Aktuálně: 4 945 inzerátů174 367 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

prosba o radu

Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 11.08.2011, 09:57:57 xxx.xxx.57.166
Dobrý den. Mám dotaz: Známé umřel včera asi 4-letý anduláček, kterého měla ochočeného.. Má teď dilema, jestli do toho jít znovu a vzít si opět JEDNU andulku k ochočení nebo zda vzít DVĚ, kterým by bylo spolu veseleji. Jenže bydlí v malém bytě - 1+kk a má obavy, že dvě andulky by nadělaly hodně povyku neustálým švotořením./ A navíc dvě se hůře ochočují / Já mám též zkušenost, že když jsou andulky dvě, tak jsou plašší a jak se říiká " ten zobák nezavřou ".. Může mi někdo napsat své názory, postřehy a zkušenosti s andulkami ?
Honza-Jen
Honza-Jen (26 příspěvků) 11.08.2011, 10:02:04 xxx.xxx.162.218
Dobrý den. Vzhledem k tomu že to jsou Andulky tak myslím že by ty dvě se též ochcočily ale samozdřejmě mín. POkud máte dost času na pouštění andulky z klece hraní si s ní ,mluvit na ní tak je na ochočení lepší jedna,POkud Tolik času nemáte tak je lepší když jsou dvě ale zase je pro ně hlavní partner člově je až na druhém místě.
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 11.08.2011, 10:09:51 xxx.xxx.57.166
S jednou andulkou má ta moje známá zkušenosti..Tu si krásně ochočila a měla pro ni i ptačí strom.. Mám dojem že kdysi dávno měla dvě andulky,ale ty musela oddělit, jelikož to asi byli dva samečci a nadělali hodně povyku. Od té doby měla vždy jen jednu andulku.. Tak teď váhá, jestli to nechat při starém - ochočit si zase jedince nebo risknout ty dvě...Toť otázka.. :-)
Peťula (neregistrovaný) 11.08.2011, 11:50:07 xxx.xxx.38.103
Pro zadavatelku: I dvě andulky se dají dobře ochočit při individuální péči. Pokud má Vaše známá zkušenosti, jistě to zvládne, a andulky budou lépe trávit dobu, kdy je třeba v práci. Pokud nechce odchovávat mladé, doporučuji dva samečky, neboť samičky bývají větší rivalky. Pro Honza Jen: Smím se zeptat na Vaše zkušenosti s andulkami či jinými papoušky? Na jiných fórech se ptáte na celkem základní věci, tak mě to trošku zaráží. Doufám, že se neurazíte.
anonymní (neregistrovaný) 11.08.2011, 12:10:56 xxx.xxx.100.66
Souhlasím s Peťula. Docela zaplňuje fórum se svými diskuzi. (Nic proti)
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 11.08.2011, 13:03:22 xxx.xxx.57.166
No právěže to je to DILEMA. když měla vždy jednu, tak ji měla za mazlíka - jedince.. Do práce chodí někdy na noční -to andulka většinou spala a přes den je v práci tak 2-3x na denní..To by asi také andulka nestrádala samotou..jak říkám -je to těžké rozhodování. Asi teda zůstat "při starém" a vzít si jednu.. Já mám právěže mladé andulky, které mi začínají vylétávat z budky. Sice by mladá nebyla dokrmená-jsou už samostatnější..Ale často čtu na netu, že i ty co vylétnou jsou k ochočení fajn.. často se nepozná, jestli je to sameček nebo samička..ale v případě jedince - mazlíka by to bylo určitě jedno.. Já sama jsem takový "chovatel - amatér..ale mladé odchovávám bez problémů.. Tak se nezlobte, že se tak hloupě ptám.. Mám tedy té mojí známé vybrat jednu některou z mých vylétnutých anduliček, aby si ji mohla brzo ochočit ?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.