi vyhledávaná bylina. Jinak nyní můžete podávat i květy afrikánu, měsíčku lékařského, oregano, meduňku, šalvěj, mátu, kerblík, petrželku, saturejku, pažitku, nať cibulek....

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.