Aktuálně: 4 833 inzerátů175 380 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Zpěváci-2páry?

Kubajz
Kubajz (3 příspěvků) 21.09.2011, 19:55:53 xxx.xxx.214.9
Dobrý den, mám voliéru (d x v x š) 3x2x1. V ní mám dva samce zpěváků(chovatel od kterého je mám špatně odhadl pohlaví) a nevím jeslti je nutné prodávat samce a kupovat samici. Radši bych koupil dvě samice.
anonymní (neregistrovaný) 21.09.2011, 20:03:03 xxx.xxx.16.80
dva pary zpevaku v jedne voliere bych nedoporucoval. Jsou dost agresivni v dobe hnizdeni.
Augina
Augina (83 příspěvků) 21.09.2011, 22:51:28 xxx.xxx.66.24
Já mam ve volieře 3páry. A soužití je v pohodě sem tam nějaká šarvátka, ale kvůli jídlu. A v pohodě všechny páry odchovávají :-) .
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.09.2011, 20:15:06 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Taky si myslím, že když jim poskytnete dost velkou voliéru, tak to bude v pohodě. Já jsem kdysi měl také dva páry po hromadě a oba dva vyváděli mladé. Hodně lidí jen opakuje, že jsou agresivní, ale chov více párů nezkusili. Myslím, že ve vaší voliéře dva páry být mohou. Samozřejmě taky záleží na tom, jak si sednou, Doporučuji, aby jste samce před přidáním samic vytáhl z voliéry, celou jí proměnil, dal jinak bydla, nějaké jiné hračky a potom vpustil na jednou do voliéry všechny.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 23.09.2011, 07:39:44 xxx.xxx.6.82
Ahoj, je pravda, že hodně ptáků je agresivních jen proto, že nemají dost místa. On totiž málokdo dá malým papouškům zbytečně velikou volieru. Navíc, pokud spolu vyrůstají, jsou k sobě tolerantnější. Je však třeba být ostražitý. Pokud dokoupíte samičky, je třeba to správně načasovat, přidat je dostatečně dopředu před hnízdní sezonou, volieru připravit (budku každou do jiného rohu, odstínit prostor třeba větvemi oprostřed, případně i dvě místa na krmení) a pak pozorně v době toku sledovat chování párů. V případě náznaků agrese mít připravenu alespoň v hlavě variantu na oddělení Přeji chovatelské štěstí :-). A pokud to vyzkoušíte, dejte vědět, jak to proběhlo, ať se poučíme :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.