Aktuálně: 4 577 inzerátů178 141 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Jak a cim ostrihat drapy

Kavek Junior (neregistrovaný) 22.10.2011, 15:17:13 xxx.xxx.8.182
Dobry den mam dotaz.mam papouska amazonana venezuelskeho a ma dlouhe drapy...proto se chci zeptat jaka je maximalni delka drapu...mame jit k veterinari nebo sami a kdyz sami tak cim...a kdyz je budu strihat ja ...prosil bych jak.Dekuji...A jeste jedna prosba chtel bych se zeptat jestli papousek ma strach z lidi z brylem...je to normalni nebo to ma kazdy papousek jine.Dekuji
Orina
Orina (227 příspěvků) 22.10.2011, 17:02:32 xxx.xxx.70.220
Záleží jestli si troufnete drápy ostříhat. Papoušek se přitom dost mele. Já jsem amazoňanům ještě drápy nestříhala protože si je stačí obrousit o větve. Stříhají se kleštičkama na nehty jako používáte doma. Nůžky po drápu sjíždí. Kleštičky vyfotím a délku drápu taky. Vložím později. Brýle papouškům nevadí. Více vadí mně, že mi je chtějí pořád sundavat.
Obrázek
Orina
Orina (227 příspěvků) 22.10.2011, 17:33:20 xxx.xxx.70.220
Tyhle kleštičky používám běžně ke zkracování drápků menších papoušků. Ale taky minimálně, protože si je stačí o větve ubrousit. Určitě by stačily i na drápy většího papouška, protože se stejně zastřihává jen špička, abyste samou horlivostí nezastřihl vlásečnici v drápu.
Obrázek
Mona (neregistrovaný) 23.10.2011, 11:41:39 xxx.xxx.35.189
Na drápky máme speciální nůžky ze zverimexu. Nejsou určené přímo na ptáky, myslím, že na obale bylo napsané, že jsou na křečky a morčata ... Princip stříhání je ale stejný. Pokud se tam zeptáte, určitě vám poradí a ukáží, co koupit. Stály nás asi 70 Kč. Máme papoušky kakariky, tak jsme kupovali nůžky malé. Bohužel vám je nemůžu vyfotit, protože je v současné chvíli nemůžeme nikde najít :-) Štípačky, které vyfotila Orina jsou taky dobré. Stříhání není nic složitého. Když se podíváte na ptáka, jak sedí na bidle, štípačky je třeba držet tak, že budou stříhací stranou svisle k zemi. Ne vodorovně, protože drápek je "plochý" a při stříhání vodorovně by se přetáčel a stříhání by moc nešlo. My vždy stříháme ve dvou, jeden drží papouška a druhý mu drží "prst" a stříhá. Tento postup se nám osvědčil i když je papouch nervozní a nespolupracuje.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.