Aktuálně: 4 883 inzerátů174 874 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

korela přišla o nohu

martin (neregistrovaný) 09.09.2011, 19:02:41 xxx.xxx.49.52
dobrý den.Prosím o radu.Můj dvouletý korelák přišel o celou nohu.Dokáže s tím žít?Případně se množit?Je mi líto ho utratit.A nebo je to snad nejlepší řešení?
Martin (neregistrovaný) 10.09.2011, 09:56:00 xxx.xxx.49.52
Díky.Jak se to stalo bohužel nevím.Jsou ve venkovní volieře a ani ulomenou packu jsem nenašel.Je to silný sameček a jen nerad bych se sním loučil.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 10.09.2011, 10:21:44 xxx.xxx.155.190
Prosím vás a nebyla to lasička? Máte dvojté pletivo?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 10.09.2011, 11:34:48 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Korely bez nohy žít dokáží. Kdysi jsem měl samičku, která dokonce i bez nohy vyváděla mladé. U samce si nejsem jistý, jestli bude umět pářit, ale už jsem o takovém případu taky slyšel, konkrétně šlo o Amazonka modrohlavého.
anonymní (neregistrovaný) 10.09.2011, 11:47:42 xxx.xxx.0.70
Spíše než lasička to byla kuna , otázkou je jak velké má poranění , jak bylo ošetřeno . Pokud má vytrženou celou nohu , volil bych utracení .
Petr (neregistrovaný) 10.09.2011, 12:19:39 xxx.xxx.199.3
Dnes jsem řešil stejný problém. přišel jsem k voliéře, kde mám páru alexandrů malých a zjistil, že oba mají jen jednu nohu. Jsem si jistý, že to udělali podkáni kteří se podhrabali pod voliéru. Dal jsme po celém dně betonnové dlaždice tak snad bude pokoj. Používal jsem granule s jedem, ale asi zjistili, že jim to ubližuje, tak je přestali konzumovat. Musím je asi vyměnit za jinou značku. Ptáky jsem měl přes tři roky, letos jsem čekal, že zahnízdí a tak to dopadlo :-(. Tak nějak jsem skončil nedobrovolně s chovem. Chovu zdar.
anonymní (neregistrovaný) 10.09.2011, 20:07:27 xxx.xxx.0.70
Je možné že to udělali potkani , ale přavděpodobnější je jiný předátor , Nejspíše kuna , máte dbojté pletivo ? položené dlaždice Vám proti potkanům asi nepomohou , podhrabou se znova.
Jájina (neregistrovaný) 10.09.2011, 20:31:49 xxx.xxx.48.123
Dobrý večer. Na téma kuny-do jaké výšky jsou schopny kuny vylézt? Pomůže dát do nějaké výše kolem voliéry dřevěné desky? Nebo je nejlepší řešení to dvojité pletivo? A v jakém rozestupu,aby tam ty potvory neprotáhly čumák,nebo packu?
anonymní (neregistrovaný) 10.09.2011, 22:37:42 xxx.xxx.155.190
JÁ MĚLA PROBLÉMY S LASIČKAMI A VYLEZLI PO VOLIÉŘE AŽ NA STŘECHU. UKOUSALY NOHY 16 PTÁKŮM, A DVA SKALPOVALI, Z TOHO 4 PŘEŽILI A MÁM JE DOMA NA DŮCHOD. ŘEŠILA JSEM TO DVOJTÝM PLETIVEM, OD TÉ DOBY JE KLID. kUNA NEBO LASICE TO UŽ JE JEDNO, JEJICH ZPŮSOB LOVU JE, ŽE PTÁK SE SPLAŠÍ A VE TMĚ SEDNE NA PLETIVO A PRADÁTOR UKOUSNE CO LAPNE. VĚTŠINOU JSOU TO NOHY A NEBO SKALPUJÍ PTÁKOVI HLAVU. cHYTALI JSME JEPRACNĚ 3 TÝDNY A CHYTLI JSME JICH 4. MŮŽOU PŘIJÍT DALŠÍ, TAKŽE DVOJTÉ PLETIVO JE NEJLEPŠÍ OBRANA. MÁME DOMA DVA PSY, JEDEN JE DOKONCE FOXTERIÉR A LASIČKA SE MU VYSMÍVALA ZE STŘECHY, TAKŽE ANI PSI NEJSOU 100%.
anonymní (neregistrovaný) 11.09.2011, 08:12:00 xxx.xxx.91.53
mezera mezi pletivy by měla byt 5cmd
anonymní (neregistrovaný) 11.09.2011, 08:20:16 xxx.xxx.249.198
Pes je dobrá pojistka proti škůdcům ale bohužel nevyleze všude. Z dob kdy jsem choval papoušky ve venkovních voliérách mám výborné zkušenosti s kočkama. Není nad to mít doma pořádného kocoura nebo nejlépe kočku a kocoura. Ptáci doma ve voliérách je přestanou zajímat po pár dnech i když spí na pletivu. Taky papoušci brzy zjistí, že ta jejich kočka není pro ně nebezpečná ikdyž spí třeba zrovna na střeše voliéry. Nám žádná domací kočka nevzala ani kuřátka nebo kachňata chovaná volně na dvoře. Momentálně chovám ptáky doma a i tam se mnou chodí kočka ptáky krmit.
Obrázek
milan (neregistrovaný) 11.09.2011, 09:42:48 xxx.xxx.72.172
Taky jsem udělal tuto špatnou zkušenost. Voliery mám 1m a 1,5m nad zemí,ale nestačilo to,protože vylezly na druhé straně baráku po stromě na střechu. Řešil jsem to elektrickým ohradníkem-4 řady plusového drátu v rozmezí 7cm a kostra voliery jako mínus.No a ptáky na noc zavírám. Kuny se přestěhovaly na druhou stranu zahrady na dřevo. Mám tam danou kameru,ty mrchy letos vyvedli 2 mladé. Sklopec absolutně ignorují. Byly aktivní v noci 22-03hodinou,ale poslední měsíc jsou aktivní i ve dne ráno do 8.hodiny a odpoledne od 17.hodiny. Žakyna,která přišla o celou nohu až u samé p...,přežila a naučila se s tím žít-zavěsí se zobákem a podrbe se,pamlsky si přenáší do krmítka,protože si je nemůže držet a přistávat se taky naučila. .
oggy
oggy (28 příspěvků) 21.09.2011, 17:56:03 xxx.xxx.168.38
Dnes jsem našel ve volieře 2 mrtvé andulky. Po zemi bylo docela dost krve a oběma chyběla celá noha. Nevím co se mohlo stát. Dvojité pletivo sice nemám, ale nikde není ani škvírečka. Podlaha je betonová. Zjistil jsem sice výskyt potkana, ale ty jsem snad nástrahama otrávil, protože další jejich trus už nenacházím. Andulky vypadaly po fyzické stránce v pořádku, takže si myslým, že úhyn kvůli nemoci to asi nebyl.
anonymní (neregistrovaný) 22.09.2011, 11:29:11 xxx.xxx.155.190
Nejde o škvírečku, lezou po pletivu a jak se ptáci plaší, přistanou na pletivu. To fretce stačí, aby ptáka skalpovala nebo mu ukousla nohu. Věřte, že mám s tím hodně skušeností. bojovala jsem letos s lasičkou 3 týdny než jsem chytla první a pak postupně zbytek její rodiny. Zde jsou i diskuze ohledně lasiček, takže si je najděte a načerpejte další skušenosti. Proto to dvojte pletivo a nebo ještě mám přes noc zaplou diodu, aby ptáci v případě nebezpečí mohli přelítnout na jinou větev. V noci kdy je tma, v panice lítají na pletivo a nevidí kde je predátor a pak je ve výhodě predátor, který ptáky zmasakruje a nezáleží jak je pták velký. Dioda ptáky neruší a dává ptákům možnost v případě nebezpečí uletět do bezpečí, co nejdále od predátora. Nemoc to nebude, jak by jste pak vysvětlil ty ukouslé nožičky?
Jájina (neregistrovaný) 22.09.2011, 12:52:30 xxx.xxx.48.123
100% Vám andule zabila kuna. Rychle udělejte nějaká opatření,protože jak jednou zjistila,že je tam pro ní potrava,bude se vracet denně. Dvojité pletivo je nejjistější. Přeně jak píše 155.190-ve tmě když se papoušek splaší,nepadne na zem jako holub,či jiná drůbež,ale letí se chytnout na pletivo-kuna pak utrhne nohu,či hlavu.
carmela3
carmela3 (14 příspěvků) 23.09.2011, 10:18:40 xxx.xxx.155.190
Tak tak díky za potvrzení.. Opravdu se bude vracet každej den a bude ymýšlet různé taktiky, aby se k nim dostala. Naše lasička nepohrdla ani zdechlou myší v pastičce. Brala vše. Takže odchytit....a dvojté pletivo pro příští klidné chovné roky

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.