Aktuálně: 4 885 inzerátů174 899 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

ochočení papouška

Hanuka
Hanuka (2 příspěvků) 31.08.2011, 07:31:47 xxx.xxx.66.7
dobrý den, chci se prosím zeptat jak dlouho trvá ochočení papouška. Mám doma 2 týdny papouška kakariky (mládě od chovatele). Pořád se mě bojí, nelítá nijak splašeně po kleci, akorát je pořád velice plachej. snažím se ho nalákat na pamlsek přes klec. Chtěla bych ho už pustit proletět a pořídit mu větší klec, ale mám obavy z toho že se mě furt bojí, tak se do klece v klidu nevrátí, nebo ho budu muset nahnat, a to já nechci ho vyplašit. Má někdo zkušenost že ochoeční trvalo déle? děkuji hanka
liaj
liaj (111 příspěvků) 31.08.2011, 12:58:17 xxx.xxx.88.218
určitě postupujete správně. papouška opravdu raději nepouštějte dřív, než vám půjde na prst. s kakariky zkušenosti nemám, ale obecně to u papoušků trvá déle než 2 týdny. mže to trvat i měsíce. musíte být trpělivá, nevzdávat to a rozhodně se nesnažit jakkoliv donutit papouška poslouchat. není to pes a obrátí se to proti Vám. takže hodně dobrotek, které má rád v kleci. pak zkoušet nastupování na klacík a každé nastoupení odměnit dobrotou. když pujde aspoň na klacícj, tak ho pak můžete zkusit pustit a dát nenásilně do klece.
cone
cone (1412 příspěvků) 31.08.2011, 17:54:11 xxx.xxx.67.3
Dobrý den, pokud byste si koupila papouška jakéhokoliv druhu ručně dokrmeného a zodpovědně socializovaného pro svoji PET roli mazlíčka, šel by vám na ruku či na prst už při přebírání u chovatele. Ve vašem případě to potrvá déle, a lépe je nic neuspěchat a ponechat volnější průběh celému seznamování a ochočování.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.