Aktuálně: 4 932 inzerátů174 207 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Žako kongo

petka2004
petka2004 (1 příspěvků) 21.08.2011, 00:14:16 xxx.xxx.58.97
Dobrý den, jsem tu nová a důvod me registrace je ten, dnes v motelu na D1 jsme navštívili restauraci kde měli 5ti letého žakouna. Papoušek neměl vodu, zrni a škubal si peří /z toho prostředí se vubec nedivím/ mohli by jste mi poradit na koho se mám obrátit pro nevyhovujici podmínky papouška opravdu mi ho bylo líto. Velice děkuji
liaj
liaj (111 příspěvků) 21.08.2011, 15:51:14 xxx.xxx.122.86
(zdroj: artemisterra.com): Jak postupovat, když jste svědkem týrání zvířete Obraťte se na příslušný obvodní úřad na odbor životního prostředí nebo na městskou veterinární správu. Na těchto úřadech najdete státem placené pracovníky a inspektory, kteří mají v náplni práce, se takovýmito případy zabývat a situaci vyřešit. Důležitá je přesná adresa a jméno majitele zvířete, případně jméno a popis nešťastného zvířátka. Veterinární správa vyvolá šetření ve spojení s veterináři a případ prošetří. Majiteli je možno uložit pokutu, nebo zvíře přímo odebrat, pokud veterináři uznají, že je to třeba. Povinností inspektora je shledat či neshledat stížnost odůvodněnou. V případě, že se dle inspektora skutečně jedná o týrání zvířete, dá podnět k odebrání zvířete na městský úřad, který tak na základě takovéhoto návrhu a zákona na ochranu zvířat č. 246/92 Sb. § 28a musí učinit. Zavolejte policii, která má právo daného člověka legitimovat a následně postupovat podle platných zákonů. Další možností je obrátit se na SOS linky Asociace ochránců zvířat ČR, nebo na Nadace na ochranu zvířat, kteří se budou týráním zvířete dále zabývat. SOS LINKY 602 357 443 a 606 945 191 Zelená linka pro týraná zvířata Tel.: 800 173 189 NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT Pacovská 31, 140 00 Praha 4 Tel: 222 135 460 Fax: 222 135 461 http://www.ochranazvirat.cz/czech/odkazy/ Co se považuje za týrání zvířete (podle zákona č.246/92 Sb.) tyrana zvirata * Nutit zvíře k výkonům, které neodpovídají jeho fyzickému stavu a biologickým schopnostem a prokazatelně překračují jeho síly. * Omezovat výživu zvířete. * Omezovat pohyb nutný pro určitý druh zvířete, pokud by omezení způsobilo utrpení. * Chovat zvířata v nevhodných podmínkách nebo tak, aby si sama nebo vzájemně způsobovala utrpení. * Provádět chirurgické zákroky za účelem změny vzhledu zvířete (např. kupírování uší, ničení hlasivek... apod.). * Zacházet se zvířetem, přepravovat je nebo je pohánět způsobem, který vyvolává nepřiměřenou bolest, utrpení nebo poškození zdraví anebo vede k jeho neúměrnému fyzickému vyčerpání. * Nikdo nesmí bez důvodu usmrtit zvíře. (důvody k usmrcení naleznete ve zmiňovaném zákonu). Společnost pro zvířata (spolecnostprozvirata.cz) Svoboda zvířat (svobodazvirat.cz) .

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.