Aktuálně: 4 905 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Kšíry pro papoušky

anonymní (neregistrovaný) 18.10.2011, 20:14:49 xxx.xxx.168.23
Máte někdo zkušenost s kšírami pro střední a velké papoušky? Díky za odpověď Pepa.
DášaM. (neregistrovaný) 20.10.2011, 11:58:21 xxx.xxx.15.254
Jo, je tam skoro vše uvedeno. Já též našeho vynáším na zahradu v menší kleci, někdy i ve velké velkou, ale kdyby mu nedělaly problém a prodali by mi ho už na ně zvyklého, docela bych to uvítala. Sama se do toho ale pouštět rozhodně nebudu, abych ho nestresovala nebo abych mu z nezkušenosti ještě neublížila. Někdy jsme s pesanama dýl venku a docela na něj myslím, jak je doma sám :-),že by mohl být klidně s náma všema v přírodě. Nejednalo by se o žádné předvádění, jen by byla" celá rodinka" pohromadě na čistém povětří.
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2011, 13:33:33 xxx.xxx.83.124
Myslím si,že ptákům kšíry nepatří, zrovna tak jako psům ostnáč nebo elektrický obojek. Používá se ovšem to i to. Do jaké míry to zvířatům svědčí, to si umíme představit. Pes na ostnáči jde taky na procházku, ale jestli je z takové procházky nadšený to pochybuji. Každý by si měl uvědomit za jakým účelem si zvíře pořizuje a co pro jeho spokojený život může udělat.To si musí odpovědět každý sám sobě, protože diskuze na toto téma bylo už kolikrát hodně rozvinuté.Prodávají se jak kšíry na papoušky, tak ostnáč i elektrický obojek. Dá se použít všechno. Záleží na přístupu chovatele.
Lenka (neregistrovaný) 20.10.2011, 22:11:25 xxx.xxx.238.151
My jsme je kdysi koupili (XS) a lezi nam doma od prvniho dne. Papousek naprosto neco takoveho odmital i jen videt ve sve blizkosti a to ji byly sotva 4mesice.... ustoupila jsem okamzite, toto papouskovi opravdu nepatri. Neni to pes, ktereho chodim vencit a ukazuju se, aby me lide obdivovali. Videla jsem videa, kdyz dali postroj zakovi, are, apod. Papousek vzletl, snura se napla a s nim to mrsklo o zem. Jiny se bez problemu vyvliknul. Za mne osobne - papouskum ne.
Orina
Orina (227 příspěvků) 21.10.2011, 10:49:09 xxx.xxx.97.148
Je pochopitelné, že by někdo chtěl svému papouškovi dopřát dlouhý let venku v přírodě. Jenže je to pták svázaný provazem. Je to divné. Snad ještě u ary by se to dalo vydržet. Je to přeci jenom kus ptáka, ale ti menší jako je žako, amazoňan nebo ještě menší mají na sobě toho provazu nějak moc ke svému objemu těla. Je zvláštní, že pejskaři se snaží aby psi nemuseli chodit na vodítku, nosit košík i přes určité nařízení a zákazy. U ptáků se nic nezakazuje a lidi by je naopak do provazů navlíkali. Připadá mi to, že si v tomhle chovatelé protiřečí. Pokud tedy svého papouška tolik miluju, tak mu zhotovím velmi prostornou voliéru ve které budu mít třeba posezení z pařezů a kam za ním budu chodit. Víte můj sen byl taky mít amazoňana, tak jsem mu nechala zhotovit větší prostor, aby nemusel jen sedět na bidýlku. Pokud není puštěný v bytě, tak má svůj bejvák ve kterém se mu snad dobře žije. A pokud jdu do lesa tak má kamarádku. Přeci jenom si ptáci spolu líp rozumí a chvíle když jsou sami nejsou tak dlouhé.
Obrázek
Docid (neregistrovaný) 21.10.2011, 20:42:54 xxx.xxx.172.5
Lenko, ale i ti kteří si navykli na kšíry sebou ze začátku mrskali.
Obrázek
Lenka (neregistrovaný) 21.10.2011, 20:56:30 xxx.xxx.238.151
Ano, jiste. Otazkou je, jestli to papouskovi dela dobre, zda to opravdu potrebuje a zda to neni jen chteni majitele, aby na nej lidi koukali, ukazovali si na nej a on se citil jako borec... tohle uz pak opravdu neni o papouskovi, tyhle venceni a estrady. Kdyz uz to clovek musi mit, tak do prirody budiz, na prochazky, do parku apod. Ale na takovehle lidske estrady a zabavy, to mi prijde opravdu nemiste.... ale je to subjektivni nazor.
Docid (neregistrovaný) 21.10.2011, 21:17:40 xxx.xxx.172.5
Tahle diskuse nemá řešení, je to v rosporu a hádali bychom se donekonečna. Můžu Vám upřímě napsat, že každý, komu dělá papoušek venku společnost, není zvědavý na nějaké estrády otravných lidí. Nemáte pravdu, chození mezi lidi otravuje více mě, něž papouška. Ten jen kouká, žvatlá a předvádí se, líbí se mu to. Na některé podněty lidí nereaguju, ani se neotáčím, ignoruji je. Jsou hrozní. Změknu akorát když mě doslova poprosí rodiče s malými dětmi jeslti se můžou podívat. Pravidelně chodím za barák na jeřabiny, černý bez a tak porůznu, tet už ale ne, nic není, tam ale číhá na papouška ještě horší stres než někde ve městě. Už toho bylo hodně psané na téma kšíry ano-či ne, a už jsem toho taky napsal moc na téma kšíry, ne tady, ale na jiné diskusi. Sem občas zabrousim. Skuste mrknout jinam na jiné servery.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2011, 21:29:05 xxx.xxx.83.33
POkud si pták zvykne že nemuže letět tak daleko tak je to v pohodě(ty případy jak žako letí provas se napne atd. jsem vyděl) ale myslím že kdy si zvykne
anonymní (neregistrovaný) 22.10.2011, 03:32:48 xxx.xxx.108.193
Podle přiložených fotek je to jen ukázka aby lidi čumněli. Nic víc. Pták mezi regály v obchodě nepatří. Chápu někoho, že si chce vyrazit s papouškem do přírody, ale do krámu? To už je na mokrej hadr na hlavu.
Docid (neregistrovaný) 22.10.2011, 06:18:54 xxx.xxx.172.5
Kolego, pokud se to tak dá říct, papoušek mi dělá společnost všude. Takže s nim jdu i nakupovat, jedu autobusem. Viš proč bych šel rači do města než do přírody? neviš. Tak si vycvič papoučka na kšíry a zkus si to. Jestli to zajimá i nerejpaly tak to napíši. Šel jsem kolem lesa a tam někde v dálce jsem si všim jek vylétla volavka. Když ju viděl začal vyšilovat. Řiká se tomu něco jako pud ochrany před predátorem uletět. Musel jsem ho dlouho uklidnovat. A to nebylo poprvé. Papoušek v životě neviděl většího ptáka než je on, ale vi jak má řvát a ví jak má uletět. Praxí získáš zkušenosti.
anonymní (neregistrovaný) 22.10.2011, 07:01:15 xxx.xxx.162.239
Máme vodítka pro psy i pro kočky,kšíry pro papoušky,což takhle kšíry pro kapra.Všechno to jsou blbosti.Petr
anonymní (neregistrovaný) 22.10.2011, 10:00:21 xxx.xxx.83.33
Tak nevím co je lepší nechat papouškovy odborně astřihnout křídla aby mohlblezpčně přistát a popolítnou po bytě nebo kšíry?
Orina
Orina (227 příspěvků) 22.10.2011, 14:38:38 xxx.xxx.84.123
Dávat papouška na kšíry by mě nenapadlo.Nerada dávámi vodítko psům, ale musím je to nařízení. Pokud mohu nechávám je na volno i bez obojku např na zahradě. Protože je papoušek veliký musí kšíry snášet. Ještě nikoho nenapadlo dát kšíry andulce nebo třeba kanárovi, vždyť je to taky pták. Velký papoušek musí vydržet všechno a to jen proto, aby se nadýchal čerstvého vzduchu. Kanár nebo andulka čersvý vzduch dýchat nemusí? Mají také rádi volnost a radují se z létání.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.