Aktuálně: 4 849 inzerátů175 233 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

neoféma x andulka

anonymní (neregistrovaný) 11.01.2008, 15:42:00 xxx.xxx.224.61
dobrý den,
mohu chovat a odchovávat v jedné voliéře neofémy modrohlavé a andulky ?
Děkuji za rady.
maca1981
maca1981 (55 příspěvků) 12.01.2008, 16:14:36 xxx.xxx.208.90
Já jsem zkoušel chovat andulky a neofemy tyrkysové a moc dobře to nedopadlo. Při hnízdění andulky zabily všechny mladý tyrkysáků. Ale třeba jsem zrovna agresivní anduly. Taky bude záležet na velikosti voliéry.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 12.01.2008, 17:01:22 xxx.xxx.168.20
Rozhodně záleží na mnoha faktorech. Velikost voliéry, vybavení voliéry, jestli ptáky vypouštíte zároveň, jestli jsou ptáci na sebe uvyknuti odmalička, nebo jestli se mezi kusy vyskytuje agresivní jedinec. Mám určitou teorii, jak úspěšně chovat a odchovávat ptáky, kteří v přírodě hnízdí v koloniích, ale tento způsob chovu si chci ověřit někdy v budoucnu. Za dobu co chovám ptáky se ke mě dostali určité pikantnosti jako například odchov v kolonii alexandrů čínských, nebo úspěšný chov a odchov papoušků patagonských (dvě páry pohromadě). Chov více párů kakariků je v zahraničí dosti populární, dále jak je známo, tak například ary ararauny se podařili úspěšně chovat a odchovávat ve společnosti aratingů slunečních.

Toto bych však opravdu doporučil někomu kdo má z ptactvem větší zkušenosti a ví co přesně má dělat a kdy eventuelně zasáhnout.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.