Aktuálně: 4 943 inzerátů174 397 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

alexand

anonymní (neregistrovaný) 27.09.2011, 15:00:27 xxx.xxx.166.130
dobry den chci se optat jestli se da naucit alexandr mulvit a jestli ne jaky ho podobneho papouska naucim mluvit diky za odpovedi
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.09.2011, 17:11:15 xxx.xxx.80.34
Donbrý den, Jsou to spíše vyjímky, ale ano dá. Já jsem loni prodal ručně dokrmené mládě alexandra malého sestřenici. Je to něco málo přes rok a už umí 14 slov (Miky umí, Já jsem Miky, papáníčko atp.)
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 27.09.2011, 19:28:57 xxx.xxx.193.236
dá - koupiili jsme v roce 2004 čtyř a půl letého alexandra velkého, byl ze zveráku, zeťákovi se ho zželelo, už tehdy říkal "Kájo, Karlíčku, jedu, co to, co to je". Bohužel nic víc nezvládl. Napodobuje zvuky, to ano, když jsme ho vyváželi v létě na balkón, kdákal jako slepice, ale nová slova nepřibývají. Ani jako mazel se neosvědčil, mazlit se nechce, někdy je dokonce docela agresivní, syčí a ohání se zobákem. I když Karlíčka miluji a nedala bych ho ani za nic, jako mazlíka bych si osobně alexandra nikdy nezvolila.
anonymní (neregistrovaný) 27.09.2011, 20:07:15 xxx.xxx.48.123
dá se ochočit,dá se naučit mluvit,ale je to o jedinci. Ze středních papoušků je nejlepší mníšek šedý,dá se naučit mluvit i ve větách-skvělý řečník. Já osobně mám na příští rok zamluveného ručně dokrmeného alexe rudohlavého,ale nejde mi tak o mluvení,jako spíš o to,že tenhle druh mám ráda a chci mazlíka. A nevím jestli se mnou někdo bude sdílet můj názor,ale samičky jsou podle mě přítulnější,samečci bývají víc agresivní a mají horší pubertu. Stalo se mi,že mě můj korelák bral jako samičku a odnášeli to moje věci i rameno. Já si pro příště připlatím DNA testy :)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.