Aktuálně: 4 839 inzerátů175 472 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Papagáje rodu Poicephalus

Nestor.Kea
Nestor.Kea (30 příspěvků) 15.09.2011, 08:37:26 xxx.xxx.51.226
Velmi nerad zakladam novu temu ale chcel by som odpovede na par otazok a chcem to mat do buducna všetko v jednom. Mam v plane zadovažit si par senegalcov na chov ale pri tom množstve informacii o tom aky je odchov zložity zvažujem medzi papagajom senegalskym a papagajom žltotemennym chcel by som poprosit niekoho kto ma skusenosti s odchovom tychto krasnych Africkych papagajov o porovnanie chovu
cone
cone (1412 příspěvků) 15.09.2011, 09:13:39 xxx.xxx.67.3
Dobré ráno, senegalců jsem měl šest párů, které snášely oplozená vejce na kterých samice seděly a vyseděly mladé. Potud by bylo vždy vše v pořádku. Mladé však vychovali vždy ale pouze s určitou mírou mé pomoci - dokrmování v hnízdě nebo odebrání mladých k ručnímu odchovu. Nyní mám pouze dva víceméně spolehlivé páry,které někdy udělají mladé samy až na bidlo, jindy je třeba mláďata odebrat a dokrmit.Moje zkušenost se seneg. je taková, že nejsou etrémně nároční na výběr partnera, odchovy se daří i v klecích o délce 120 - 150 cm, jen vždy během odchovů dokáži něčím překvapit. Samozřejmě dokáží létat i ve 4m voliérách, jen v menších prostorách spolehlivěji hnízdí. Mayeráky jsem měl pouze jednoho samce a postupně dvě samice, o které jsem vždy nějakou shodou náhod přišel, nyní pap. mayerovy nechovám.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.