Aktuálně: 4 700 inzerátů177 146 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

alexandr malý

Ivana Faixová (neregistrovaný) 21.09.2011, 22:44:39 xxx.xxx.116.173
Dobrý den,máme doma alexe,stáří asi 3 roky,koupený ve zverimexu,vzali jsme si od lidí,kteří už jej nechtěli protože moc řval.Měli ho doma 1,5 roku,nikdy ho nepouštěli,nechávali ho doma i 14 dnů samotného a pod.Prostě,dle mého názoru, týraný.U nás je přes rok,je spokojený a šťastný,velmi se mu věnuji,žere z ruky i z pusy,lítá po celé místnosti,večer jde bez problému spát do klece,povídá a tančí,je to miláček.
anonymní (neregistrovaný) 22.09.2011, 08:40:54 xxx.xxx.48.123
Vděčný papoušek co znova získal důvěru. To je fajn.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 22.09.2011, 18:24:51 xxx.xxx.81.125
Zdravím Ivano, blahopřeji k úspěchu s alexem. Já mám doma dva, z nichž jeden je také starý tři roky, druhému je rok. Zapomněla jste napsat dotaz. Nebo jste se jen chtěla svým mazlíčkem? Je čím, protože zrazení papoušci získávají k člověku opětovnou důvěru velmi těžko. Moc Vám to přeji, protože já si s těmi svými dareby užiju hodně legrace. Takovýchto chovatelů jen houšť. Eva
Jarka (neregistrovaný) 26.09.2011, 22:58:24 xxx.xxx.245.172
Prosím o radu-dostala jsem krásneho alexandra-je to letošní mládě z voliery.Mám ho par tydnu a snažím se mu věnovat jak jen to je možné,ale je strašně plachý.Sedí,naslouchá,pozoruje-ale jakmile se dotknu klece začne lítat.Trápí mě to-mám strach aby si neublížil.Jak si ho mám získat.................Jarka
Jájina (neregistrovaný) 27.09.2011, 08:18:15 xxx.xxx.48.123
Jaký je to druh alexandra? Pár týdnů už je docela dlouhá doba,většinou se rozkoukají dříve.
Jarka (neregistrovaný) 27.09.2011, 10:42:43 xxx.xxx.245.232
Je to alexandr malý-je nádherně žlutý.Nejsme hlučná domáctnost-jsme tu tři a respektujeme ho,takže ho neplašíme.Nevím jak docílit toho,aby se trochu zklidnil.
alena (neregistrovaný) 27.09.2011, 10:59:31 xxx.xxx.112.110
mozna bude problem v tom ze neni rucne dokrmeny ze je od rodicu v tom bude asi problem treba semnou nebudou jiny souhlasit ale ja si to myslïm
Jarka (neregistrovaný) 27.09.2011, 11:09:39 xxx.xxx.245.232
Asi ano,ale myslíte že je šance,že i přez to nás přijme a nechá se ochočit-nechci zázraky-jen aby se nechal v klidu nakrmit,vyčistit klec a byla bych moc ráda,kdybych ho mohla časem z klece pouštět.
Jájina (neregistrovaný) 27.09.2011, 12:33:36 xxx.xxx.48.123
Já mám a měla jsem zatím všechny ptáky odchované pod rodiči a krom zeber jsou všichni a byli všichni alespoň částečně ochočení,tzn.,že po čase jsem je mohla pouštět a uměli vylézt na nabídnutý klacík a nechat se odnést do klece,později dokonce na prstě. To trvalo i dva měsíce,ale rozkoukali se a přestali sebou mlátit v kleci po týdnu,max. dvou týdnech. Měla jsem korelu,odchovanou pod rodiči a po třech měsících se z ní stal neskutečný mazel-sama šla na rameno,jedla se mnou z talíře,brala z ruky,dávala pusinky a to jsem se jí prostě jen nevšímala a ona jednoho dne přilétla sama :) Je to hrozně individuální,každý papoušek je jiný. Zkuste dát klec do vyšších míst,jestli je možnost-papoušek se bude cítit bezpečněji,choďte k němu pomalu,dělejte pomalé pohyby,mluvte na něj tiše a klidně-čím víc bude v klidu,tím rychleji se začne přizpůsobovat. ještě jednou se zeptám na druh alexandra?
Jájina (neregistrovaný) 27.09.2011, 12:37:38 xxx.xxx.48.123
omlouvám se,přehlédla jsem příspěvek,kde píšete co je to za druh :) Opravdu ho zkuste dát s klecí třeba na skříň a nedávejte ho nijak bokem-bude mít přehled a když bude vysoko,bude klidnější.
Jarka (neregistrovaný) 27.09.2011, 14:51:06 xxx.xxx.245.232
Děkuji za radu-dám klec na vyvýšené místo.Vím,že vše chce čas a nejde nic uspěchat-jen se snažím získat nejaké informace a poznatky jiných lidí-chci aby se tu alex cítil co nejdříve v bezpečí a dopřát mu vše co bude potřebovat.
Jarka (neregistrovaný) 27.09.2011, 19:33:58 xxx.xxx.245.232
Ještě jeden dotaz-jakou zeleninou-jmenovitě- bych mohla alexovi obohatit jídelníček-děkuji
Jájina (neregistrovaný) 27.09.2011, 20:15:36 xxx.xxx.48.123
Můžete dávat téměř cokoliv. Moji alexové milují hroznové víno,to je jejich oblíbená mňamka. Dávám i jablko,hrušku,okurku,mrkev,jahody,třešně,meruňky-vše co zahrádka dá :) Jen pozor na avokádo,to je pro ptáky jedovaté. Taky třeba rozkvetlou pampelišku,hlavičku jetele. Moji nechtějí banán-ten jen v sušeném stavu. Zkuste sehnat silnou větev nějakého ovocného stromu-pořádně omýt(kvůli postřikům),moji to rádi likvidují-strhávají z toho ta vlákna a na celý den mají zábavu :)
Jarka (neregistrovaný) 27.09.2011, 20:32:09 xxx.xxx.245.232
Děkuji za odpovědi-ptám se asi na hlouposti,ale chci se alexovi věnovat jak nejlépe to jde.S tou větví máte naprostou pravdu-dala jsem jí do klece a bylo super sledovat s jakým zápalem se do ní pustil.A klec jsem dala na stolek,takže snad se bude cítit trochu lepe-má rozhled po celem pokoji.
Jarka (neregistrovaný) 30.09.2011, 20:52:34 xxx.xxx.246.82
Chtěla bych se zeptat,kdy bych mohla začít pouštět alexe ven z klece-vrátí se tam sám,abych ho pak nemusela strsovat tím,že bych ho musela nějak nahánět??
Jájina (neregistrovaný) 01.10.2011, 08:50:18 xxx.xxx.48.123
Pokud se ještě tolik bojí,tak počkejte. Mě to tvalo měsíc,dva.....až si na vás trošku zvykne,zkuste mu v kleci ukazovat klacík,nebo dlouhé bidlo,aby si na něj nasedl,až se to naučí bez plašení,můžete ho zkusit pustit-předejdete pak stresujícímu nahánění po místnosti a případnému zranění. Pták si nasedne,odnesete ho k dvířkům a on si vleze do klece. Později ho učte nasedávat na kratší klacíky,aby měl ruku čím dál blíž a nakonec prst.
Jarka (neregistrovaný) 03.10.2011, 12:57:18 xxx.xxx.244.167
Děkuji za tip-mám pocit,že hra s klacíkem a nasedání na něj bude to pravé.Už mě nechá bez problému otevřít klec a dokonce si na klacík již několikrát sedl.Tak doufám,že to bude ta správná cesta k našemu zblížení.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.