Aktuálně: 4 864 inzerátů175 092 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Jak vymyslet prostor na odchyt

Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 24.09.2011, 09:12:39 xxx.xxx.57.166
Můžete mi také prosím někdo poradit, jak vyřešit nějaký malý "záletový prostor pro odchyt"- když je naše venkovní volně stojící voliérka pro andulky málo prosotorná a vždy jsme měli docela problémy vlézt dovnitř a odchytávat? Uvažovala jsem např. o vyřezání otvoru v zadní stěně voliérky,který by byl během chovu normálně zakrytý..a v případě potřeby by se to odkrylo, k otvoru by se přiložila nějaká MENŠÍ klec /s dvířky/ a z ní by se pak ptáci lehce odchytli... Myslíte, že by to nějak šlo? Máte někdo takovou zkušenost ? Chci, aby ptáci byli co nejméně stresovaní..
ev (neregistrovaný) 26.09.2011, 22:05:40 xxx.xxx.213.227
Spíš doporučuji odchytávat klasicky, i když prostor je malý (nemusíte používat síťku, ale chytat rukou), nějak nevěřím, že by ptáci nalítávali dobrovolně do nějaké odchytové klece, pokud ten prostor nebodou znát, spíš se mu automaticky vyhnou. Píšete, že se vám do voliérky špatně leze, ale ptáky odchytáváte, čili máte odchovy ... jak tedy chodíte kontrolovat třeba budky? To k nim raději vůbec nechodíte? To musíte mít teda šílené podmínky ...
Michal (neregistrovaný) 26.09.2011, 23:50:06 xxx.xxx.4.166
třeba u andulek si myslím že i bez kontroly lze odchovávat,a nevím z čeho usuzujete šílené prostory...třeba mám taky na odchov andulek klece do kterých bych se já asi nevlezl,z toho ale nelze usuzovat že to je špatná podmínka pro chov, když jim stačí 70*50*60cm....a umím si představit že pokud si někdo udělá malé dvířka že má popřípadě problémy s odchytem....ještě o tom nekontrolování budek, znám dost chovatelů, kteří bez kontrolování a častého otravování ptáčků odchovají mnoho mladých...šlo by argumentovat že v přírodě jim taky nikdo nečistí prominte mi ten výraz hovínka :D Por Zdenku: spíš tam mějte tu malou klícku co nejčastěji a dávejte jim tam oblíbený mls, a jak si zvyknou na to chodit, je myslím ideální čas na odchyt...ale nemám s tím zkušenosti takže je to takový výstřel do tmy :) at se daří!
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 27.09.2011, 09:16:05 xxx.xxx.38.103
Ahoj, pro zadavatelku, ptáky neodchytíte bohužel přelezením do přiložené klícky nebo přepravky, protože rozhodně nepůjdou dobrovolně ani se nedají zahnat do neznámého nového prostoru. Jestli můžete, dejte fotku volierky, orčitě se pak řešení najde. Při odchytu ve volierách také nemám chodbu nebo jiný odchytový prostor, protáhnu se dvířky u země, předtím přes celou stěnu volierky přehodím třeba prostěradlo, tím pádem se ptáci schovají v protilehlém koutě. Ještě mi snad ani nic neuletělo. (ikdyž možná jednou andulka od mladých, ale to bylo z menší boxov=é volierky, kam se dají strčit jen ruce. I při odchytu z takové volierky dvířka překrývám dostatečně velkou látkou či záclonou. Samozřejmě se dá vyrobit také třeba ze staré bendgbingtonové pálky, na kterou připevníte zašitý tunel z látky, odchytová síťka s růtně dlouhou násadou. Pro Michala: ta poznámka o uklízení hovínek po ptácích v přírodě je trošku omezená, protože ptáci by se nikdy nezdržovali na tak malém prostoru v tak velkém množství, v jakém je chováme ve volierách. A samozřejmě, chcemeli mít zdravý chov a pěkné odchovy, nemůžeme je mít zavřené v zas.... klecí bez možnosti zásahu při problému v budce.
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 28.09.2011, 14:30:34 xxx.xxx.57.166
Děkuji za příspěvky a rady..Tak pro upřesnění: budky mám zavěšené ZVENČÍ a pravidelně můžu provádět kontrolu i čištění.. V tom problém absolutně není..Letos jsem měla od dvou párů krásné mladé andulky - dvě snůšky po 6 mladých.. Mně se jedná jen o šetrnější a méně stresový odchyt..a jelikož je voliérka malá, máme problém se do ní nasoukat.. :-) Je to přesně tak- dvířka jsme udělali malé a hlavně celá voliérka je úzká a bidýlka odchyt ještě více komplikují...Pokud se to povede, dám tu foto pro vaši představu..
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 28.09.2011, 14:33:51 xxx.xxx.57.166
pro Michala: dík za pochopení - tak jsem si to nějak myslela..že bych mladým dala čas, aby se naučili chodit do "přídavné klícky",,a pak prostě udělala STOP..zatarasila bych jim úlet zpět do voliérky a nějakými malými dvířky rukou jednoduše bych provedla odchyt..Jako když má někdo doma menší klec.. :-) To je taková moje představa..ale nevím, zda s tím má někdo praktické zkušenosti..
astrild (neregistrovaný) 30.09.2011, 14:51:22 xxx.xxx.136.183
Hezký den já mám takové odchytové zařizení ,to jsem používal jako krmítko a když jsem potřeboval něco odchytit tak jsem vtom odchytával.pošlu několik fotek snad to bude z toho vidět. Nyní je to zavřené.spouští se to pomocí vlasce nebo slabšího provázku
Obrázek
astrild (neregistrovaný) 30.09.2011, 14:53:25 xxx.xxx.136.183
samozřejmě to je otevřené vložil jsem jiné foto.nyní ještě bude otevřené ,ale pohled ze předu
astrild (neregistrovaný) 30.09.2011, 15:04:49 xxx.xxx.136.183
ještě jednou ze předu ,ale je vidět že padací dvířka jsou vylepena molitanem ,aby se ptáci dali dobře vyndavat .Molitan je vlepen do rámu dvířek a je uhlopříčně rozříznutý.Vlevo je ještě pojistka proti samospuštění ,když si nějáký pták sedne na provázek a nebo ho tahá jako hnízdní materiál.Aby to bylo vidět ,jak je to rozřízlé vložil jsem do toho otvoru v molitanu kolo drátu.
Obrázek
Zdenka Brázdilová (neregistrovaný) 02.10.2011, 20:51:08 xxx.xxx.57.166
Dobrý večer.. No-tak nějak si to představuju.. :-) Můžete mi prosím ještě napsat přibližný rozměr? Hlavně abych si uměla představit velikost této odchytové klícky vzhledem k vaší voliéře.. A jak se to k voliérce upevní? Nebo to máte uvnitř - nějak položené? Písněte prosííím.. A díky za cenné rady.. Pokud má na toto téma ještě někdo nějaký fígl, tak se s námi podělte o nápady..Předem díííík..
a (neregistrovaný) 03.10.2011, 19:34:52 xxx.xxx.136.183
Hezký večer Rozměry odchytové klícky jsou d xš 40x30,v je 25 dole nožičky 5 cm padací dvířka mám dovnítř aby při sklopení nemohlo dojít nějakému úrazu.používal jsem to jako krmítka celoročně ve volierách dxšxv4x2x2 stálo to na zemi ,nyní to už nepoužívám ,udělal jsem krmítka z venčí abych nemusel několikrát za den chodit do voliér.místo molitanu na andulky by se muselo použít asi něco jiného ,myslím že by to z dlouhé chvíle zobaly

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.