Aktuálně: 4 849 inzerátů175 207 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Alexandr malý vs. velký

anonymní (neregistrovaný) 29.12.2007, 23:28:07 xxx.xxx.41.87
Přeji dobrý večer. Měl bych pár dotazů ohledně tohoto druhu. Tak zaprvé posílám fotky a prosím o radu. Papouška jsem dostal před dvěma dny. Měl by to být prý Alexandr malý křížený s velkým, tak nevím. Podle toho co jsem se na tomto foru dočetl bych řekl, že vypadá spíš jako velký. Ale raději bych to slyšel od někoho kdo se vyzná. Měl by být od chovatele a měl by být narozen v červnu, takže stáří asi tak půl roku. Zatím jsem se dostal k tomu, aby si bral krmení z ruky. Dokonce se mi ho povedlo na ruku v kleci nalákat, takže myslím, že po dvou dnech docela úspěch. Vždy jsem měl pouze andulky které se nechají dobře ochočit (každá uměla tak kolem 10 slov, na zavolání přiletěla a nebála se semnou jít kamkoliv), něco podobného bych si chtěl vybudovat i u mého Žulíka. Takže za každou radu budu vděčný. Občas pěkně štípně, ale jinak si myslím že se nebojí. Taky bych chtěl vědět, za jak dlouho ho mám zkusit vypustit z klece. Je mi ho líto když je takhle zavřený. Zatím děkuji Jenda.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2007, 23:31:31 xxx.xxx.41.87
A ještě jedno foto Žulíka
Obrázek
zbynek
zbynek (919 příspěvků) autor webu
30.12.2007, 22:09:41 xxx.xxx.111.1
Opravdu zajímavé. Velikostně i vzhledem hlavy alexandr malý, skvrna na křídlech zase poukazuje na alex. velkého, takže opravdu kříženec.
sunflowersman (neregistrovaný) 30.12.2007, 22:12:14 xxx.xxx.175.196
Taky na to hledím...........velice zajímavý pták
Hann
Hann (250 příspěvků) 31.12.2007, 10:24:00 xxx.xxx.129.11
Zdravim, řek bych až se dostatečně seznámí s okolí místností, tak ho můžeš pusti proletět, řek bych ještě tak týden max. dva. Schoval bych zrcadla a nachstal neco na sezeni mimo klec s kama by sy mohl zase prohližet mistnost a to posezeni na nejake vyvysene misto. Muj kakariky seda na dveře nebo na garniž ale ten tvůj bude mit s garnyží asi problem. Přeji hodně štěstí při ochočovaní, hlavně na něj nespechj ... Hann
Jenda (neregistrovaný) 01.01.2008, 19:00:32 xxx.xxx.41.87
Tak už jsem to nevydržel a pustil jsem ho. Dopadlo to lépe než jsem čekal. Děkuji všem za odpovědi.
Obrázek
Jenda (neregistrovaný) 01.01.2008, 19:02:46 xxx.xxx.41.87
Do klece jsem ho sice musel nalákat, ale taky to šlo. Jídlu se prostě odolat nedá. :-)
Obrázek
Ne-Yo7
Ne-Yo7 (18 příspěvků) 01.01.2008, 19:29:01 xxx.xxx.222.144
woooow ty jsi ho poprve pustil a hned ti sednul na ruku???Muj senegalek ketereho mam dva tydny byl venku zatim jen dvakrat a porad ma z me ruky ocividne strach,krmim ho rukou kdyz je venku,ale nenecha sepohladit ani nasebe sahnout...Kdyz je v kleci tak ho hladim po zobaku pres mrize klece normalne,venku jsem ho hladil bydylkem po brisku a libilo se mu to:)
cone
cone (1412 příspěvků) 01.01.2008, 20:03:16 xxx.xxx.176.221
Dobrý večer, je to pěkný pták, jako mazlíček bude super.Jak je asi velký/ dlouhý /?Jednou mi můj známý líčil, že přenese transmutací lutino z málého na velkého alexandra. Měl jsem dojem, že tento pokus by dal ptáka daleko menšího než je alex. velký, i když zase většího než je alex. malý.Viděl jsem to v té době jako běh na dlouhou trať a ještě špatným směrem.Ale buď od toho upustil nebose mu to nepovedlo, neslyšel jsem dále již o plodech této snahy.
Jenda (neregistrovaný) 01.01.2008, 22:32:09 xxx.xxx.41.87
No řekl bych že zatím má asi tak něco mezi 30 až 35 cm. Takže počítám s tím že ještě vyroste. Sám jsem zvědavý jak bude veliký. Jak už jsem psal, je zatím asi tak půl roku starý. Jinak odpovím i na dotaz od Jakuba. Byl dnes poprvé venku, řekl jsem si jak na Nový rok, tak po celý rok a šup už byl venku. Na ruce jsem ho už měl podruhé, poprvé mi na ní vlezl v kleci. Jinak když jsem ho zavřel, tak na mě tak smutně koukal, že jsem ho pustil ještě jednou ven. Asi se mu zalíbili hračky mé dcerky, protože když jsem ho pustil podruhé, zamířil po nich. Vybral si tam jakousi kostku z lega a šup už s ní utíkal pryč. :-) Sedl si s ní na garnyž a tam jí ohlodával. Po té co mu spadla jsem jí zvednul a i když jsem to nečekal, tak jsem mu jí ukázal, zvednul ruku a on přiletěl. Vypadá to že budeme kamarádi. Mám z toho radost.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.