Aktuálně: 4 849 inzerátů175 207 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

naklíčené zrní

rosťa
rosťa (31 příspěvků) 12.01.2008, 11:21:44 xxx.xxx.50.21
ahoj chtěl bych se zeptat ,při naklíčování zrnin je jedno co použiju( žito ,kukuřici nebo len) nebo je lepší nakíčit přímo směs zrnin které dávám normálně?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 12.01.2008, 12:46:37 xxx.xxx.168.20
Každopádně nejvhodnější je nakličovat všechno zvlášť protože každá zrnina má jinou dobu klíčivosti. Například slunečnice klíčí jinak než proso, ale pro mne osobně je to nevyhovující. V dnešní době jsou opravdu kvalitní krmné směsi které obsahují minimálně 12 druhů zrnin a já si nedovedu představit, jak bych nakličoval každou zrninu zvlášť, proto dávám nakličovat hotovou směs zrnin. Dávám nakličovat vždy větší množství. Jeden den ptáci dostanou 24 hodiny máčené zrniny (jsou bez klíčků, ale jsou měkké), další den je směs naklíčena a dostávají tedy naklíčené zrniny. Pokud mi ještě zbude nějaká směs, tak ji uložím do ledničky, tak aby dále růst klíčků nepokračoval, protože větší klíčky mají ptáci v menší oblibě. Na další den, když jdu krmit směs vytáhnu z ledničky a nechám ji v pokojové teplotě, aby ji ptáci nedostávali příliš studenou. Pšenici nakličuji zvlášť, protože v krmné směsi není obsažena pro menší a některé střední druhy je pšenice v suchém stavu dosti tvrdá. Vámi zmiňovanou kukuřici podávám povařenou, nebo naklíčenou. Len, neboli lněné semínko nenakličuji.Tato zrnina je příliš tučná a neměla by být v krmné směsi moc zastoupena. Avšak lněné semínko je známo tím, že pozitivně působí na peří ptáků a u jiných zvířat pozitivně působí na zkvalitnění srsti, tak lněné semínko přidávám do podomácku vyrobených vaječných míchanic, ale jen velmi málo a občas.
franta75
franta75 (29 příspěvků) 12.01.2008, 13:02:12 xxx.xxx.42.43
Ono s tim lnem je to jeste trošku horší, po namočení se z něj totiž stává spíše lepidlo, než krmení.Len totiž vytváří jakousi slizkou hmotu, takže ho nedoporučuji klíčit ani jako součást nějaké směsi ani samostatně. Já osobně nechávám nakličovat jen pšenici a slunečnici, ale na burzách se dají koupit i speciální směsi pro nakličování.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.