Aktuálně: 4 864 inzerátů175 096 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

PAPOUŠEK ZPĚVAVÝ

su.marek
su.marek (2 příspěvků) 29.09.2011, 12:06:33 xxx.xxx.72.134
DOBRÝ DEN, NAŠEL JSEM SI VAŠE STRÁNKY O PAP. ZP. A OBRACÍM SE NA VÁS S PROSBOU O RADU.PŘED TŘEMI LETY JSEM NÁHODOU ODCHYTIL SAMEČKA U NÁS NA SÍDLIŠTI V PRAZE A PONECHAL SI HO U SEBE.MÁM DOMA TOTIŽ ANDULKY,KORELY,PAP.NÁDHERNÝ A TO VŠE V PÁRECH,TAK JSEM PO ČASE K TOMU ZPĚVAVÉMU POŘÍDIL I SAMICI.ZE ZAČÁTKU NEBYL PROBLÉM,NORMÁLNĚ LÉTALA A PŘEPEŘOVALA.POŘÍDIL JSEM JÍ JAKO MLÁDĚ A MÁM JI CCA ROK A PŮL.POSLEDNÍCH 7 MĚSÍCŮ ALE NEMÁ KONEČNÁ DLOUHÁ PERA NA KŘÍDLECH A JE Z NÍ "PĚŠÁK".PERA JÍ NEDORŮSTAJÍ POUZE NA KŘÍDLECH,JINAK JE VŠE V POŘÁDKU.SAMEC NA NÍ NEÚTOČÍ A NIKDE NENÍ ANI STOPY PO TOM,ŽE BY SI JE VYTRHÁVALA,NEBO ON JÍ.TAKY BYCH CHTĚL DODAT,ŽE JSEM SE ZHRUBA V TÉ DOBĚ ODSTĚHOVAL NA VENKOV.PTÁCI MAJÍ VÍCE PROSTORU NA LÉTÁNÍ A I DOSTATEK KRMIVA.DOSTÁVAJÍ DENNĚ I ZELENÉ (pampeliška,kudrnka,žabinec..) DÁVÁM JIM SMĚSI PRO STŘ.PAPOUŠKY V TÉ DRAŽŠÍ CENOVÉ KATEGORII,KDE JE VÍCE DRUHŮ ZRNÍ,+ PŘIDÁVÁM SLUNEČNICI,PROSO,OVES... ALE NIC NAPLAT,OD TÉ DOBY,CO JSEM SE PŘESTĚHOVAL,SAMICE NELÍTÁ.SAMEC JE V POŘÁDKU,NORMÁLNĚ SCHOPEN LETU,ALE KDYŽ JE OBA PUSTÍM Z KLECE,STEJNĚ LÉTÁNÍ NEVYUŽÍVÁ A DRŽÍ SE U SAMICE NA ZEMI. PROTO SE SNAŽÍM ZÍSKAT NĚJAKÉ INFO A OBRACÍM SE S PROSBOU NA VÁS,ZDALI BY JSTE MI MOHL PŘÍPADNĚ PORADIT,NEBO ALESPOŇ VYSVĚTLIT,ČÍM TO MŮŽE BÝT. DĚKUJI MNOHOKRÁT. S POZDRAVEM MAREK SUCHÝ
Obrázek
Marec (neregistrovaný) 29.09.2011, 13:26:30 xxx.xxx.58.107
Zdravím řekl bych že je to francouzské pelíchání měl jsem to u andulky. Zpěváků nechovám takže nevím jestli se to vyskytuje i u nich
MAREK SUCHÝ (neregistrovaný) 29.09.2011, 14:56:10 xxx.xxx.72.134
NO,JE TO MOŽNÉ... A MYSLÍM,ŽE MÁM VELIKÝ PROBLÉM!MÁM TOTIŽ ANDULKU,U KTERÉ MI JEDNA PANÍ PSALA,ŽE MÁ TUTO NEMOC A JE PŘENOSNÁ NA MLÁDATA.SAMICI PAP. ZPĚVAVÉHO JSEM POŘÍDIL JAKO MLÁDĚ... ANDULKA JE SAMA V KLECI VEDLE OSTATNÍCH...JE MOŽNÝ PŘENOS? PRŮŠVIH JE TEN,ŽE MÁM TED PÁR MLÁDAT KOREL A MLÁDĚ PAP.NÁDHERNÉHO... VŠECHNY KLECE JSOU V JEDNÉ ŘADĚ S TOUTO ANDULKOU! PRO JISTOTU JI TEDY DÁM ÚPLNĚ MIMO.SNAD NENÍ POZDĚ...
anonymní (neregistrovaný) 30.09.2011, 01:39:29 xxx.xxx.213.227
Názor nějaké paní podle fotky andulky berte s rezervou, ani veterinář neurčí diagnozu takovým způsobem. U andulek se klidně může jednat i o nějakou degeneraci. Pomohlo by, kdyby jste napsal jak dlouho andulku vlastníte, od jakého stáří jí chybí pera, jestli vám tento pták odchoval nějaké mladé, jestli máte i jiné andulky společně s touto (nemusí být společně v kleci, ale klidně i několik metrů od sebe) a jestli ti druzí ptáci ochovávají mladé bez problémů - nejsou úhyny a nemají problémy s opeřením (letky buď nenarostou, nebo vypadají těsně před vyletěním nebo krátce po něm, případně letky chybí, ale později dorostou) Co se týče zpěváka, nemyslím si, že by se jednalo o fr. pelichání a to z toho důvodu, že letky měl v pořádku a vypadaly a nenarostly až v jednom roce. Zkuste tedy napsat něco vližšího o ostatních ptácích a jejich odchovech. Jinak pokud máte ptáky pospolu, nemá cenu už andulku nebo zpěváka oddělovat od ostatních, fr. pelichání je virového původu, přenesete si ho s jedné voliéry na druhou.
Marec (neregistrovaný) 30.09.2011, 10:52:43 xxx.xxx.58.107
Já jsem měl andulku která měla francouzské pelíchání ve společné voliéře s andulkama (3 páry) a korelama (3 páry) a do teď všichni ptáci bez problémů. Je to asi rok a půl co je andulka pryč. Tak nevím jestli se to přeneslo i na ostatní ptáky. Nechci zpochybňovat vaši odpověď, ale já mam takovou zkušenost.
anonymní (neregistrovaný) 30.09.2011, 16:33:06 xxx.xxx.213.227
Marec - proč se domníváte, že jste měl andulku s fr. pelicháním? Ve vašem případě bych ho logicky vyloučila. Nevím čím to, jestli je to tím, že tyhle nemoci (APV, PBFD) virového původu chovatele tolik děsí, ale kdykoli se vyskytně příspěvek typu "můj pták má špatné opeřeníí", automaticky se najde několik chytrých chovatelů, kteří dokáží určitě diagnozu.
anonymní (neregistrovaný) 01.10.2011, 16:17:04 xxx.xxx.75.170
Pro Marka: Francouzské pelíchaní to klidně může být. Že se to projevilo až nyní, resp. po přestěhování je klidně možné. Nemoc byla v papouškovi latentně a po přestěhování mohl být trochu vystresovaný, čímž se mu snížila imunita a nemoc mohla propuknout. Pro jiného přispívatele nahoře: Ano děsí, tak jako lidi děsí Aids. Prptpže co je u lidí HIV, to je u ptáků PBFD. Iva
anonymní (neregistrovaný) 01.10.2011, 17:01:10 xxx.xxx.112.110
dobry den chtela jsem se zeptat muze to mit i alexandr maly?kdyz mam jinak zdravi chov
anonymní (neregistrovaný) 01.10.2011, 17:10:01 xxx.xxx.75.170
Ano může. Alexandr malý je v seznamu těch papoušků, kteří bývají FP postiženi, kromě tedy andulek, kde je onemocní resp.polyomavirová infekce častá. Al jak už jsme psala - může to mít, ale nemusí onemocnět. Iva
anonymní (neregistrovaný) 10.10.2011, 13:18:26 xxx.xxx.72.134
DĚKUJI VŠEM ZA PŘÍSPĚVKY.OPRAVDU NEVÍM,ČÍM SE TO STALO,ALE PO OSMI MĚSÍCÍCH SE STAV SAMICE PAP.ZP.NATOLIK ZLEPŠIL,ŽE DOKÁŽE PŘELETĚT MÍSTNOST TAM I ZPĚT (CCA 10m) BEZ VĚTŠÍCH PROBLÉMŮ A KŘÍDLA ZAČALY OPĚT DORŮSTAT! TEĎ UŽ SNAD OTÁZKA K DISKUZI - ČÍM TO,ŽE TAKOVÁ DLOUHÁ PAUZA??? DĚKUJI S POZDRAVEM M.SUCHÝ
anonymní (neregistrovaný) 12.10.2011, 23:04:13 xxx.xxx.213.227
Tak to vám nikdo asi neřekne proč se tak stalo. Být váma, jsem v klidu, odchovy jste přece měl v pořádku, na těch by se to 100% projevilo, pokud byli ostatní ptáci v kontaktu tady s tím zpěvákem takovou dobu. Pro Ivu - diagnozu HIV / AIDS taky určíte podle fotky??

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.