Aktuálně: 4 885 inzerátů174 916 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

volný prolet + vitrína

Terka H. (neregistrovaný) 05.10.2011, 09:39:29 xxx.xxx.140.24
Dobrý den, máme doma necelý týden mladou aymarku odchovanou pod rodiči. Je dost zvídavá a komunikativní. Baští z ruky a začíná v kleci nasedat na klacík, prst zatím zkoumá jen skrz mříž, takže ji zatím nepouštím ven. Jen co si zvykne chtěla bych ji začít pouštět, ale v pokoji,kde je klec jsou dvě vitríny s knihami. Záclonka tam nejde přidělat (alespoň se mi zatím nepodařilo vymyslet jak). Dala by se zabezpečit nějak jinak? Taky bych se chtěla zeptat zda je nutné s pouštěním čekat až se naučí na prst nebo stačí, když bude umět bezpečně sedět na klacíku? Díky za odpovědi.
liaj
liaj (111 příspěvků) 07.10.2011, 07:24:32 xxx.xxx.88.218
dobrý den terko. myslím, že by na vitrínu stačilo přilepit nějaký balící papír. alespoň ze začátku, než sii papouch zvykne na prostor. náraz do hlavy může mít někdy velmi nemilé následky. já bych jií z klece dřív než sedne na prst nepouštěla. ale pokud vám spolehlivě sedně na klacík a dá se přenést do klece, tak je to taky ok. vypadá to, že máte důvěřivého papouška (nebojí se prstu, lidí, klacíku), který doposud neprožil nějaké křivdy, tak na něj citlivě, ať si to u něj nerozházíte :-).
Terka H. (neregistrovaný) 07.10.2011, 08:10:38 xxx.xxx.140.24
Děkuju za odpověď. Ten papír mě nakonec taky napadl. naštěstí vytríny nejsou moc velké :-) Důvěřivá to je a není to žádnej plašan. Mohla bych v kleci stavět katedrálu a s ní to nehne. Včera jsem měnila bidýlka, protže mi přišlo, že ty co dostala jako první jsou moc úzký a ona jen seděla před budkou a koukala, co to vyvádím a dokonce si sedla na nový bidýko, ještě než jsem ho při dělala. Co se zvykání týče děla tak, za hrozno by se na hlavu postavila i když na prst nepůjde a nepůjde (co jsme četla, tak prej jsou tím aymarky pověstný, že vymyšlí cokoliv jen aby nemusely, ale je pravada, že zatím jí nenutím, nijak moc... jen zkusím jestli nepůjde a když ne, tak zase beru klacík), tak na klacíku se sebou nechá hýbat libovolně.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.