Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Kdy pořídit andulky pro chov?

Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 19.09.2011, 15:43:01 xxx.xxx.57.166
Mám dotaz: Budu chovat jen dva páry andulek ve venkovní malé voliéře, kterou na zimu přesunu do dřevárky..Chci se zeptat, zda je lepší pořídit si je teď z mladých, aby na jaře už začaly hnízdit / pokud bude vše po zimě v pohodě / a nebo počkat raději s pořízením andulek až na jaro? To potom ale asi bude těžší sehnat dospělé andulky vhodné na sestavení chovných párů, které by na jaře nebo začátkem léta měly mladé..ne? Můžete mi prosím poradit?
anonymní (neregistrovaný) 19.09.2011, 16:16:48 xxx.xxx.16.80
dobry den pani Zdenko. Urcite je lepsi si sehnat andulky uz ted. Je vetsi vyber a dobra cena. Na jare se schaneji hure.
anonymní (neregistrovaný) 19.09.2011, 23:37:36 xxx.xxx.155.190
Taky bych je pořídila už ted, na jaře budou dospělé a připravené hnizdit
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 20.09.2011, 09:45:41 xxx.xxx.57.166
Mám dotaz na pana Lukáše: jak jste to myslel - tři páry? Mám ve voliérce dvě budky, tak to bych musela tím pádem přidat ještě třetí budku.. Myslíte, že dva páry budou dělat problém?
anonymní (neregistrovaný) 20.09.2011, 10:06:56 xxx.xxx.68.194
Jak máte velkou volieru - to je podstatné pro to kolik párů si pořídit .
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 20.09.2011, 15:35:17 xxx.xxx.197.146
Dobrý den z vlastní zkušenosti, mám odskoušeno že se mi dva páry ruší navzájem více než páry tři. když budou páry tři tak se šarvátky rozdělí. A doporučuji i více budek tak 2 na pár aby se neprali. Já měl páry tři a 6 budek a stejně se rvali jako koně. Chovu zdar.
Michal (neregistrovaný) 20.09.2011, 21:24:11 xxx.xxx.4.166
Já bych moc nedoporučoval chov více jak 1páru na klec/voliéru...mám s tím jen špatné zkušenosti...loni jsem zkoušel v 3.5metru dlouhá/1široká/2metry vysoká...5párů a 10budek...jedna samice špatně seděla a následně vyházela mladé ostatním samicím z budky...rozhodně z vlastní zkušenosti nedoporučuji,ale je možné že najdete dobré andulky a budete v klidu odchovávat :) andulka je celkově hodně agresivní papoušek, např korely nebo i kakariky umí vyhnat z hnízda...
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 21.09.2011, 09:56:14 xxx.xxx.6.82
4Zdenka: Ahoj, chovám andulky ve více párech, v létě ve venkovní volieře odchovávají. Je všeobecně známo, že při chovu ve dvou párech se samice často pronásledují a hnízdění může dopadnout špatně. Když je párů víc, roztříští se trošku jejich pozornost, a může být klidněji. Pokud máte volieru menší, na dva páry, klidně zůstaňte u svého původního plánu. Můžete mít štěstí na hodné samičky, které si na sebe odmlada dobře zvyknou, a budou vzorně hnízdit. Když budete mít pech a bude tam potvora, je jedno kolik máte párů, dělala by zle všem. Mějte připravenou variantu pro oddělení párů a dobře pozorujte jak probíhá hnízdění. Záleží na Vašem podnětu, který Vás k chovatelství vede, já mám ráda chov ve skupině, po párech mi dění ve volierce přijde nudné :-). Přeji chovatelské štěstí!
Obrázek
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 21.09.2011, 10:31:58 xxx.xxx.57.166
Jééé..když vidím tu "úrodu" na fotce- tak si připadám jako chovatel -nechovatel.. :-) Já jsem měla dřív už v té mojí voliérce po dvou párech andulek a nedělaly problémy.. Teď chci chov obnovit a tak sbírám dobré rady... Můžete mi také někdo poradit, jak vyřešit nějaký malý "záletový prostor pro odchyt"..když je ta voliérka málo prosotorná a vždy jsme měli trochu problémy vlézt dovnitř a odchytávat? Uvažovala jsem např. o vyřezání otvoru v zadní stěně, ke kterému by se při odchytu přiložila nějaká klec a do ní by se ptáci odchytli... Myslíte, že by to nějak šlo? Máte někdo takovou zkušenost?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.