Aktuálně: 4 796 inzerátů175 927 diskuzních příspěvků17 774 uživatelů

Amazónci rodu pionites

fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.10.2011, 17:54:46 xxx.xxx.80.34
Pár už pravidelně spí v budce a někdy tam leze i přes den. Berou zatím všechno předkládané krmivo. Ani hlučnost zatím není, tak velká jak jsem čekal, známí, který si pořídil mladý pár asi před měsícem totiž říkal, že se ten křik nedá vydržet, tak jsem se toho potom trošku bál, ale zatím je to v pohodě, i když se to ještě může změnit.
anonymní (neregistrovaný) 12.10.2011, 19:27:14 xxx.xxx.109.90
Ahoj Filipe. Neboj sa , s tým krikom to nie je také hrozné. Záleží čo, kto považuje za krik. Krik Amazónkov je iba "šepot ruží" oproti iným druhom papagájov, napr. Amazoňanov, Aratíng, Patagóncov a o Arách ani nehovorím.
Adam (neregistrovaný) 13.10.2011, 14:58:20 xxx.xxx.34.42
Také přemýšlím nad párem černotemenných, ale nevím jak jsou na tom s dřevem, protože všechny voliery jsou dřevěné i v místosti kde by byli přes zimu. Že jsou ,, hlučnější " to mi nevadí mám pár patagonců kteří křičí akorád když příjde někdo cizí na zahradu a nebo když chtělí piškot takže o nich skoro nevím u mě jsou penanti a barabandi tedy aktivnější v tom křiku mám v plánu koupit ještě jeden pár a několik mníšků a dát je do jedné voliery, tak bych chtěl dát do té volné na léto amazonky černotemenné nebo jsem přemýšlel nad kakaduy.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.11.2011, 21:31:31 xxx.xxx.80.34
Tak to tady zase oživím. Amazonci jsou poměrně aktivní papoušci. Do voliérky jsem jim dal hračky a každý týden měním větve na okus. Toto v plné míře využívají. Krmím deli nature 62, kterou také nakličuju, dále hodně ovoce a zeleniny, kterou upřednostňují i před zrním díky tomu mají trošku řidší trus. Každý den spí bez vyjímky v budce, kterou si i přes den často upravují a vždy jsou v budce spolu. V zimovišti je teď stabilních 10 stupňů. Vzhledem k tomu, že je mám vevitř to nemůžu nějak posoudit, na sluníčku to bude asi něco jiného,ale hlučnost je zatím minimální.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.08.2012, 17:47:29 xxx.xxx.162.247
Takže opět trošku posunu téma dopředu. Amazónci perfektně harmonizují, stále si spolu hrají, krmí se, spí spolu v budce, kterou mám ve voliéře danou tak, že jí nemůžu kontrolovat. Samice v ní ale začala trávit dost času i přes den. Proto jsem asi před pěti dny budku zkontroloval a bylo v ní jedno snesené vajíčko. Samice na něm neseděla a bylo částečně zahrabané a odsunuté na kraj budky. když jsem na něj šáhl, tak bylo úplně studené. Dost mě to překvapilo, protože jde teprve o roční pár. Určitě nebylo oplozené, dnes jsem jej z budky odstranil, protože se o něj samice stejně nestarala. Máte někdo podobnou zkušenost u amazónku?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.02.2013, 21:13:33 xxx.xxx.162.247
Takže opět trošku oživení. :) Amazónky mám opět v zimovišti. Teplota se pohybuje okolo 8 - 10 stupňů. Stále si spolu hrají, bříška už mají téměř čistě bílé. Asi týden už pozoruji, že se samice zdržuje v budce i během dne, zvlášť během krmení tam okmamžitě "zafrčí" a samec zaujme "ne zrovna přátelské postavení" u vstupu do budky, naparuje se, čepýří peří, oči se mu zužují. Několikrát jsem budku kontroloval, ale nic v ní není. Dnes jsem měl po dlouhé době možnost pořádně si samici prohlédnout mimo budku a když seděla vedle samce na bidle, tak se mi zdálo, že má o dost více svěšený ocas, tak uvidím, jestli z toho něco bude. Čeho se ale bojím je teplota v místnosti a případných problémů při snesení, co myslíte? Jinak jsou oba amazónci v perfektním stavu, opravdu krásní, velcí, od koupení extrémně zmohutněli a nemít barevně odlišné kroužky, tak bych ani nepoznal samce od samice, i když vím, který je který, velikostně jsou na tom naprosto stejně.
anonymní (neregistrovaný) 07.02.2013, 18:12:26 xxx.xxx.63.182
Před snášením má samička výrazně zvětšené bříško pod ocáskem. Je to vidět opravdu výrazně. Dej vědět, jestli snesli. Mám dva páry také rok 011-jaro. Mám je ve společné voliéře, ale musím co nejdříve rozdělit. Jeden pár se mi začíná pářit. Myslím, že s toho nic nebude, na jaře jim budou teprve dva roky, ale pro jistotu. Ta teplota by chtěla alespoň malinko zvýšit, pokud se opravdu chystá snášet, pro jistotu. Zimuji ale také při 8-10 stupních
fylip
fylip (1289 příspěvků) 03.12.2013, 09:30:54 xxx.xxx.162.247
Tak přikládám dnešní povedenou fotku. Čistil jsem voliéry a amazónci se již tradičně schovali do budky, tak mě napadlo, vyfotit to. :) Upřímně nevím, na čem ta budka ještě drží pohromadě, zevnitř je kompletně rozebraná, jsou tam tunely od zobáků po bocích a důlky vednu... Prostě úžasné. :)
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.