Aktuálně: 4 824 inzerátů175 268 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů

papoušek žako - pomoc o radu

anonymní (neregistrovaný) 14.08.2011, 11:14:12 xxx.xxx.111.122
Dobrý den, prosím o radu co dělat v případě co se stal mému dobrému známému. Má samičku žaka, maloval byt a měsíc byla bokem jakéhokoliv dění, v ústraní, bez větší starosti a pozornosti. Kamarád podniká, takže i jeho volný čas je minimální. Pusinka, jak jí říká, si bohužel vytrhala peří, tudíž nelítá, jen chodí nebo sedí na kleci, je "zlá", klove a ohání se zobákem, přestala mluvit a když jí podá něco k snědku nebo i pamlsek, tak ho naštvaně odhodí. Stala se asi i nedůvěřivá a už se nenechá ani pohladit. Svolila jsem, že bych si ji co nejdřív na čas vzala k sobě, mám dobrou pracovní dobu a celé odpoledne bych se jí mohla věnovat, ale nevím jak na to, není na mě zvyklá a taky nevím jak správně postupovat. Není ještě na pomoc pro ni pozdě? Děkuji moc za odpověď
Milan (neregistrovaný) 14.08.2011, 13:09:43 xxx.xxx.67.165
1. to,že to řešíte Vy a ne majitel vypovídá o jeho vztahu k papouškovi 2.co je to na "čas vzala k sobě" ? 3.než začnete něco podnikat,doporučuji si něco víc přečíst o chovu velkých papoušků a žaků zvlášť
anonymní (neregistrovaný) 14.08.2011, 16:50:56 xxx.xxx.19.94
Spíš mě překvapuje,že někdo kdo má "minimum" času si ŽAKA vůbec pořídí :((
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 14.08.2011, 21:51:25 xxx.xxx.85.66
jako diskuze jinde, je to samozřejmě móda v koupi vel.papoušků ale, pokud si vezmete žaka k sobě, je naděje že jej dáte dohromady, ALE!!!! nemá absolutně žádný význam jej pak vracet, nastalo by to samé ještě v horším, žako je silně konzervativní papoušek a vše nové je pro něj stresující tady můžete pouze uvažovat o možnosti že si jej od něj koupíte-vezmete
anonymní (neregistrovaný) 15.08.2011, 23:11:38 xxx.xxx.111.122
děkuji za reakce na můj dotaz oíhledně papouška žaka, i za ty ne zrovna příjemné, naprosto to chápu, sama žádné zkušenosti s velkýma papouškama nemám, měla jsem jen adnulky, ale je mi žaka líto, asi hodně strádá a kdyby byla nějaká naděje, že by se mohla napravit, má 3 roky, domluvila jsem se s ním, že bych si ji už nechala, přestože měla fixaci na kamaráda a jeho přítelkyně na ni nemohla ani sáhnout
anonymní (neregistrovaný) 16.08.2011, 09:22:08 xxx.xxx.19.94
Pokud máte možnost si ji vzít k sobě a nechat si ji i na stálo,bylo by to pro ni určitě dobré,zvlášt' když píšete, že kamarád má minimum času což pro žaka není dobré. Je to vnímavý a citlivý papoušek a péči a pozornost opravdu potřebuje. Mám žaka sice krátce,ale vidím co to obnáší. Věnujeme mu veškerý čas,ale je na něm vidět že je spokojený a zobák nezavře :-))

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.